Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis ki dolga a házi munka?...

Mégis ki dolga a házi munka? A nőé vagy a férfié? A lányé vagy a fiúé?

Figyelt kérdés

Tőlem mindig elvárják, hogy takarítsak fel, mosogassak el. Jó, evvel nincs is semmi baj, de az öcsémnek semmit nem kell csinálnia, mert fiú. Oké, hogy kisebb, de én már nála fiatalabb voltam, amikor elkezdtem segíteni anyunak. Apa is arra hivatkozik, hogy azért nem csinálhatja ezt az öcsém, mert fiú. Hol élünk mi? A középkorba?


Ez még semmi. Ha apa nem kérdezi meg az öcsémtől, hogy csinaljon-e neki enni, akkor nem is eszik. És ha anya nem készíti ki neki a fotelra a holnapi ruháját, akkor elkezd sírni, hogy nem tudja magának kikészíteni. Életképtelen majmot nevelnek belőle.


Mègis mit tegyek, hogy ne csak rám meg anyura háruljon a házi munka?



2019. febr. 13. 20:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Hány évesek vagytok? Természetesen mindenkié a házimunka. Én magam után elpakolnék, de utána egy széket nem tolnék be, ha nem muszáj. Tényleg elcs.szik a szülők a nevelését, de hosszú távon ezzel inkább maguknak ártanak többet ha a nyakukon marad a gyerek mert életképtelen leszm
2019. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Csináld meg a magad részét, pont annyit, ami neked kell, és csók a családnak.
2019. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez úgy szokott lenni, hogy azé a munka, aki előbb észreveszi és megcsinálja. Egy idő után azonban nevelni kell a többieket is azzal, hogy most már csinálják ők.
2019. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Kezdjél el kommunikálni az érintettekkel (ne itt, idegenekkel).
2019. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Konkrétan mindenki dolga. Be kell osztani ki mit csinál sőt segíteni is lehet egymásnak.
2019. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Fel kell osztani a házumunkát, mindenkinek ki kell vennie a részét. X napokon te mosogatsz, Y napokon meg a tesód. Ha nem akar mosogatni, legyen övé a porszívózás, vagy bármi.
2019. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
81%

Fel kell osztani.

Az öcséd is fog egyedül élni (valószínűleg ilyen mentalitással nem lesz hosszútávú kapcsolata) és akkor majd nem tud semmit sem. Akkor mi lesz? Nem ismerem a szüleid, de nem olyanoknak tűnnek akiket meglehet győzni, bár megpróbálhatod.

2019. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Vedd úgy, hogy akkor is meg kellene csinálnod, ha nem lenne öcséd és a nemedtől függetlenül jó, ha megtanulsz dolgokat, mert mindig rend és tisztaság lesz körülötted! Ha még a főzéshez is konyítani fogsz, akkor később rengeteget tudsz majd spórolni és nem leszel senkire utalva, ha normális ételt akarsz enni.

Ugyanez nem mondható majd el az öcsédről, amikor önálló életet fog élni, keserves sorsa lesz! ... vagy marad a szüleid nyakán, ami egyik félnek sem lesz irigylésre méltó állapot.

2019. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

A házimunka közös felelősség!

Normális családban, ha el is különülnek a férj és feleség házimunkái, ez nem vezet oda, hogy a férj nagy kényelmesen tévézik, míg a feleség holtfáradtan mosogat.

Olyan lehet, hogy a férj többet dolgozik a munkahelyén, így mire hazaér, a feleség a házimunka nagy részét már megcsinálta. Tehát nemcsak a házimunka eloszlását kell nézni, hanem általában az összes munkaterhelést, ami éri az illetőt.

A gyerekektől elvárható, hogy koruk szerint segítsenek. Ennek előnye az is, hogy jártasságot szereznek az alapvető háztartási tennivalókban. További előnye, hogy pl. ha időnként ők mosnak föl, akkor jobban megbecsülik a tisztaságot (nem járkálják össze sáros cipővel a helyiségeket). Ugyanakkor a gyerek elsődleges kötelessége, hogy tanuljon. A házimunka sose menjen a tanulás rovására. Meg kell érteni azt is, hogy a gyereknek (pont azért, mert nem felnőtt) szüksége van kikapcsolódásra, szórakozásra. Abszurdum elvárni, hogy a tanulás + sok házimunka mellett ne legyen ideje pl. a barátaival együtt lenni, vagy kedvteléseinek hódolni.


Kérdező, szerintem nézd a dolog jó oldalát: öcséd lesz a legnagyobb kárvallottja annak, hogy életképtelenné nevelték, és te leszel a legnagyobb nyertese annak, hogy járatos vagy a háztartási teendőkben.

A jelenlegi felálláson egyébként csak akkor lenne esélyed változtatni, ha legalább anyukád nem tartaná természetesnek, hogy kizárólag a nők dolga a házimunka. A leírtakból úgy látom, hogy ő így gondolkodik, így biztos nem tudod a változtatásra rávenni szüleidet.

2019. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Ohh ez nálunk is így megy. Én már feladtam, hogy anyámat jobb belátásra bírjam. Majd rájön, hogy életképtelenek az öcséim.
2019. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!