Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pályakezdő dolgozó fiatalok!...

Fannyika98 kérdése:

Pályakezdő dolgozó fiatalok! Ti mennyi adtok haza a fizetésetekből?

Figyelt kérdés
Én 90ezret keresek havonta, ami lássuk be nem sok. Ennek ellenére a szüleim szerint be kéne adnom a családi kasszába, mert hogy én is itt élek, közben viszont be is vásárolok és főzök is ha úgy van. Viszont egyetemre készülök és így nem nagyon tudok félre tenni. Szerintem nem kellene még ezzel a rövid távú munkával, amit a passzívnak szánt évemben vállaltam el, hogy még így is haza adjak.

2019. márc. 24. 11:50
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
21%

Tőlem 25%-ot kértek amikor 16évesen nyáron dolgoztam. (persze később is, csak már akkor is)

Igazából az ismerőseimtől meg sokkal többet, kivéve akinek már 16évesen is 10millás bmw-je volt a szülei jóvoltából, de azokkal meg nem törődtem, meg azok csak alig dolgoztak, ha egyáltalán dolgoztak. (általában csak funból a közösség miatt, mert a diákmeló nem volt annyira gáz)


Legjobb barátomtól 50%-ot kértek, erre így konkrétan emlékszek. Nem panaszkodott miatta.

2019. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
12%

Én mindig a felét adtam haza. Akkor is amikor nagyon gyatrán kerestem, és akkor is amikor jóval átlagon felül.

Nem tudom hogy ez mennyire jó vagy rossz dolog, szerintem így igazságos. Végül is ők is mindig mindent megadtak nekem, semmit nem sajnáltak tőlem. Egy család vagyunk, minden közös.

Leégne a pofámról a bőr ha nem adnék haza, pedig nálunk még csak nem is elvárás.

2019. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
85%

Azt nem ártana még tisztázni hogy a szüleid fognak-e támogatni egyetem alatt. Mert ha nem, akkor megmondhatod hogy a pénznek a 75%-át félre rakod, a többit meg kajára és ruházkodásra költöd.


Ha támogatnak majd, akkor meg csak be kellene adni.

2019. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%
Most költöztünk vissza fél éve, és kb. fél-1 év múlva költözünk el, abba a kis lakásba, amit a szüleim vettek nekünk. Eddig sem kellett pénzt hazaadnunk (egyetem alatt ők adtak pénzt), s ezután sem kell. A kaját stb. midnent magunknak veszünk, másba nem kell beleadnunk. Nálunk ez a természetes. Milyen szüli támogatás az, hogy pénzt kér a saját gyerekétől?
2019. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
43%
Ember, lakást vettek neked a szüleid... Még jó hogy nem kérnek pénzt tőled, tehetősek vagytok. Viszont vannak akiknek a szülei összeadott keresete is épphogy eléri a 200ezret. Neked valószínűleg ennek a 3-4szerese, de talán alábecsülöm.
2019. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
De attól, hogy ott lakik a gyerek, még nem lesz nagyobb a rezsi költség (max. a kaja ami számít). Laktam együtt 4 emberrel is együtt albérletben és 1-el, a rezsin mit sem változtatott, hogy hányan laktunk. De szerintem akkor is szánalmas, hogy megszülte a gyereket, felnevelte, aztán meg elvárja, hogy pénzt adjon, azért, ahol elötte ingyen lakhatott. Abszurd az egész.
2019. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%

Tőlem semennyit nem fogadnak el a szüleim. Azt mondják így is elég nehéz elindulni az életben pályakezdőként, inkább tegyek félre, alapozzam meg az életem, ne nekik adjak.

Nyílván bevàsàrolni, segíteni, főzni szoktam, de pénzt nem fogadnak el.

22 vagyok

2019. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
93%
Az én szüleim nem várják el a fizetést, mert eddig is ott laktam, és ugyanúgy megéltünk. Nyilván takarítok, főzök, mosok, ha kell saját pénzből bevásárolok, saját cuccaimat csak én fizetem. De a rezsibe nem kérnek semmit. Én sem fogok a sajátjaimtól.
2019. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
86%
Tőlem soha nem kértek semmit, tőlük se kértek szüleik. Nekem furcsa, ha valaki albérlőként kezeli a gyerekét. Ha idős korában a szülőd költözne hozzád, te is elszednéd a nyugdíjának egy részét?
2019. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
12%

Pont pár napja beszélgettünk erről a családban. 1t éves a lányom, szerinte kb ingyen van minden. Mondtuk neki, hogy ha majd nagykorú lesz es dolgozni fog, akkor bizony hozza kell járulni az itthoni költségekhez. Jelenleg nálunk a kb fizetesenek 30%-a az, amit emlitettunk. Nyilván ha a keresete tul magas, vagy tul alacsony, akkor ez valtozhat.

Mi külföldön élünk és a nagykorúsággal kb minden támogatás megszűnik, plusz hozza jön az a tény, hogy az egészségbiztositása fizetős lesz. A gyermek jelenleg úgy gondolja, ha neki itthon fizetnie kell, akkor elköltözik egy barátjához, ott ingyen élhet. Próbáltuk neki levezetni, hogy havonta csak és kizárólag rá menyit költünk, tehát pl csak az ő élelmiszere, a ruhai, telefon, stb, de nem érti. Remélhetőleg idővel megérti.

Nem kell félre érteni, nem az a cél, hogy belőle éljünk meg, hogy őt kihasználjuk, hanem az, hogy értse, az élet nem ingyen van és egy családban mindenki próbál anyagilag is a közöshöz hozza tenni.

Amikor én voltam fiatal, 20 éve, én havi 10ezret adtam anyámnak, plusz minden hétvégén én fizettem a nagybevasarlast.

2019. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!