Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigy rokonokka...

Mit kezdjek az irigy rokonokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

30 éves koromra jó szakmával, rengeteg tanulással és munkával annyit értem el, amit nem sok korombeli. Főleg szegény/alsó-középosztálybéli családból jőve nem. Megvan szinte mindenem, persze nem luxus dolgok, csak egy jó felső-középosztálybéli élethez a dolgok. Élvezzük az életet, amit felépítettünk. De úgy látom, ez sok embert zavar, még ha nem is nagyzolunk, nem menőzünk. Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek. Nem fogok azért régebbi vagy nem tetsző autóval járni, csak mert mások szerint elég nekem az is. Megtehetem, megtetszett, azt vettem, azzal járok. Nem nagyzolok vele, nem mutogatom senkinek, nem vittem vele próbaútra senkit, egyszerűen használom, mint bárki más az autóját. Azóta mégis kapom az osztást, meg a "persze, neked jól megy" szöveget. Még a saját apám is képes beszólogatni, az apósom szintén, a testvérem azóta eltávolodott tőlem. Az autó vásárlásakor véletlenszerűen pont történt egy ugrás a karrieremben, nem ezért vettük az autót, hanem előtte. De azóta még többre telik, gyakran utazgatunk, amit sokszor már el sem mesélek, mert arra is kaptunk már szomszédtól, anyóstól rosszmájú megjegyzést ("mi nem annyiból élünk ám, mint ti, mi nem járunk az olasz tengerpartra ötször egy évben").

Semmi más nem marad a hozzám hasonlóknak, mint magányosan élni és rejtegetni, amim van? És még addig jó, míg senki nem akar lehúzni... A hozzám hasonlók gyakran megkeseredettek és nem igazán barátkoznak - talán már nem véletlen.


2019. ápr. 3. 16:57
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
15%
De az autó gondolom még aznap fönn vólt a fészbúkon :)
2019. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 A kérdező kommentje:
Tévedsz, sosem raktam fel sem az autót (pedig egy ideje megvan már), sem a telefont, még a legtöbb utazást sem.
2019. ápr. 3. 19:38
 13/68 anonim ***** válasza:
36%
Nem igazán értem, hogy mi a célod ezzel a kérdéssel. Kicsit olyan, mintha csak dicsekedni akarnál, mert végre van közönség. Egyébként nem vagyok irigy, én is elég jól élek, viszont ha valami rokon beszól, hogy minek can megint új telefonom, max nevetek magamban egy kicsit, de nem élem meg akkora problémaként, mint te. Mivel nem tudom, hogy milyen válasz lehet kielégítő számodra, semmi újat nme tudunk mondani, ezért másra tényleg nem tudok goldolni. Ok, jól élsz, vettük az adást, az emberek meg irigyek, mindig is azok voltak.
2019. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
53%

Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek


Egy suzuki is több milla :D

2019. ápr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
68%

Mert annyival könnyebb hisztizni azon, hogy neki nincs, mint tenni érte, hogy legyen...

Az én anyai ági felmenőim is a semmiből tornázták fel magukat, apró lépésekkben. Férjemmel már nagyon jól élünk, legalábbis apám oldalához képest. Folyamatosan kapjuk az ívet apám oldalán. Miért nem szakközépbe mégy, jaj drágám, minek az egyetem, olyan vagy mint anyád. Bezzeg én 18 évesen dolgoztam. Az, hogy az egyetem mellett én is dolgoztam, elkerülte a figyelmet. Aztán amikor a kezdő fizum diplomásként magasabb volt, mint az apai nagyszüleim nyugdíjának összege, jött a 'de felvitte az Isten a dolgot' szöveg. Mikor építkezni kezdtünk friss házasként, megkaptuk, hogy 'ja, olyan fizuból nekem is menne'. Nem kell velük foglalkozni, nem az ölünkbe folyik a pénz, hanem *megdolgozunk érte*, még ha ezt bizonyos embereknek nehezére is esik felfogni. Keress olyan társaságot, ahol örülnek a sikereidnek.

2019. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
51%
Külföldön élek. Van elég sok félretett pénzem. Márkás ruhákban járok, kocsit akarok stb. Én is megkapom, hogy neked könnyű. A mögötte lévő dolgokat nem látják. Egyedül indultam neki nyelvtudás nélkül egyszer az utcán töltöttem az éjszakát. Sokat melózok távol van a családom. Erre azt szoktam mondani másnak is ott a lehetőség.
2019. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
30%
Csak egy kérdésem van... MINEK tartod a kapcsolatot ilyen emberekkel???
2019. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
36%

Ha a közvetlen családtagok megjegyzést tesznek a anyagi dolgaidra, annyit te is mondhatsz, hogy: "Nekem sem a legyek hordták össze." Ezzel utalnál arra, hogy a siker mögött munka is volt, akár hajlandók ezt tudomásul venni, akár nem.

De a helyedben én is óvatosabban beszélnék külföldi utazásokról és más efféle dolgokról. Nyilván te nem olyan szándékkal mondod, de aki sose jut el oda, az mindent úgy hall, mintha dicsekednél vele. Tudod ez olyan, hogy aki évek óta nem ehetett egy kiadósat (akár nem is anyagi, hanem egészségi okból), az előtt nem kezdem el mesélni, hogy a minap milyen jól esett a szarvaspörkölt vörösboros áfonyamártással és egy pohár soproni kékfrankossal.

2019. ápr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
35%
18-as, de ami példát felhoztál, az alapján kérdezem: Neki attól több lesz, ha irigykedik?
2019. ápr. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
24%

Az irigy rokonok, a férjem és az én szüleim nem tudnak az anyagi helyzetünkről semmit.

Hozzánk nem járnak, szerény kis autónk van, az utazásokat titkoljuk, illetve hazudunk, hogy a Balatonra megyünk, a külföldi utak helyett.

Ha megyünk ritkán hozzájuk meggondolom milyen ruhát veszek fel, hogy minél csóróbbnak lássanak.

Sajnos a mocskos, irigy beszólásaik ide vezettek.

Most hazugság, de béke van.

Az ismerősömet meg leßarom, de ők sem tudnak semmit.

Pár barát tudja, mert az egyik eteti a cicát mikor elutazunk.

2019. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!