Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így adnátok ajándékot...

Ti így adnátok ajándékot születésnapra?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a születésnapom és sajnos a családomban egy ember (édesanyám) köszöntött fel.


Én évek óta ajandekozok nekik valami személyesen, vagy ha nem is személyeset de apróságot.


A testvérem és édesapám is elfelejtette. Csak anyának,mamámnak és a páromnak jutott eszébe.. Nem is szeretem a szülinapom az pont ezért , mert régen meg a barátnőm is elfelejtették, letudták egy csokival, mikor én nagy ajándékokat vettem mindig, szülinapi meglepetéseket szerveztem de sosem kaptam vissza.


Az utóbbi időben nagyon önző lettem direkt, mert úgy bánok az emberekkel ahogy ők velem szoktak és elég sokan el is partoltak mellőlem.sajnos a családomnál is érzem azt, hogy ha ők nem köszöntenek fel akkor én őket miért? Lehet önző vagyok..de ti mit tennének a helyemben, ha évek óta egy oldalú az ajándékozás, viszont szarul is ereznéf magad ha nem koszontenéd fel az adott személyt ?


2019. márc. 27. 15:55
1 2
 1/17 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Én megértelek. Nem vagy önző, inkább arról van szó, hogy szeretnéd, hogy beálljon az egyensúly, ami egy egészséges dolog.

Az egyoldalú ajándékozásnak semmi értelme.

A barátság akkor igazi barátság, ha kölcsönös. Ha az egyik fél mindig csak ad, a másik mindig csak kap, az nem nevezhető normálisnak.

Azokra koncentrálj, akik szeretnek! A többiekkel ne foglalkozz!

2019. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Barátoknál nem adok én sem nagy ajándékot, ha ők sem foglalkoznak az én szülinapommal. Családban viszont ebből nem csinálok gondot. Nem esik jól, de ha apukám elfelejt adott évben felköszönteni, én 2 nappal később fel szoktam hívni az ő szülinapján.
2019. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Én évek óta, hasonló okok miatt nem ajándékozok a legtöbb embernek semmit. Csak legszűkebb körön belül szoktam, amibe nem feltétlenül tartoznak bele a szülők. Anyám például egy ideig felemlegette, szinte számon kérte, hogy már megint elfelejtettem, de sikerült megnyugtatnom, hogy nincs elfelejtve, pusztán csak nem érdekel.
2019. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Engem is elfelejtettek a szüleim már 4 éve de bezzeg nekem mai napig mondogatják. Bátyám milyen rendes, miket vesz. Legyen de én annyit nem érdemlek hogy felhívjanak. Tesóm meg itt kéregetett pénzt, hogy vegyünk együtt dolgokat. De már mióta eszemet tudom ilyenek. Húsvétkor születtem mindig megkaptam csak a baj van velem, minek születtem pont az ünnepen. 15 éves korom óta semmit sem kaptam, tortát sem még boldog szülinapot is másnap, vagy azzal hogy mi a fenének kellett egy gyerek, felesleges kiadád vagyok.

2 év terápia és rengeteg erő kellett hogy barátkozzak és ne számítógép legyen a legjobb barátom

2019. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele. Bár a családom nem felejti el a születésnapomat sosem, mások igen. Én is így tettem kint te, ugyanúgy is jártam de nem bánom. Nem kellenek kamu barátok az életemben!
2019. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Metionin ***** válasza:
100%
Nem adnék, már évek óta befejeztem volna a jópofizást ha látom hogy ők nem adják vissza. Felköszönteném őket szóban azt csá.
2019. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
Én a családtagokat nem azért köszöntöm fel, mert ők is felköszöntöttek, hanem mert tényleg jót szeretnék nekik kívánni. Persze, hogy elfelejtik néha főleg a férfiak..ennyi, nem az erősségük a dátumok megjegyzése, de nem érdekel, mert szeretnek. Én meg szívből kívánom utána apumnak, hogy Isten éltesse sokáig, mert ezt kívánom neki...ha eddig is csak azért köszöntöttél fel bárkit, hogy aztán visszakapd akkor jobb is ha nem teszed ezután...ilyen embertől, mint te én sem örülnék semmilyen jókívánságnak.
2019. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó te tényleg nem érted a lényeget. Imádom a szüleimet és a családomat is , de nekem ez borzasztóan szarul esik hogy tőlem megjegyzik ha nem veszek nekik valamit de ők sosem mondják azt hogy boldog szülinapot. Itt nem ajandekrol van főképpen szó (baráti körben írtam), hanem arról hogy örülnék neki hogyha annyit mondana isten éltessen...:/
2019. márc. 27. 18:35
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Dettó ugyanez volt nálam is a helyzet.Mindig ajándékoztam,felköszöntöttem nekem viszont szinte semmi sem volt.Tanultam belõle csak azt adom magamból,amit én is kapok, igen a nagy semmit.
2019. márc. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elfelejteném egy közeli rokonom szülinapját (remélem, sosem fog ilyen előfordulni), akkor nem győznék bocsánatot kérni, majd utólag természetesen megköszönteném, megajándékoznám.

Tehát az elfelejtésnek semmi köze ahhoz, hogy nem ajándékoztak meg.

Amúgy, apukád nem anyukáddal él? Ha együtt élnek, akkor nagyon furcsa, hogy anyukád megköszönt, apukád meg egy mukkot sem szól.

2019. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!