Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet csökkenteni fogja a...

Lehet csökkenteni fogja a gyerektartást?

Figyelt kérdés
230ezer Ft a nettója az ex férjemnek. Ebből 2 gyerek után 50ezret fizet gyerektartásként. Most fog születni neki új házasságából egy gyerek kérheti a csökkentést? Tudom hogy 50% lehet a fizetésének max a gyerektartás de 2 gyerekre nem fizethet 100ezret és nem is várom el hisz egy anya ugyanannyit adjon a neveléshez (pénzbeli ) mint az apa.
2019. márc. 5. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
25e Ft/gyerek nem sok, sztem ezt nem fogjak csökkenteni. Ez a bérének kb 25%-a...
2019. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogják csökkenteni. Ha még lenne az új nőtől 4 gyereke, akkor csökkenne.
2019. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem látogatja őket születésük óta de ez így is van jó. Ő is boldog én is nélküle :)
2019. márc. 5. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem hinném, hogy ha kéri, akkor csökkenteni fogják, és úgy gondolom, nem lenne tisztességes, ha ő ezt kérné. Két gyerekre havi 50 ezer forint egyáltalán nem sok.

Szerintem, ha a volt férjed párja normálisan gondolkodik, ő sem fogja ezt kérni. Én legalábbis mindig fontosnak tartottam, hogy a férjem előző házasságából született fiának ne adjunk azért kevesebbet, mert nekünk lesz közös (három van), sőt, időnként emeltünk, az inflációt figyelembe véve (plusz soron kívüli kiadások felezve). Ezt most nem azért írtam le, hogy én milyen jó fej vagyok, hanem azért, mert úgy gondolom, elvárható, és teljesen természetes kell, hogy legyen ez a hozzáállás. Szóval, ha rendes a volt férjed, és a párja sem befolyásolja negatívan, nem fog ilyet tenni.

2019. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Ő is boldog én is nélküle :)

A gyerek is boldogok apa nélkül... Apa nem kell de fizessen az ilyen nőknek..

2019. márc. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Aki vert engem ittasan az ne legyen az apja a gyerekemnek :) és igen is fizessen!
2019. márc. 5. 15:58
 7/10 anonim ***** válasza:
5%
Aha de a pénze kell a verekedőnek,dolgozni kell menni szépen.. Az uj nőt is veri? Amugy ezt is ti hagyjátok ezeknek..
2019. márc. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Most akkor fizessen vagy ne fizessen? Mert a kérdésben még azon vergődsz, hogy az anya is adjon ugyanannyi pénzt bele a nevelésbe, akkor is, ha apucika egy magömlésen kívül semmit nem tett bele természetben.

Egyébként a fizetése 50%-a lehet gyt, ez alapján 76 ezret kérhetsz a két gyerekre, ha megszületik az új csemete.

50 ezer az lófas2.

2019. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10%

Ittasan vert, de azért szültél neki 2 gyereket? A pénze nélkül pedig nem vagy boldog...ccc...

Meg kinek jó az, hogy nem látogatja a gyerekeit?? Max. neked!

2019. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 ki mondta, hogy nem dolgozik? Szerinted a gyökér alkoholista agresszív ex szaros 50ezréből élnek hárman?...

😩

2019. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!