Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik megnézni a...

Szerintetek illik megnézni a borítékot?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha egy családtag pénzt ad ajándékba akkor azt illik megnézni akkor, amikor odaadják vagy inkább nem, hanem csak később, amikor mondjuk egyedül vagy?

2019. febr. 24. 09:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Majd egyedül
2019. febr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem suttyó dolog egyből belenézni
2019. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig azt gondoltam, hogy nem illik akkor megnézni, ezért mindig csak megköszöntem. Majd mindig megkaptam kb fél perc múlva, hogy belenéztem-e.... Mondtam nem, de köszönöm, majd megnézem.

Szóval azt hiszem ez attól is függ, hogy kitől kapod.

2019. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Én egyszer egy fordítói munka után kaptam meg borítékban a bérem. Én is úgy voltam (és vagyok) vele, hogy nem ellenőrzöm azonnal, ott helyben. Kínosnak érezném. Mikor később egyedül megnéztem, a megbeszélt bér duplája volt benne, úgyhogy küldhettem köszönetet utólag.


De a válasz a kérdésedre: szerintem nem illik, olyan íze van, mintha le akarnád ellenőrizni őket.

2019. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
#3 ez a "megnézted-e már? " kérdés kb annyi, mintha azt kérdezné, hogy "na, elég? " vagy "így jó lesz? " Legalább olyan gáz erre rákérdezni, mint ott helyben belenézni.
2019. febr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem, de nekem is volt már, hogy rákérdeztek, hogy megnéztem e. Na, az szerintem gázabb volt, mintha belenéztem volna. :D
2019. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Hamvas rétihéja ***** válasza:
29%
Szerintem pedig éppenhogy meg kell nézni. Ha nem nézed meg, az olyan mintha nem is érdekelne mennyi van benne.
2019. febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%
Nekem bevált módszer, tudom javasolni és elejét lehet venni a konfliktusnak, ha a borítékba csak belenézek, és meglátom, hogy pénz van benne, akkor nagy örömmel megköszönöm, mert lehet hogy a pénzen kívül más is van benne, mondjuk egy képeslap vagy hasonló, azt viszont illik is a helyszínen kivenni és megnézni. A pénzre elég ránézni, azt csak számolgatni nem illik.
2019. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Azért a fizetés más, 4-es. Eszembe nem jutna NEM ellenőrizni egy borítékban adott fizetést, hisz az nem ajándék, nem könyöradomány, hanem az elvégzett munka utáni jogos fizettség.

Ajándék az más. Azt nem nézem meg, csak ha mondják, hogy nézd meg.

2019. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
29%
Igen, illik megnézni. Ajándék. Ha kapsz valamit, ami be van csomagolva, azt is kibontod és megnézed, nem? Itt a pénz az ajándék, a boríték pedig a csomagolás.
2019. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!