Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első különköltözés?

Első különköltözés?

Figyelt kérdés

A barátommal szeretnénk összeköltözni nagyjából 2 év múlva ha összejön. Mivel mindkettőnknek ez lesz majd az első költözése ezért érdekelne hogy nektek milyen volt? Saját ház hitelből (mivel annyit 2 év alatt nem tudunk összegyűjteni de nem akarunk majd még 30 évesen is a szüleinknél élni) ?? vagy albérlet ?? Hiszen mindkettőért fizetni kell havonta, akkor már inkább a hitel saját lakással nem ?? Hogy éltétek meg az első napokat külön ?? :)

22/L és 24/F



2019. márc. 25. 13:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

2 év múlva?

Hűha!

Elsőnek mindenképpen albi, hogy lássátok, megy-e együtt. sokkal egyszerűbb onnan szétpakolni mint egy közös házből, ami hitelre van. Egy év albi, aztán majd kiderül.

2019. márc. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Szia.

Biztosan nem vennék azonnal közös házat. Sok apró szösszenet csak összeköltözés után fog feltűnni, mivel nem ugyanaz, amikor együtt éltek, és amikor pár napot együtt töltötök.

Én a helyedben fél - 1 évet albérletben laknék vele, aztán meglátjátok.

2019. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Már így is folyamatosan együtt vagyunk, minden héten a másikunk szüleinél. Persze biztos más az amikor csak mi ketten, de emiatt nem aggódunk mivel így is sokszor van hogy én főzők, mosok neki :) Ez megy már 4 éve :D
2019. márc. 25. 13:27
 4/25 A kérdező kommentje:
De amúgy köszi, megfogadjuk ezt a tanácsot :) csak érdekelne hogy ki hogy indult neki , elég sokat gondolkozunk ezen hogy mi érné meg jobban
2019. márc. 25. 13:28
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A sokszor van így még úgy sem egyenlő azzal, hogy csak tiétek a háztartás vezetése. Ott akkor nincs anyu, nincs apu, aki megcsinálja helyettetek.
2019. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nektek elsore albérlet , mig osszecsiszolodtok. Ha minden rendben csak azutan hitel.

Sajat hazba költöztem, kulfoldi munka utan. Utanna 9 evet laktam egyedul. Orultem mint a majom a farkanak, majd aprankent kialakitottam a sajat szokasaimat es elkepzelesemet.

2019. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%
Nem túl rég vagytok még együtt, ugye? Közös hitelt együttélés nélkül, csak a rózsaszín ködös szakaszban keres az ember. Addig meg sok víz lefolyik a dunán, főleg, hogy fiatal felnőttek vagytok, ilyenkor még picit csapongok vagyunk. De tervezgetni jó dolog! Én is az albérletet mondom elsőre, aztán majd meglátjátok. :)
2019. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó mondatod nagyon fura. Nem a “külön” a lényeg, hanem az “egyűtt”. Az első napokban marhára nem érdekelt senki és semmi, csak az, hogy a férjem velem van.


Egyébként én is azt mondom, először jobb az albérlet, közben már gyűjtögethettek saját házra.

2019. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ohh, irtad kozbe, hogy 4 eve. Az mar szep ido! Ettol fuggetlen fel-1 ev alberlet nem arthat.
2019. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
8. a "külön" dolgot úgy értettem hogy a szülőktől külön. Azért nem úgy írtam hogy együtt mert már így is folyton együtt vagyunk, még ha más is az ha csak ketten egy saját házba/albérletbe:) Köszi mindenkinek, ahogy írtam korábban is ezt a fél-1 év albérletes dolgot kipróbáljuk majd a hiteles dolog előtt :)
2019. márc. 25. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!