Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születési anyakönyvben apa...

Születési anyakönyvben apa nevének megváltoztatása?

Figyelt kérdés

Születésemkor édasapám tett apasági nyilatkozatot, majd pár évvel később anyám újraházasodott és a férje örökbefogadott engem, így most az ő neve szerepel az anyakönyvi kivonatomban, jogilag ő az apám.

Nagykorú vagyok, szeretném, ha az édesapám neve szerepelne ezen az iraton.

Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?


2019. febr. 19. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudod. Mostoha apád csak azért tudott örökbe fogadni, mert apád ehhez hozzájárult.

A örökbefogadást nem te kérted, a múltat nem lehet megváltoztatni. Nem tudod ezt megtenni, ez a lényeg.

2019. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 acelsziv ***** válasza:
66%

Az "édes" apád lemondott rólad. Minek akarod őt a kivonatba?

Örökölni sem fogsz utána semmit. Jogilag nincs köze hozzád.

2019. febr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

De, örököl utána, utolsó.


Kérdező, nem lehet megváltoztatni. De amúgy nem mindegy? Az apa nevet a világon sehol sem kerdezik

2019. febr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hogy örökölhetnék utána? Jogilag nem vagyunk rokonok.
2019. febr. 19. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Az örökbefogadás ugyanakkor nem érinti az örökbefogadott törvényes öröklési jogát vérszerinti rokonai után (Ptk. 617. § (2) bekezdés). Ez azt jelenti, hogy az örökbe fogadott gyermek nem csak örökbefogadó szüleitől és azok családjától, hanem vér szerinti rokonaitól is örökölhet. Ugyanakkor az örökbefogadott után – ha az örökbefogadás életében nem szűnt meg – leszármazó és házastárs hiányában elsősorban az örökbefogadó szülők illetve azok rokonai örökölnek a törvényes öröklés szabályai szerint (Ptk. 617. § (3) bekezdés). A vérszerinti rokonok öröklése csak akkor jöhet szóba, ha az örökbefogadott után sem leszármazó, sem házastárs, sem az örökbefogadó illetve az örökbefogadó rokonai nem örökölnek (Ptk. 617. § (4) bekezdés).
2019. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, egy közjegyző azt mondta, hogy nem örökölhetek utána semmit (mivel nem vagyok "rokona"), csak ha ír végrendeletet. Egyenesági rokon hiányában az államra száll az örökség.
2019. febr. 19. 13:16
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Egyenesági rokona vagy és nyílt örökbefogadás történt. Örökölsz utána
2019. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nagykorú vagyok, szeretném, ha az édesapám neve szerepelne ezen az iraton."

Kérdező, minden ellentétes állítással szemben van lehetőség erre, a Ptk-ból a

"XIV. Fejezet

Az örökbefogadás hatálytalanná válása és felbontása"

fejezetet kell átnézni.

2019. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Kései Sirató ***** válasza:
75%
Beszélj ez ügyben egy ügyvéddel!
2019. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Jól írta a 8-as, ezt lehet kérvényezni! Az örökbefogadást annak érdekében is fel lehet bontani, hogy az örökbefogadott leszármazáson alapuló családi jogállását visszanyerje!


Én azt nem értem, miért csodálkoznak ezen ilyen sokan? És abszolút megértem, ha valaki nem szívesen lát egy számára nem sokat jelentő nevet a papírján, aki talán csak az anyja pasija volt egy ideig. Az igazi apa meg talán azért mondott le róla papíron, hogy ne legyen harc a gyerek körül, mindenkinek a legjobb legyen...

2019. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!