Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám főzne, takarítana...

Anyukám főzne, takarítana nálunk. Hogy állítsam le? Eredetileg csak a babára kellett volna vigyáznia

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz most a kislányunk, anyukám vigyáz rá heti 3 délelőtt. Ő ajánlotta fel, mert imádja a picit, a kicsi is őt, amúgyis htb. anyukám, tehát emiatt nem kellett felmondania, vagy bármi. Örültünk neki, mert így legalább tudom, hogy jókezekben van a baba. Viszont amit csinál, az sok. Van segítségem a háztartásban, egy hölgy jár hozzánk takarítani, vasalni, nyaranta a kertet is rendbeteszi. Elégedettek vagyunk vele nagyon, de anyukám kitalálta, hogy küldjük el, majd csinálja ezeket ő. Viszont nekem nagyon furcsa lenne, ha ő húzná az ágyneműnket, mosná a ruháinkat, stb. És teljesen rápörgött erre, most azt figyeli, hogy szerinte a hölgy nálunk mit csinál "rosszul", konkrétan a nyomában van, ha nálunk van. Meg is kérdezte tőlem, hogy nem-e bízunk benne, vagy nem vagyunk elégedettek a munkájával? Mikor már évek óta itt van, és sosem volt gond...

2019. febr. 12. 11:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekeztem tárgyilagosan elmondani, hogy miért hívtuk vagy engedtük be, mikor csak beugrott hozzánk. Volt egy kis megrökönyödés, hogy ne szabályozzam be őket nálunk, de máshogy nem megy.

Hétvégén anyukám és anyósom is eljátszotta ugyanezt, ráadásul ugyanaznap voltak itt. Délelőtt anyós jött, babázni nem sokáig bírt, mert megterheli a térdét a kúszás a 2 éves lányom után. Akkor inkább mosogatna, vagy elpakol a szekrényekbe. Délután anyukám jött, ő főzni, mosogatni, rendezkedni akart, mert "micsoda kupleráj van". Hagytam, mert tisztelem őket, és utólag majd rendet csinálok, legalább béke lesz. Mindketten össze-vissza tették a dolgokat, utána győztük a férjemmel keresni és a helyére tenni őket. Anyukám másik megszólalása után már elküldtem. Szerinte a gyerek olyan gyűrött ruhában nem járhat bölcsibe, mint ami épp rajta van. Vasárnap délután engedtessék meg játszós ruhában lenni otthon, másrészt meg eldöntjük mi az apjával, mennyire nézik emiatt lelenc gyereknek a közösségben. Anyukám szerint biztosan. Pont ezért, eljönne segíteni, csak kivasalni a gyerek összes cuccát és élére állítva átpakolni a szekrényeit, mert "semmit se lehet megtalálni". Itt köszöntem meg és felajánlottam, hogy játszhat a kicsivel, vagy menjen haza nyugodtan pihenni, ne itt idegesítse magát. Megbotránkozott, hogy nem ezért jött. Mikor mondtam, hogy a mamát szívesen látjuk, de takarítani inkább maradjon otthon, akkor kifejtette, hogy a játékot elvesztegetett időnek érzi, mikor annyi tennivalót lát itt maga körül.

Mindketten úgy gondolják, hogy a bölcsi

kezdéssel nem lesz időm semmire és nekem mennyire jól fog esni, ha hétvégente eljönnek és egész napra lefoglalják a lányomat, míg én végre rendet rakhatok. Ha hétköznap napi 8-10 órát nem látom ezután, biztos arra vágyom, hogy szombat és vasárnap is más legyen vele, míg én bőszen vasalok (?!). Vagy egyikük robotol nálunk és én nézhetem, hogy puffog, hogy mennyi munka van itt, aztán legyek roppant hálás.

Ne haragudj, hosszú lett, de látod, nem vagy egyedül. Megbántás nélkül nem megy.

2019. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen anyák. Csak nem manapság, mert ez szerintem ritka. Anyósom mesélte, hogy amikor ment hozzájuk a saját édesanyja, átrendezte a lakást, úgy konkrétan mindent. Amikor hazament a munkából, ő visszapakolt mindent úgy, ahogy ők szerették. Anyós nem mert szólni. (Nem értem, miért.)

De rátérek anyura: az unokáiért mindent megtesz, de eszébe nem jutna soha rendezkedni a lakásunkban. Pedig ő sem dolgozott már, amikor a lányaim kicsik voltak. Most már én is nagymama vagyok, de pont anyósom példájából tanulva, soha de soha nem akarnék mosni-főzni-takarítani.

A ti életetek, nagyon egyszerű: állítsd le! Nem kell udvariaskodni, mert ha jó a viszonyotok és mindent meg tudtok normálisan beszélni, mert a saját anyukádról van szó, ez miért lenne kivétel?

Ha meg arra gondol, hogy pénzkidobás a saját takarítónő-kertrendező (szerintem ez sem mindennapos és megtehetitek), akkor meg főleg nem értem, miért akar helyette is dolgozni a TI házatokban. Ilyen kérdések láttán örülök, hogy ebből a szempontból szerencsés vagyok.

2019. febr. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
44%

Tehát összegezzük a problémát:

Van egy aranyos kisgyereked, szerető családod, kedves édesanyád, egy-két cseléded, és nem tudod, hogy beszéld meg vele, hogy ne takarítson, hagyja a személyzetre.

------------------------------

Óriási a szenvedés oka.

A lét tragikus.

Aki nem tudja elviselni, beleőrül.

2019. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%

Induljunk ki abból, hogy anyáink fiatalkorában (nyilván nem szabadna általánosítani, de azért mégis van egy ilyen tapasztalat) nem volt divat a kisgyerekkel túl sokat játszani, betették a járókába, és csinálták a dolgukat, mint a gyerek előtt. Ha közben dúdoltak vagy mondókáztak a kicsinek, az bónusz volt. Az én anyukám sosem ült le mellém játszani a szőnyegre, pláne nem fog 30 évvel később az unoka után csúszni. De segíteni akar, hát talán a háztartásban tudna egyedül. Csak hát még akkor is, ha semmi megjegyzést nem tesz ilyenkor, akármibe fog, az pont azt az üzenetet hordozza, hogy kupi van, meg mocsok, meg satöbbi.


nekem elég sok időbe telt elfogadni, hogy anyukám és apukám nem tudnak úgy unokázni, ahogy mások esetleg igen, vagy ahogy azt én szeretném. Amióta ezt nem várom el, azóta nincs akkora feszültség. De azt határozottan elmondtam, hogy takarítani, mosogatni, teregetni, morzsákat számolni nem engedem.

2019. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Anyukám középkorú, most lesz 45 éves tavasszal, tehát nem mondanám öregnek, aki más rendszeren nevelkedett volna, vagy bármi ilyen.
2019. febr. 12. 16:40
 16/25 anonim ***** válasza:
23%
HA a 9 hónapost le kell passzolnod heti három napra, lehet, hogy anyukád jobb anya, mint te.
2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%
Az én anyám is ilyen. Mindent megpróbaltam, amit lehet, de semmi változás. Több, mint 3000 km-re költöztünk, de ha jön, akkor pakol és takarít. Nyilván nem fogom teljesen megszakítani vele a kapcsolatot emiatt.
2019. febr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
27%
9 hónapos picire miért a nagyi vigyáz? Legyél otthon te vele és akkor nem fog átjárni és nem akar majd takarítani
2019. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Szerintem nem sok közötök van hozzá, hogy miért döntöttünk így mi hárman, ahogyan a kérdés sem az volt, hogy szerintetek milyen anya vagyok. Szerencsére a kislányom nagyon szeret, és ugyanúgy ragaszkodik hozzám, mintha mindenről lemondva, 0-24 rajtam lenne és esélyem sem lenne egyedül levegőt venni. Nem kell beszólogatni, mert nekünk ez a helyzet megfelel tökéletesen, azt leszámítva, hogy anyunak van ez a "kattanása", hogy csak ő tud lelkiismeretesen kitakarítani.
2019. febr. 12. 18:58
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Anyukåd nem fog megvåltozni,tehåt vagy rå hagyod vagy ne hívd åt,ės vigyåz te rå minden nap esetleg ad magán bölcsibe.
2019. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!