Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem igazán tartom a kapcsolato...

Nem igazán tartom a kapcsolatot a családtagjaimmal, olyanok mintha idegenek lennének kb. MIt tegyek, hogy a környezetem leszálljon a témáról?

Figyelt kérdés
Nagyon irritáló, amikor elkezdenek értetlenkedni, meg papolni, mert ők a saját családtagjaikkal kapcsolatban másképp éreznek, és nem tudják elképzelni.
2019. febr. 13. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok, nem tartom a kapcsolatot az öcsémmel, illetve az egyik nagynénémmel, mert lelkileg megvisel minden egyes találkozás, a viselkedésük és az örökös alázásuk miatt.

Nekem is sokan értetlenkednek, de mérgesen/határozottan mindenkinek a tudtára adom, hogy ebbe ne szóljanak bele, mert nincsenek az én helyzetemben és amúgy semmi közük hozzá.

Ezzel le is zárom a dolgot és témát váltok.

2019. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Mondd meg nekik, hogy örüljenek h nekik jófejek a rokonaik, a te rokonaid viszont nem azok.


Egyébként ilyenkor csak magukat akarják fényezni természetesen, hogy ők mennyire kedves, jó emberek, és milyen szépen megfelelnek a társadalmi elvárásoknak.

2019. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindenki azt hiszi az az alap, ami náluk megy, más nem létezik számukra. Férjem munkatarsai voltak kiakadva anno, hogy férjem nem tartja a kapcsolatot a szüleivel. Mindenki értetlenkedett hogy de hát egy szülő nem tud olyat tenni, amiért ezt érdemelné. Aztán dióhéjban mondott pár dolgot, miket tettek. Hirtelen máris más lett a leányzó fekvése, és mindenki azt mondta hogy ezekutan hogy jobb is! És hogy menjünk minél messzebb azoktól a szülőknek nem nevezhető emberektől! Az emberek tudatlanok, és amíg nincsenek a másik helyzetében, nem tudják magukat belekepzelni a másik helyzetébe, addig nem fogják megérteni sem.
2019. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én semmilyen kapcsolatot nem tartok egyetlen családtagommal sem, de a környezetemben értelmes emberek vannak és egyáltalán nem cseszegetnek emiatt, szóba se jön.. A többségnek mondjuk dióhéjban egyetlenegyszer elmondtam, hogy miután egész életemben bántalmaztak, nem óhajtok többet szóbaáállni velük, mindenki megértette. Szerintem válogasd meg jobban azokat, akikkel szóbaállsz vagy állj jobban a sarkadra.
2019. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!