Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy válasszak a szüleim...

Hogy válasszak a szüleim ajánlata és a barátom között?

Figyelt kérdés
Lett egy párom, akit a szüleim nem kedvelnek több okból kifolyólag. Az egyik, hogy idősebb, és miattam adta be a válópert... Tudom, én sem vagyok magamra büszke emiatt, nem kell a savazás most. A szüleimmel két hete nem beszéltem, vasárnap együtt ebédeltünk (hárman). Mondták, hogy gondolkoztak sokat, és belemennének abba, hogy elvégezzek Angliában egy egyetemet. Ez régi vágyam, de mivel nagyon féltettek egész életemben, sosem mentek bele, mondván "messze van", és anya nem bírna ki éveket nélkülem. Tudom, hogy megállnám a helyem, mert éltem huzamosabb ideig külföldön (hónapokra kell gondolni, nem évekre), és úgy érzem, hogy azok voltak életem legjobb időszakai. Normálisan beszélgettünk, nem volt vita és tényleg a fellegekben voltam, hogy ezt így felajánlották. Viszont mikor elmondtam a páromnak, ő nem örült... Kiakadt, hogy én képes lennék itthagyni, és hogy szerinte ezt visszautasítani nem akkora dolog, mert ő a családját dobta el miattam. És hogy a szüleim ezt azért csinálják, hogy minket szétválasszanak, képtelen elhinni, hogy akár csak fontolóra veszem a dolgot. Meg hogy ő kinőtt a távkapcsolatokból. De nem kéne hónapokat külön lennünk, a legjobb barátnőmnek a barátja Olaszországban tanul, egyik héten a srác jön haza, a másikon a barátnőm repül ki hozzá, hetente minimum 3 napot együtt töltenek. Nem a világ végére utaznék, hogy 3 átszállással kelljen jönnie. Összvesztünk, mert szerinte az nagy áldozat, hogy egy rossz házasságból kilépett, szerintem pedig szemétség, hogy elvárná, mondjak le az egyik nagy álmomról. Inkább támogatnia kellene, nem visszafogni. Szerinte ha szeretném igazán, akkor mellette akarnék lenni, jöhetnének a szüleim bármilyen ajánlattal.
2019. febr. 19. 12:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
96%

Állandóan a képedre lesz kenve bármilyen nehéz helyzet adódik, hogy elhagyta miattad a családját. És egyre sűrűbben, ahogy az idő telik.

A többihez nem tudok hozzászólni, neked kell eldöntened, hogy mennyit ér meg neked ez a pali hosszútávon.

2019. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
74%
Edd meg amit főztél.
2019. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
39%
Nem szeret téged... Ha annyira szeretne jönne utánad, közös albi, ő dolgozna míg te tanulsz, aztán vagy kint maradtok, vagy a pénzből hazajöttök és esetleg hitellel kiegészítve vesztek egy lakást.
2019. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az elsővel. Bármi történik, elő fog jönni, hogy ő miattad vált el. Ez kitűnő zsarolás lesz a jövőben.

Az nem opció, hogy ő is kiköltözzön Angliába arra a pár évre? Tavkapcsolatba én se szívesen mennék bele,főleg rögtön az elején.

2019. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Azért 40 felett, biztos munkákkal, itteni érdekeltségekkel nem úgy van, hogy "megy utánam", és akkor közös albi, minden. Ezt nem is kérném tőle, mert úgyis haza kellene járnia a munkája miatt heti 3-4 napra minimum. Szóval ugyanott tartanánk...

Kicsit több, mint 2 éve tart ez közöttünk, szóval annyira nem friss ismeretség, de úgy "együtt együtt" most vagyunk pár hete. Eddig nem is volt gond, közösen akart új házat venni (mondtam, hogy oda nem szívesen mennék, ahol előtte a felesége lakott), meg bemutatott a szüleinek is, rokonainak. Most meg azzal jön, hogy így nem is tudja, hová vezet a kapcsolatunk, mert lehet 1-2 év múlva Amerikába akarok majd menni, és oda aztán nem jöhetne hetente.

2019. febr. 19. 12:26
 6/61 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi, de nőként is most a pasinak adok igazat!:S


Ha ténylegmiattad vállt el, nagyon nehéz ott hagyni a biztis a bizonytalanért, nagy löpést tett. Beléd kapasznodott, ez nem szégyen! Erre most te kihúzod a lába alól a talajt...godold el fordítva mit éreznél? Őszinté!! Ugyanezt...hogy a pasi szar szemét, kihasznált,te bíztál benne és most ott hagy.


A szüleidről meg van a véleményem, önző álszentek! Egyértelmű, hogy azért találták ezt ki, hogy elválasszanak titeket. Ami végülis sikerült is, taps-taps.


Magadnak keverted a kakit mássz is ki belőle.

Legközelebb csak szingli papucs pasival kezdj, de az se baj ha a szüleid választják ki.

2019. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
92%
Rötön visszanyal a korkülönbségből eredő fagyi: teljesen más életszakaszban vagytok, Te még most alakítod a Tiedet, tanulsz, neki meg már kiépített egzisztenciája, munkája van. Neked ezek szerint simán belefér a távkapcsolat, neki már nem, ő rendes életvitelre vágyik, nem arra, hogy feszt járkáljon valamerre. Nyilván nem úgy képzelte az életét, hogy úgy éljen, mint egy hétvégente "hazautazós" egyetemista. Csak akkor nem egy egyetemista lánykával kellett volna kezdenie! Megérdemli! Azzal meg ne hagyd magad zsarolni, hogy miattad lépett ki a házasságból! Most vagy sz...r volt, vagy nem! Úgy látom, az egyedüli győztes a helyzetben a volt felesége, aki megszabadult egy élvhajhász pötstől, aki most majd vagy ugrál úgy, ahogy te diktálsz, vagy nézhet új fiatal lányka után, aki idomul az ő életviteléhez!
2019. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves vagy tulajdonképpen? Mi az, hogy a szüleid belemennének abba, hogy Angliába menj? Eddig csak azért nem mentél, mert nem engedtek? És most hogy engednek, rohannál? Tényleg csak azért találták ki, hogy elválasszanak a pasidtól, és te máris úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek. Szerencsétlen pasid, két szék közül jól a pad alá esett...
2019. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
89%

Először is. Miért kellett a szüleid engedélye ahhoz, hogy külföldre menj egyetemre? Felnőtt ember vagy. Ne csodálkozz, ha gyerekként kezelnek.

Az tenyleg nem szép, hogy a párod azzal érvel, hogy miattad hagyta ott a családját, mert ha nem volt jó a házassága ígyis úgyis ki kellett volna lépnie belőle.

De valamilyen szinten meg is ertem. Én se örülnék, ha a párom akit szeretek, tervezem a jövőt kimenne nélkülem külföldre. A tanulás és a munka mellett ugyanúgy apolni kell a párkapcsolatot is, ha fontos a másik és nem felredobni egy időre, amikor úgy dönt az egyik fél.

2019. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
21 leszek tavasszal, most fogok diplomázni (BA). Igen, eddig azért nem mentem, mert apáék nem akartak, és nem is fizették volna ki, meg valószínűleg úgy az anyagi támogatásom is ugrott volna (számlák, költöpénz, autó fenntartás, stb). Egyetemistaként nem bírtam volna eltartani magam, hiába múltam el 18.
2019. febr. 19. 12:44
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!