Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok a párkapcso...

Tanácstalan vagyok a párkapcsolatomat illetően. Tudnátok segíteni? A többi lent.

Figyelt kérdés
A párkapcsolatomat illetően vagyok tanácstalan, ugyanis van egy 13 hónapos gyermekem és most lett egy párom is, aki nem a vér szerinti édesapja. A párom foglalkozása eléggé összetett és önmagában szép munka. Viszont az a hátránya, hogy alig van velünk. Jövőre pedig ki akar menni fél évre külföldre. Nekem az a legnagyobb félelmem, hogy újra egyedül maradok a gyermekemmel. Megpróbáltam ezt az egész helyzetet megbeszélni a párommal, de Ő hajthatatlan e téren. Egyszerűen tanácstalan vagyok, Hogy mit is kellene tennem.. És állítólag rengeteg térve van velem ( eljegyzés, házasság, egy második gyerek) hagyjam hagy menjen el, vagy mit csináljak? Hogyan tudnám maradásra bírni? Vagy felesleges?

2019. márc. 29. 07:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Ne akard maradásra bírni! Ha így teszel, akkor később majd a fejedre olvashatja, hogy miattad mondott le élete nagy lehetőségéről.

Ha elég erős a kapcsolat, ki fogja bírni, hogy külön lesztek egy ideig.

2019. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Ne próbáld marasztalni,ugysem fog maradni ,ha nem akar ,felnőtt ember. Mióta vagytok együt? Megbízol benne? Ha akar úgyis elmegy ,és ha tényleg komolyak a szándékkai veled úgyis vissza jön. Nem tehetsz semmit.
2019. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Te nem tudsz vele menni? Gondolom gyesen vagy, nem köt most ide munka az országba, nem?

Én nem tartanàm vissza, utána lehet bànnà és téged okolna a kihagyott lehetőségek miatt.

2019. márc. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
86%
Szerintem ne akard minden áron itthon tartani. Mondd el neki ,hogy szomorú leszel ha elmegy, de ne azért maradjon itthon mert te kényszeríted,hanem mert ő is szeretne. Fontos ,hogyha itthon is maradna, akkor azt ő akarja. Sosem jó ha ráerőltetjük másra az akaratunkat. Illetve azt írtad ,hogy jövőre menne ki. Addig még sok idő van, változhatnak a dolgok. Szerintem nem éri meg idegeskedni. Ráérsz akkor ha valóban elmegy és egyedül maradsz.
2019. márc. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem tudnék vele menni. Katona. Megbízom benne csak ha egyszer kimegy mi arra a biztosíték hogy többé nem fog? Ha egyszer kimegy újra ki fogják küldeni. Van választási lehetősége mert nem kötelező mennie. De ő mégis ezt válassza.
2019. márc. 29. 08:03
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Azt gondold végig, hogy te milyen életre vágysz, melyik országban akarsz élni, és ezekben mennyire tudsz kompromisszumot kötni.

Van, aki egy életen át együtt van olyannal, akit alig lát (pl. kamionos feleség). Más kizárólag úgy tud egy kapcsolatot elképzelni, hogy minden este hazaér a párja.

Ha téged zavarna, hogy egyedül maradsz itthon, akkor fölmerülhet, hogy vele menj, de amikor már te dolgozol, a gyerek meg óvodába, iskolába jár, akkor ez nem fog működni. Ha viszont párod később is így akar élni, akkor ez hosszú távon nem fog működni.

2019. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
56%

Én megmondanàm neki, hogy nem olyan kapcsolatban akarok élni, ahol fél évekre nem találkozunk. Ha katonànak megy ki, gondolom nem is jön közben haza. Illetve benne van a pakliban, hogy többször is kiküldik.

Legyél vele őszinte. Ha te olyan kapcsolatra vágysz, akivel minden nap együtt vagy, de ő meg mindenképp menni akar, akkor nem biztos, hogy érdemes együtt maradni.

Egy életünk van, érthető, hogy neki fontos a munkája. Neked meg az fontos, hogy együtt legyetek. Valószínű nem fog ez így működni hosszú távon.

Ez van.

2019. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%
Ez a kapcsolat még nagyon friss ahhoz, hogy ilyenekben gondolkodj, gondolom nem akarsz újra válni. Ne sürgess semmit, én elhiszem, hogy nem szeretnél egyedül lenni, de egy házassághoz, újabb gyerekhez idő kell! Ne azt érezze a férfi, hogy te megakarod fogni, mert menekülni fog. Tisztázzátok, kinek mi a célja, mire vágyik. Mond el őszintén, hogy te már kinőttél a randizgatós, évekig ismerkedős, egymás agyát húzó játszmákból, te szeretetre és biztonságra vágysz, cserébe te is biztosítod a hűségedről és törődésedről, hogy egy család lehessetek. Nem szeretnél már bizonytalanságban élni és addig keresel, amíg ilyen társat nem találsz, akivel tudtok közös jövőt tervezni. Az, hogy valamikor te is mennél külföldre, a gyereked apjának engedélye nélkül nem lehetséges!
2019. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

Döntsd el, hogy te mit szeretnél. Tudsz-e olyan kapcsolatban élni, ahol alig látod a párodat? Ha a válaszod nem, akkor vázold neki a helyzetet. Fontos, hogy őszintén mondd el neki, hogy megérted, hogy fontos neki az elhivatottsága, de te nem tudsz katona feleség lenni. Szeretnéd, ha a gyerekeid nem apa nélkül nőnének fel, és nem szeretnéd, hogy a gyerekeid azon idegeskednének, hogy vajon élve jön-e haza az apjuk. Biztonságot szeretnél magadnak és a gyermekeidnek is.


Hagyd hogy ő is átgondolja, és fogadd el, ha ő ígyis menni akar, te pedig lépj tovább.


A katonák nagy része nem véletlenül gyermektelen, és nőtlen. Ha én férfi lennék, és katona, én sem tenném ki a családomat ennek a stressznek, hogy azon rettegjenek akárhányszor elmegyek, hogy vajon élek-e még.

2019. márc. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
55%

Gondold át, hogy egyáltalán szükséged van-e neked erre. Szerintem eleve hálátlan dolog katonafeleségnek lenni.

Ha olyan férfit szeretnél, aki melletted van, támogat, ha szeretnél egy szép, összetartó családot, akkor nincs mese: olyan partnert kell keresni, aki hasonlóan gondolkodik. Egy fiatal katona talán ritkábban ilyen :)

Szóval el kell indulni a boldogságod felé. akkor is, ha kicsit nehézkes, rázós útnak tűnik. Máskülönben soha nem fogsz igazán magadra találni.

2019. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!