Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakit leszoktat...

Hogyan lehet valakit leszoktatni a féltékenykedésről?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogyan csillapíthatnám feleségem már-már beteges féltékenységét. Tíz éve vagyunk házasok, három gyerekünk van. Hála Istennek megtehetjük, hogy az első gyerekünk születése óta folyamatosan otthon lehessen velük. Alapvetően mindig is féltékenyebb volt az átlagnál. Rendszeresen kinézet valakit, akire féltékeny lehetett, aztán én meg bizonygathattam az ártatlanságomat. De általában kis idő múlva belátta, hogy nincs ok a féltékenységre. Ez lehetett bárki, egy nő a sarki boltban, vagy egy kollega vagy valaki az utcán de volt hogy plakátra nem nézhettem. Ilyenkor gondolat rendőrséget is játszik, mert neki nem elég, hogy nem történt semmi hanem azt is be kell bizonyítanom, hogy nem is gondoltam rá. Na ez azért már kemény feladat…Most 40 évesen újra egyetemre járok szerencsétlenségemre olyan csoportba osztottak ahol két 25-26 lány is van. Amikor megtudtam, kész mondom itt végem van... Hát így is lett... Azóta heti rendszerességgel cirkuszok vannak, könyörgések, hogy ne menjek órára, hagyjam ott az egyetemet (500/félév és a cég fizeti, nem kis égés lenne). A csoport feladtok alatt nem beszélgethetek a lányokkal. Messengeren szoktuk tartani a kapcsolatot. tényleg a minimálisat nehogy gond legyen otthon. Egyszer véletlenül kinyőgtem egy poént meg három smile-t hát ezt konkrét megcsalásnak vette és válni akar. Ő meg van győződve róla, hogy köztünk van valami és megcsalom. Közben időm se lenne rá ugyanis minden szünetben fel kell hívnom és elmondani mit csinálok és hol vannak a lányok. Suli után sms ha vége és egyből haza. Most egy ideje nem nézheti meg a facebookomat sem, kb olyan mintha elvonási tünetei lennének. Nem tudom mit tehetnék. Válni nem karok, mert ha nincsen rajta a hiszti akkor egy angyal, nagyon jó anya, és amúgy egy bombázó. Hogy lehet valakiből kinevelni a féltékenységet?

2019. márc. 20. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez csak bizalom kérdése. Nyilván egy egészséges féltés mindenkiben van, de az eltűlzott féltékenykedés a bizalmatlanság (akár önmagunkban is) jele.

Nem értek hozzá, de szerintem ha ennyi idő alatt ez nem alakult ki, max. elfojtani lehet. Az meg nem igazán megoldás.

2019. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

De veled sincs teljesen rendben minden. Mitől rettegsz? Mivel tud ennyire sarokba szorítani, hogy képes vagy felhívni minden szünetben, meg sms, hogy elindultál?

Mi lesz, ha nem hívod óránként meg nem mész haza? Oké, hisztizik, de miért nem mondod, most abbahagyod vagy itt hagylak és hagyod ott? Ha meg válni akar, akkor válj el tőle, neked is jobb lesz meg neki is. És a gyerekeknek is.

2019. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2# Ez nem félelem, egyszerűen így próbálom eloszlatni a féltékenységét. A gyerekeknek meg elsősorban családra van szüksége. Egy válást mindenki megsínylené. Ez nem egy mobiltelefon aminek betört a kijelzője...
2019. márc. 20. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha válni akar, váljon. Dehogy akar, csak fenyeget, te meg tutyimutyi módon behódolsz a hülyeségeinek. Közöld, hogy rendben, akkor váljatok el, de utána ne sipákoljon, mivel az ő agymenése miatt váltatok el. Ha meg szerinte a válással beismered a megcsalást, vonj vállat, gondoljon, amit akar, de abba is gondoljon bele, hogy ez rágalmazás.
2019. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, a gyerekkeknek példaképre van szüksége hosszú távon, képzelem, hogy fel fognak rád nézni, egy papucsra, aki retteg az asszonytól, egy nőre, aki rettegésben tartja az apjukat. Nem írtad milyen neműek a gyerekeid, de képzeld el mi lesz ha segíteni mész menyednek?

De egyébként az ilyen nőnek tök mindegy a fiadnak sem segíthetsz, a páromnak vannak ilyen barátai, tudják, hogy ott van párjuk a szomszédban, egy férfinél-aki családos ember, autót szerelnek és fél óránként beszámolót kell tartaniuk mert hívogatja őket asszony. Múltkor egyik látótávolságon kívül került 10 percenként! hívta asszony, hogy hol van.


Egyébként biztos vagy benne, hogy semmit, de semmit nem észlelnek ebből az őrületből, amiben éltek? Előttük nem megy veszekedés, ha ott vannak, nézegetheted a nőket az utcán? Nincsenek ott, mikor elszámoltat az asszony? Nem hallották még sosem a veszekedést, hisztit?

Mert ebben az esetben valóban nem számít, de ha őket is bevonjátok, akkor jobb lesz nekik. Lesz két normális szülőjük, helyettetek.

2019. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk én is féltékeny voltan elég sokáig. Belőlem az hozta ki,hogy pici dolgokban nem volt őszinte. A sok kicsi dolog pedig felgyülemlett bennem. Még a női biciklire is féltékeny voltam. Lehet ok nélkül féltékeny,de egyszer üljetek le megbeszélni,hogy mi vezetett idáig. Mi is ezt tettuk. Azóta próbálok benne bizni. És hidd el,ez a másik oldalon sem olyan könnyű. Nekem szoszerint fulladasos pánikrohamaim voltak,ha csak fél órát késett. Sokat beszélgess vele. Éreztesd vele hogy neked ő a legfontosabb nő. Párom pl régen minden vékony nő után megfordult. Na ezzel annyira elásta az önbizalmam,hogy minden nőben a vetélytársat láttam. Még a védőnőben is. Szerencsére mindent elmondtam neki egy este,és belátta,hogy ez nekem megalazó. Így tudtunk tiszta lappal indulni.

Egyszóval,nézz egy kicsit a dolgok mélyére,mert magától senki sem.lesz ilyen. Az is lehet,hogy már sokat csalódott,és így próbál védekezni.

2019. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Talán el kellene mennie dolgozni. Akkor nem lenne ennyi ideje Veled foglalkozni.
2019. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is itt ketten játszátok a játszmát, a feleséged a féltékenykedéssel, te meg a bizonyítgatással. Ha ezt az elején nem kezdted volna, akkor sokkal kevésbé lenne rossz a helyzet.

Másodszor a feleségednél egy komoly pszichikai probléma, észérvekkel nem lehet megszünteti ezt a fajta beteges féltékenységet.

Harmadszor, erre csak az lehet megoldás, ha felekrestek egy párterápiás szakembert, illetve a feleséged pszochológisnál keres segítséget a betegsége ellen.


Egyébként a gyerekeknek az ilyen család egyáltalán nem tesz jót, mert a folyamatos stressz többet árt, mintha csak egy szülövel élnének. De ez az egy szülö nem a feleséged kellene, hogy legyen, mert ö az, aki lelkileg nincs rendben és aki ezzel tönreteszi a ygerekeket is.

2019. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Karena26 ***** válasza:
Küldd el dolgozni! Meglátod majd, minden 2-3 hónapon belül helyreáll!
2019. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dolgozzon ő is, akkor nem lesz ideje ennyit nyomozgstni, meg lesz saját élete, nem kell a tieddel foglalkoznia. Te meg novessz tököt.
2020. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!