Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közölnél ilyet egy...

Hogyan közölnél ilyet egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

A kérdés pusztán elméleti jellegű, egy sorozatban láttam és kíváncsi lennék kik, hogy kezelnék.


Az volt a műsor, hogy egy nő átment egyik ismerőséhez, akinek volt 2 gyermeke. Az ismerőse elindult azzal a szándékkal, hogy lemegy a boltba, pár perc és jön. Csakhogy nem jött. A gyerekek így a nővel maradtak. 2 napig semmi hír nem volt az anyukáról és a gyerekek már az első nap végén nagyon hiányolták, a másodiknál csak jobban. Mikor megkérdezték a gyerekek a nőt, hogy hol van az édesanyjuk, a nő azt mondta elment az egyik barátnőjéhez.


Ki mit mondana a gyerekeknek ilyen helyzetben? Eltűnik az anyuka, a gyerekek pedig kérdezik, hogy hol van. Elmondanátok nekik az igazat, hogy eltűnt, nem tudjátok hol van, vagy inkább hazudnátok bízván abban, hogy előkerül? Ha igazat mondtok, a gyerekek talán nem tudják feldolgozni rendesen. Ha a hazugságot választanátok és később kiderülne, hogy az anyuka nem fog visszajönni, akkor utána ki mit mond a gyereknek?



2019. márc. 14. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Az apa hol van a történetben?

amúgy Függ attól hogy mekkorák. Egy 11-12 éves gyerek már simán levágja a helyzetet


Egyébként az igazat,és nyilván nem úgy hogy fogalmam nincs hogy hol van anyátok...

2019. márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Az igazat mondanam.
2019. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Hívnám a rendőrséget, persze csak később, hogy eltűnt az anyuka.
2019. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Legkésöbb másnap értesíteném a rendörséget, utána a gyámhatóságot, a gyerekeknek meg természetesen igazat mondanék, hogy nem tudom, hová lett az anyjuk.
2019. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Az igazat mondanám, de mindjárt nyugtatnám is őket, amivel lehet. Szóval azt mondanám, hogy nem tudom, hol van, de lehet, hogy csak x vagy y dolga van, azért nincs itt, nemsokára visszajön. Aztán: nem tudom, hol van, de felhívom a rendőrséget, ők majd megtalálják. Aztán: még mindig nem tudom, hol van, de a rendőrség már keresi, és ők meg szokták találni azokat, akik így eltűnnek. Stb. Szóval az igazat mondanám, de közben nem hagynám, hogy kétségbe essenek, adnék megoldási lehetőséget a kezükbe, valamit, amiben reménykedhetnek.
2019. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

"Egy 11-12 éves gyerek már simán levágja a helyzetet"

Sokkal kisebbek is.

2019. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy olvastam a Kis szivesseg cimu film jutott az eszembe.. Ott is megkeri az anyat egy baratnoje hogy a fiat vigye haza magahoz a sulibol erre eltunik mint aki meghalt majd kesobb felbukkan. Szerintem en bejelentenem a rendorsegen ha addig nem kerul elo, a gyermek kora sokat szamit de ha nagyon kicsi akkor valamit mondanek hogy elutazott vagy hasonlo legalabb amig tobb info nem derul ki
2019. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6:

Azért megnézném, hogy pl. egy 6 évesnek hogyan magyarázod ezt el.

2019. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Pont ez volt tegnap a gyanú árnyékában-ban :D

Vagy a családi titkokban, tudom is én


Pont ezen gondolkoztam én is

2019. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#1: Apukáról nem tudni semmit, csak hogy külföldön volt

#9: Gyanú árnyékában :D Innen jött nekem is a kérdés.


Köszi az eddigi válaszokat!

2019. márc. 15. 23:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!