Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársammal és kisfiunnak...

Az élettársammal és kisfiunnak anyósnál lakunk. A páromnak van egy testvére aki nem velünk él, és szeretnénk a tuljadonrészét kivásárolni. Lehetséges ez? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú leszek!

A páromnak az apukája meghalt pár éve, így a párom és öccse örökölték a ház felét.

A párom öccse nem lakik velünk, nem költ a házra, nem foglalkozik az anyukájával sem, a ház nem érdekli.


A párom fejébe vette hogy fizessük ki a testvérét.

Igen ám, csak itt több millióról van szó.

És csak én vagyok hitelképes.

Ha én veszem fel a kölcsönt, a tulandonrész is az enyém lesz, igaz?

Mert én úgy nem veszek fel kölcsöz, hogy majd az éllettársamra menjen a tulajdonrész, hiába a gyerekem apja.


És ha valami történne, pl. a párom meghalna, a házhoz amugysem lenne semmi közözm, nem?

Hogy van ez az örösödésnél?

Ha nem fizetjük ki a tesót, és anyósom meghalna, ut!na a párom, aki már 45 éves, engem kitehet a sógór a házból?


2019. febr. 24. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Felejtsd el!

Ha meg is veszed a tulajdonrészt özvegyi haszonélvezet van rajta, akkor dobnak ki, amikor úgy tartja kedvük

2019. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvezet a házon, mert anyósom nem élt ezzel a lehetőséggel állítólag.
2019. febr. 24. 18:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt a párom mondta egyszer, mert én abban a tudatban voltam hogy amikor a párom apukája meghalt, hogy anyósnak haszonélvezete van. De nincs, és ha lenne is, csak a ház 1/2-én lenne
2019. febr. 24. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nos. Mindig azt írod, hogy a párod, és nem azt, hogy a férjed. Ez örökség szempontjából lenne fontos.

De az elején kezdem.

Ha a hitelt te veszed fel akkor te neked kell visszafizetni. Ha a párod X év után úgy dönt, hogy köztetek mindennek vége, akkor is a hitel a tied marad, neki nem kell fizetnie. Ha a hitelt úgy teszed be a házba, vagyis úgy fizeted ki a párod öccsét, hogy a vásárlás a te neveden fut, vagyis a házrész vásárlás tulajdonosa te leszel, akkor az a te részed. Ebben az esetben így állna a kép: A ház fele (ami most a párod és öccse tulajdona) a Te és párod tulajdona lesz. De ott van a ház másik fele ami jelenleg az anyuka nevén van.- Ha ő meghal akkor az örökös a párod és öccse lesz. Ha akkor is kifizeted az öcsit, akkor a felállás te és a párod között fele-fele tulajdonarányban lesz.

Ha viszont a hiteledet csak odaadod a párodnak, hogy fizesse ki az öccsét akkor minden a párod tulajdona lesz, neked semmi.

A párod halála esetén az örökség függ attól, hogy milyen szerződést csináltok most.

2019. febr. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Anyósnak nemcsak haszonélvezete kéne, hogy legyen, de örökrésze is.

Apuka halála után a fél ház nem két, hanem háromfelé osztódott, jelen jogszabályok szerint ugyanis a házastárs is gyerekrészt örököl. Vagyis az 50% egyharmada (1/6od) a párodé, a másik harmad a tesóé (szintén 1/6od), anyukáé pedig a harmadik harmad plusz a saját 50%-a (4/6od). Emellett van haszonélvezeti joga a teljes házra.


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy anyuka lemondott a gyerekek javára a hagyatékin, bár azt nem tudom, ilyen esetben egyenlőek maradnak-e az arányok. De még ha valóban a teljes 50%ot örökölte a két gyerek, a te nevedre legjobb esetben is 25% kerül. Szerintem nem éri meg.

Ez most gonoszan hangzik, de ha ott tervezitek a további életet, akkor ráértek ezen akkor gondolkodni, ha anyuka sem él már. Akkor tisztábbak lesznek a jogviszonyok, és nem aprózódik szét, hanem ha kifizetitek a tesót, akkor utána a tiétek lesz az egész, a pároddal pedig már nyilván lehet egyezkedni, hogy a te nevedre (is) kerüljön.

Addig is, anyuka nektek ajándékozhatja a részét haszonélvezet fejében, ha a tesó valóban nem törődik semmivel, és azt akarja, hogy a tiétek legyen. Ugyanis most hiába vásárolnátok ki a tesót, anyuka későbbi halála esetén újra megkapja a 25%ot majd az öröklési rendben, kezdhetnétek újra az egészet.

2019. febr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdoni lapon rajta van a haszonélvezet, ügyfélkapun ingyen lekérheted
2019. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem total felesleges kifizetni, úgy hogy ráadásul hitelből.

Egyszerűbb szerintem most gyűjtögetni egy számlán és várni még ezzel a kivasarlassal. Lehet pár év múlva kidurran az ingatlan lufi és tök olcsón meg tudjátok venni tőle hitel nélkül is.

Na meg igen, ha a pároddal közösen fizetnènek, akkor szerepeljen a te neved is a tulajdonlapon.

Olyan arányban amit fizetni tudsz

2019. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
hűha, a nazzolós átjött a babás kategóriából :D
2019. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!