Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségeim? Nem bírom...

Mik a lehetőségeim? Nem bírom már ezt tovább. Az a helyzet, hogy anya az utóbbi 4-5 évben alkoholista lett (máig az).

Figyelt kérdés
Ez sorozatos családi veszekedésekhez, majd váláshoz vezetett, az addigi nevelőapám már nem él velünk, körülbelül havonta kétszer látogat meg minket, tulajdonképpen ő is tart el minket. Általában mikor itt van anya nem iszik, teljesen normálisan viselkedik, viszont mikor elmegy vagy nincs itt akkor folyton az üveg után nyúl, egy héten körülbelül háromszor jövök haza arra hogy részeg. Teljesen kivetkőzik magából, olyanokat vág a fejemhez, amikért nem is én vagyok a hibás. Azt mondja miattam 20 ezer csak a tv-telefon-internet számla, pedig ez közel sem így van. Ő telefonál el körülbelül 6-7 ezer forintot (ez csak a vezetékes!) minden hónapban, mert mikor iszik és a nevelőapám már nem veszi fel sem mert mindig lehordja a sárga földig akkor körbehívogatja az egész rokonságot, ismerősöket, csak hogy megossza velük hogy a nevelőapám milyen egy ... ember. Az meg egy másik dolog, hogy szinte már mindegyik családtagnak tartozunk pénzzel, mert mindig mikor hagy itt a nevelőapám azt ő fogja és nagy részét a szenvedélyére, italra és cigire költi (körülbelül havi 25-30e ft). Ráadásul amikor részeg, akkor nem csak a többieket nem hagyja: velem is elkezd kiabálni, nem hagy se tanulni se mást csinálni, 5 percenként bejön a szobámba és osztja az ívet. Egyébként munkanélküli, eddig legalább dolgozott napi 2 órát a postán, de azt mondta, hogy ő azt sem bírja... Most már állása sincsen. Tudom hogy ő az anyám, és hogy segítségre van szüksége de nem igazán tudom mit tehetnék, kihez fordulhatnék. Légyszíves segítsetek.
2008. nov. 10. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Jaj Te szegény,nem vagy valami könnyű helyzetben.

Segítséget kell kérned mindenképpen valaki felnőttől.

Akár rokon,vagy tanárod,valakitől mindenképpen.Anyukádnak valóban segítségre van szüksége,de ezt Te egyedül nem valószínű,hogy meg tudnád oldani ha eddig nem sikerült.

Ha minden kötél szakad,és senki nem segít menj be a területileg illetékes gyámügyre segítséget kérni.Nehogy teljesen tönkre menj idegileg már ilyen fiatalon.

Persze mindezek előtt ülj le anyuddal elbeszélgetni amikor józan,és mondd el neki,hogy muszáj lesz lépned valamit,ha nem változtat az életmódján.


Minden jót,remélem sikerül megoldani a problémátokat.

2008. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 17 éves vagyok, jövő nyáron töltöm csak a 18-at. Már próbáltam vele beszélni józanul, akkor meg is ígérte, hogy nem iszik többet, de ez már kb. a 4. alkalom volt... A rokonok tudják mi a helyzet, de gondolom nem szeretnének belebonyolódni, úgy gondolják ez a mi dolgunk.
2008. nov. 10. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A lakohelyeden levo Csaladsegito Szolgalathoz es a tanacson levo gyamugyre menjel be, es mondd el a problemadat, ott tudnak segiteni neked!

Jovore ha tudsz akkor jelentkezz tovabb tanulni es kollegiumba menj el, vedd fel a diakhitelt.

Ha nem tudsz tovabb tanulni, akkor pedig erdemes lenne kulfoldre menned, mert igy teljesen tonkre fogsz menni, ha mindennap ezt latod, hallod.

2008. nov. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Valóban érdemes lenne a gyámügyhöz fordulnod, már csak azért is, mert talán részesülhetnél valami segélyféleségben, vagy megkaphatnád te a családi pótlékot, hogy anyukád ne tudja elinni. Nem sok, de legalább valami az is.

Feltétlenül szükség van vezetékes telefonra? Mert esetleg amikor józan az anyukád, rávehetnéd, hogy köttessétek ki, akkor az a számla se lenne. Internetezni tudsz mobilról is, amikor szükséged van rá.

Előttem írták, hogy jövőre menj kollégiumba, ha tovább tanulsz, ez szerintem is jó ötlet. A diákhitel se rossz, na meg fősuli mellett is lehet dolgozni, én is csináltam. Akkor már képes leszel megállni a lábadon egyedül is.

Sajnálom az édesanyádat, de a te életeddel kell elsősorban foglalkoznod.

Érte annyit tehetsz, hogy józan állapotában megpróbálod rávenni, hogy kérjen segítséget a leszokáshoz, az neki is jobb lenne.

Remélem, jobbra fordulhat az életetek. Sok sikert, erőt és kitartást!

2008. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Anonim Alkoholisták:

[link]


Ha Anyukád vallásos:

Református Iszákosmentő Misszió

[link]


De az az igazság, a segítő szervezeteket könnyebb megtalálni, mint döntést hozni; és ők is csak akkro tudnak segíteni, ha Anyukád valóban le akar szokni az ivásról.

Meg aztán tudni kéne, hogy fizikailag függ-e az alkoholtól, vagy bánatában, lelki okokból iszik (pl. a tönkrement kapcsolata, stb. miatt, vagy valami gyerekkori, fiatalkori trauma, sikertelenség, akármi). Utóbbi esteben inkább egy pszichológus segítene rajta - de oda is neki kell akarni elmennie. (És vigyázzatok, hogy jó szakembert fogjatok ki.)

Nem biztos, hogy Te ezt meg tudod oldani, és nem is a Te feladatod!!!

Idősebb rokonnak, vagy esetleg családsegítő szakembernek, netán papnak, lelkipásztornak kellene, hogy beszéljen a fejével. Ha olyan az osztályfőnököd vagy egy másik tanárod, esetleg tőle is próbálhatsz segítséget kérni.

2008. nov. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,teljesen aterzem a helyzeted,hisz neken is alkoholistak a szuleim...segiteni nagyon nem tudok,mert en is mindent megteszek,h a szuleim ne igyanak..de minden hiaba..

nekem is igy viselkedik anyum,h mikor iszik jon es mindenert megszid,csunyan beszel velem es azt mondja,h semmire nem vagyok kepes...ezert is az onbizalmam 0 alol van..es sokszor olyan erzes fog el,h jobb ha vegzek mindennel es akkor rajonnek,h milyen hueseget csinaltak es akkor legalabb a tesom megfogjak tisztelni azzal,h nem isznak...

sajnalom,h te is ebbe a helyzetbe vagy..es csak annyit tudnek megis tanacsolni,h ahogy alkalmad van es eltudsz otthonrol koltozni koltozz el..mert hanem idegilek tonkre mesz...amugy en is 17 vagyok es meg elottunk all az elet..hatha ezutan szebb dolgok varnak rank..habar nem tudom mit vetettunk,h mar most ennyire nehez az eletunk..

Legy eros,es minden jot kivaok;)

2008. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
remélem megoldódot a kedves kérdező hejzete,mivel már jövő nyár van.irj hogy mi lett veled,kiváncsiak vagyunk.
2009. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!