Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok a párkapcso...

Tanácstalan vagyok a párkapcsolatomat illetően. Tudnátok segíteni? A többi lent.

Figyelt kérdés
A párkapcsolatomat illetően vagyok tanácstalan, ugyanis van egy 13 hónapos gyermekem és most lett egy párom is, aki nem a vér szerinti édesapja. A párom foglalkozása eléggé összetett és önmagában szép munka. Viszont az a hátránya, hogy alig van velünk. Jövőre pedig ki akar menni fél évre külföldre. Nekem az a legnagyobb félelmem, hogy újra egyedül maradok a gyermekemmel. Megpróbáltam ezt az egész helyzetet megbeszélni a párommal, de Ő hajthatatlan e téren. Egyszerűen tanácstalan vagyok, Hogy mit is kellene tennem.. És állítólag rengeteg térve van velem ( eljegyzés, házasság, egy második gyerek) hagyjam hagy menjen el, vagy mit csináljak? Hogyan tudnám maradásra bírni? Vagy felesleges?

2019. márc. 29. 07:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
50%

Azt írod nem kötelező mennie mégis megy.

Miért? Anyagiak?

Szerintem nem gondolkodik veled komoly távlatokban, hiszen akkor maradna.

Nyilván nem bolondult annyira beléd, hogy itt tartsa amit tőled kap.

Az meg hogy ígérget... semmit nem jelent.

2019. márc. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
42%
Egyetértek a 21-el. Ez egy friss kapcsolat, mint írod. Ő keresett valakit, aki úgymond le van kötve a gyereke mellé, néha beléd ürít. Laza kapcsolat, kötelességek nelkül. Persze, hogy tervez, ígérget, míg ingyen punci van. Ha nem kötelező mennie, és nem a penz az oka, akkor csupán nem vagy neki olyan fontos, hogy maradjon. Engedd el. Az utazásra is és az életedből is. Bocsi, hogy ilyen nyersen fogalmaztam, de sajnos én így látom.
2019. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
52%
De hülyék vagy gonoszak vagytok... :(
2019. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%

fél év az nem a világ, viszont biztosan lesz még ilyen alkalom.

Most nagyon le fognak pontozni, de én megértem a férfit és nőként írom, önzőség lenne tőle azt várni, hogy adja fel ilyen téren az álmait. Gondolom ez nem ilyen hobbi szintű döntés volt részéről, hanem komoly latolgatás, szakmailag sem mindegy, és gondolom nem ugrálhat csak úgy kedvére, hogy akkor hoppá én most inkább nem megyek ki.

2019. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
51%
Szóval aki nem akar mindig otthon ülni, akinek az életéhez a munka is hozzátartozik, és esetleg nemcsak kényszerből dolgozik, hanem vannak tervei, az már nem is szeretheti a párját. Na ezért van ennyi rossz házasság. Otthon ülnek állandóan, megunják egymást, nincs semmi céljuk, tervük. Annyi a "sikerük" az életben, hogy férjhez mentek és szültek.
2019. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
91%

Egy fél éves külföldi kiküldetés közel 4 millió forintot jelent. Gondolom a pénz miatt menne.


Ne marasztald, ez a munkája. De kicsit úgy jön le, hogy te tényleg csak amiatt pánikolsz hogy újra egyedül maradsz a gyerekkel.

2019. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
A "párodnak" hivatása van, amit szeret. Felesleges erőszakoskodnod, mert csak azt éred el vele, hogy már most magadra maradsz. Ha ennyire nem tudsz megmaradni magadban, akkor egy hivatásos katona nem neked való társ. Nem várhatod el senkitől, hogy miattad feladja a jövőjét.
2019. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
9%

A katona a szép foglalkozás? :D Lehidalok...

Komolyra fordítva a szót, fél év nem hosszú idő, simán ki kéne bírnod, viszont nem tudok elképzelni olyan szituációt, amiben egy katona fél év alatt megváltoztatja az életét karrier szempontból, pozitív irányba. Kivéve ha leszerel, de az kb két nap és otthonról is lehet...

2019. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
15%

A 15-ös jól írta, nem értem miért pontoztátok le.

Kérdező, mikor azt írtad, önmagában szép foglalkozása van, hát sokmindenre tippeltem volna, de arra nem, hogy katona.

Nem kötelező mennie, de megy. Gondolom Afgán kiküldetés, vagy Irak. Menni fog, mert jól fizet. Megjegyzem, egy pillanatra sem sajnálom és irigylem tőlük. Kemény dolgok ezek. De arra készülj, fél évet majd követ újabb meg újabb félév.

Nekem volt tűzszerész párom. Ismertem pár katonát, feleségeket. Voltak, akik kiküldetésben jöttek össze a párjukkal, ha a nő is katona volt. De arra is számíts, ott kint igen gyorsan összemelegednek, itt hiába várja őket a párjuk. Kint akkora a feszültség, talán másképp nem is bírnák.

Visszatartani nem fogod tudni, ezzel kár is próbálkoznod.

2019. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Egy katonával nem tudsz mit csinálni. Az akaratán kívül is oda megy, ahova mondják , különben repül.


Neked kell eldöntened , kibírod-e ezt érte , vagy nem.

2019. márc. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!