Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom miért nem ért meg...

A családom miért nem ért meg engem, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Ők azt hiszik csak nyávogok mindenen, de sokszor úgy érzem semmi értelme az életemnek. Reggel is nagyon sokáig alszom, nincs is kedvem kikelni az ágyból. Sokszor csak úgy rám tör az idegesség. Mindenkinél rosszabbnak látom magam, szégyellem magam egyáltalán amiatt is, mert élek. Sokszor csak úgy a semmiből rám jön a sírás, sokszor van sírógörcsöm. L/25
2019. márc. 15. 21:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%
A depressziót még hagyján, azt azért páran meg is értik, de gondold el az autistákat,skizofréneket, kényszerbetegeket mennyire értik meg az emberek... Aki rendben van mentálisan, azok legtöbbje ezeket mondvacsinált dolgoknak tartja, főleg az idősebb generáció.
2019. márc. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is úgy tűnik, hogy csak nyávogsz. 25 évesen miért alszol sokáig? Nem tanulsz vagy nem dolgozol? Ezek leveszik a fölösleges energiáidat hidd el. Így én is értelmetlennek érezném az életem.
2019. márc. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%

Hát...az biztos, hogy itt mindenki nagyon őszinte volt veled, kissé túlságosan is:D

Abban viszont igazuk van, hogy ennyi idősen el kell szakadni a családtól. Költözz el(ha még nem tetted), ne számolj be nekik mindenről, vagyis legyen magánéleted! Valamint, ha tényleg depressziósnak érzed magad, azon egyedül te magad tudsz segíteni. Mégpedig úgy ,hogy nyitottab leszel, barátkozol, ismerkedsz és eltereled a figyelmed a negatív gondolatokról.(Tapasztalatból mondom.) Találj magadnak mindig valami elfoglaltságot, olyat ami leköt és utána jobban érzed magad. És próbálj meg a kis dolgoknak is örülni. Remélem valamit megfogadsz és kipróbálsz abból amit leírtam. Sok sikert!:)

2019. márc. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
9%

Olyan nincs, hogy depresszió. Csak nem tudsz megoldani bizonyos dolgokat, és legegyszerűbb ráfognod, hog ydepresszió.


Most azért ne érts teljesen félre, nem bántani akarlak! Sok minden irtó nehéz tud lenni az életben, főleg ha ráadásul nem is rajtunk múlik, de minket érint. Ha sok az igazságtalanság, és alapvetően természetes dolgok nem működnek emiatt az életünkben, akkor persze, hogy lógatjuk az orrunkat. De olyan nincs, hogy depresszió.

Kezdd el inkább átgondolni, hogy miért nincs értelme az életedenek, mi kéne, hogy érteleme legyen, és azt hogyan lehet elérni.... Akár irogasd le magadnak, aztán próbáld lépésenként megoldani. Biztos nem lesz egyszerű, de jobb, mint amiket írsz.

2019. márc. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
75%
Pszichoterapeutát keress, vele beszélj.
2019. márc. 16. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
13%
Nőlj fel, ennyi
2019. márc. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Szóval orvos még nem is látott, csak te az interneten olvasottak alapján eldöntötted, depis vagy és kész. És most fel vagy háborodva, ha anyuciéknak nem tetszik, hogy egész nap csak henyélsz..

Már bocs, de ennyi alapján szerintem sincs sok értelme az életednek :/

21l

2019. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez depresszió!!!!!!!!én megértelek!

Több fajta depresszió van!

Tizenévvel ezelőtt az voltam csak másként...meggyógyultam.

Most ismét az vagyok úgy mint te.

Talán egy szerető,kedves társ segítene,aki megért.

2019. márc. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%
Mert 25 éves felnőtt nő vagy és úgy viselkedsz mint egy gyerek. Munka, önálló élet? Ezekkel mi van? Anyu meg apu dönti el elmehetsz e pszichológushoz? Ez elég furán hangzik ebben a korban. Pont semmi közük hozzá hova mész.
2019. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó,előbb légyszives értsd meg mi az,hogy depresszió,aztán ítélkezz.

Nincs az embernek,akkor ereje levegot vennie,nemhogy ÉLNI!!!!dolgozni...

2019. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!