Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sehol sem jó. Mit tehetnék?

Sehol sem jó. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Édesapámmal élek. Folyamatos kiabálás, veszekedés. Oktalanul. Inkább hétvégente szokott előfordulni. Az egyik testvérem beteg, de nem fogadja el, hogy beteg. Örökölhette a bipoláris zavart. 12 éves korában depressziósnak orvosolták, és nyugtatót kellett neki szedni...Azt hiszem, ez is közrejátszhatott nála...A gyógyszer. Más világban él teljesen. Azt mondják ne szóljak hozzá. De ha válaszolok neki normálisan, akkor az neki flegmázás, és kiabál, megüt. Ha nem válaszolok neki, akkor meg azért...Édesapámat szeretem, tisztelem. De ő is folyamatosan megbánt. Pénzzel akar mindent kárpótolni. Ha valami nem tetszik és normálisan kifejtem a véleményemet az adott helyzetről, akkor azt mondja "Miért anyádnál jobb lenne?! Akkor húzz oda!". Anyám elhagyott kisebb koromban. Örökös lelki terror mindig. Mindenhol piszkálnak. Ismerőseim csak kihasználnak, érzelmileg-anyagilag. Nem akarok itt élni, de semelyik családtagomnál sem. Már szinte mindegyiknél éltem. Intézet pedig, nem jó. A másik bátyám normális. Megért és megvéd. Ha rossz kedvem van, akkor együtt töltjük a délutánt. De ő is folyamatosan idegbe van. Ő is csak csendben tűri az egészet, mint mindenki. Mindenki csendben tűr, és várja azt, hogy elmeneküljön ebből...Még vannak testvéreim. Ők mind ezt tették. 18 évesen már rögtön költöztek el. Ők is mindig kiállnak mellettem. De távol vannak. Sajnos nem tudom mit tehetnék...16/L

2019. febr. 17. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Mit tudsz tenni? Azt tudod tenni, mint amit a többi testvéred is. Tegyen erőssé az, hogy tudod, hogy nekik is sikerült kilépniük ebből az életmódból.

Tegyél azért, hogy 18 évesen eltűnhess onnan és hátra hagyd a családi házat.

Tudom, hogy sok idő az a két év és nehéz helyzetben vagy, de meg kell próbálni kibírni.

Milyen suliba jársz? Nincs esély rá, hogy kollégista legyél? Bár azt mondod, hogy a veszekedések jobban hétvégén vannak, szóval a koli se nagyon megoldás.

Ha ennyire veszekedés megy otthon, akkor menj el, csavarogj a barátaidnál. Vagy nem tudom.


Az első komolyabb kapcsolatomból az exem, aki 15 évesen hagyott ott, szülői unszolásra; ő nagyon megváltozott.

Teljesen kifordult önmagából és nagyon pasizós fajta lett.

Az apja nagyon fogni akarta és elég durva rendszer volt náluk. Egyik ilyenre pl, hogy Este 8-kor már fürdés, aztán alvás. Az anyjával élt, amíg élet az anyjuk, ott nem volt akkora szigor.

17, majdnem 18 évesen, vagy fél évvel a 18. életévének betöltése előtt, oda költözött a pasijához.

Nem azt mondom, hogy csináld amit ő, mert ő sajnos elég nagy riherongy lett. Nem nagyon takarított eddig egy pasijánál se, pénzt se adott bele a dolgokba.

Talán egy dolog ami értékelendő benne, hogy legalább megy és dolgozik.

Illetve szerette megcsalni a pasijait. Gondolom nem szereti a bonyodalmakat és ilyenkor hamar érdektelenné válik számára az adott pasi.


Ha te is találnál magadnak valami normális srácot, oda költözhetnél hozzá. Lenne alapod elindulni az életben.

Azóta exem már a 4. pasijánál lakik.

Na ilyent ne csinálj azért. :D

Szerintem elég gáz. 17, majdnem 18 évesen ment el otthonról, most 19, idén júliusba lesz 20.

Ennyi idő alatt 4 pasinál lakni, szerintem ultra gáz.

2019. febr. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Van 2 èved arra,hogy eltünj onnan. Addig is kèszülj fel arra,hogy lelèpj. Gyüjts pènzt,szedd össze a gondolataidat hogy mit fogsz tenni.
2019. febr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Suli - kolesz.

Pasi.

Tesók.


Szóval költözés!

2019. febr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Nyomorékok, mit pontozgattok le, nem dislike gomb van itt csesszétek meg.


Leírtam normálisan, hogy várjon 2 évet, aztán elmehet otthonról, meg hogy vegyen példát a tesóiról.

Meg írtam exemről, hogy Ő róla NE vegyen példát. Leírtam, hogy milyen életet él.


1. voltam.

2019. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Sajnos barátaim nem igen vannak, akikre számíthatok, inkább ők rám. Mindenki azt mondja, hogy azért fordulnak hozzám, mert bennem bíznak és hasznos tanácsokat adok nekik. Igen sajnos itt a probléma, hogy csak nekik, én magam pedig teljesen tanácstalan vagyok...


Többi tesó már gyermeket nevel. Nagyon távol vannak, így nem is tudnék bejárni suliba, sulit váltani nem igen szeretnék.


Pasit meg semmiféleképpen nem akarok. Eléggé kivan az idegrendszerem, nincs hely még egy kapcsolat nehézségeinek is.


A pénzt már kezdtem gyűjteni. Zsebpénzből és diákmelóból.

2019. febr. 18. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!