Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az irigy rokonokka...

Mit kezdjek az irigy rokonokkal, ismerősökkel?

Figyelt kérdés

30 éves koromra jó szakmával, rengeteg tanulással és munkával annyit értem el, amit nem sok korombeli. Főleg szegény/alsó-középosztálybéli családból jőve nem. Megvan szinte mindenem, persze nem luxus dolgok, csak egy jó felső-középosztálybéli élethez a dolgok. Élvezzük az életet, amit felépítettünk. De úgy látom, ez sok embert zavar, még ha nem is nagyzolunk, nem menőzünk. Talán a többmilliós új autónál sokalltak be az emberek. Nem fogok azért régebbi vagy nem tetsző autóval járni, csak mert mások szerint elég nekem az is. Megtehetem, megtetszett, azt vettem, azzal járok. Nem nagyzolok vele, nem mutogatom senkinek, nem vittem vele próbaútra senkit, egyszerűen használom, mint bárki más az autóját. Azóta mégis kapom az osztást, meg a "persze, neked jól megy" szöveget. Még a saját apám is képes beszólogatni, az apósom szintén, a testvérem azóta eltávolodott tőlem. Az autó vásárlásakor véletlenszerűen pont történt egy ugrás a karrieremben, nem ezért vettük az autót, hanem előtte. De azóta még többre telik, gyakran utazgatunk, amit sokszor már el sem mesélek, mert arra is kaptunk már szomszédtól, anyóstól rosszmájú megjegyzést ("mi nem annyiból élünk ám, mint ti, mi nem járunk az olasz tengerpartra ötször egy évben").

Semmi más nem marad a hozzám hasonlóknak, mint magányosan élni és rejtegetni, amim van? És még addig jó, míg senki nem akar lehúzni... A hozzám hasonlók gyakran megkeseredettek és nem igazán barátkoznak - talán már nem véletlen.


2019. ápr. 3. 16:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
0%

Akkor lennél te felső-középosztály ha lenne :


-legalább egy 70-80 millió értékű budapesti lakásod

-milliós megtakarításod


Akinek sok a 60 ezres kabát meg folyton az autón agyal az csak egy jobban kereső álag aki spórol. 30 ezer az oda vissza repülőjegy tengerpartra a magyar fapadossal, ez nem luxus.

2019. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
Hogyne, csak mi olyan helyekre járunk, ahova 300 ezer a repülőjegy. :D
2019. ápr. 5. 00:14
 33/68 A kérdező kommentje:
Egyébként meg kevered a felső-középosztályt az elittel. 70-80 milliós ingatlan + egyéb vagyon, legalább 100 millió. Az sehol nem középosztály Európában, hanem vagyonos felsőosztály.
2019. ápr. 5. 00:24
 34/68 anonim ***** válasza:
20%

Látod ez a baj. Rázod a rongyot, mindennek az árát firtatod. Mindeközben:

8 milliós autó, egy alsó középkategóriás autó. Mifelénk egy dolgozó értelmiségi megengedheti magának.

Másrészt ismerek tényleg milliárdos, felsőrétegbe tartozó embert aki trabanttal jár mai napig. Illetve szakadt farmerba; gyűrőtt rongyokba. Nem a 8 milliós autótól vagy a 300ezres repjegytől lesz vki felső középréteg.

Te meg vettél egy középkategóriás autót, összespórolsz egy repjegy árát aztán már felső középosztályba képzeled magad a munkásnegyedben. Jó oké vakok közt félszemű a király.


Felső középréteg tapasztalatom szerint már tud viselkedni. Észre sem veszed hogy leparkolt melletted egy 20 milliós terepjáróval és olyan órája van ami többet ér mint a te lakásod. A főnököm is ilyen, mindenki tiszteli és szereti, mert egyébként egy teljesen hétköznapi ember. Ha rád irigykednek -vagyis dehogy irigykednek, szánalmas vagy a rongyrázással meg a képzelt gazdagsággal, akkor az a viselkedésed miatt van.

Képzelem előadod hogy 300 ezer a repülőjegy, anyám azt havi 150 ezres nyugdíjból kispórolja, 20 milliós lakása van meg ha lenne jogsija lenne 8 milliós autoja is, és évente vesz magának csizmát-30 ezer forintért, majd szólok neki anyukam kicsit emelnek a nyugdíjon akkor mar lehet te leszel a felső tízezer.

2019. ápr. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:
Nem az általad írtak alapján pozícionáltam magam bizonyos társadalmi rétegbe, hanem a havi 2 milliós jövedelmem meg a 40 milliós összvagyonom miatt. 30 évesen. És akárhogy szórakozol az ostoba érveiddel, ez egy átlag magyarnak elérhetetlen szint, pláne ennyi idősen.
2019. ápr. 5. 09:50
 36/68 A kérdező kommentje:
Ne röhögtess már, hogy 150 ezres nyugdíjból futná 8 milliós autóra. :D Állj már be egy pláza parkolóba és nézz szét körbe jó alaposan. Még egy osztrák parkolóban is a mi autónk értékben a top 5%, de egy magyar parkolóban meg a fél parkolót meg lehetne venni 8 millióból. Nem tudom, ki hordja fenn az orrát, hogy azt hiszed, ebben az országban mindenki gazdag. Nem, elárulom a vidéki nagy igazságot: iszonyat nagy mélyszegénység van, és ezért az ember szájából lassan a falatot is kinézik. 150 ezerből már a rezsi meg a kaja alig jön ki, nem hogy 300ezres repülőjegy!
2019. ápr. 5. 09:54
 37/68 anonim ***** válasza:
40%

Nem olvastam el, de ezért utál téged mindenki, még a saját apád is-pedig ahhoz azért már kell a teljesítmény.


Csak azt tudom mondani, szállj le a magas lóról, ha fontosak neked az emberi kapcsolatok. Vagy verd a nyálad a 8 milliós autódra, és élj magányosan, és gondold azt, jaj mindenki rám irigy. Hát persze.

2019. ápr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
0%
Ja el tudom képzelni egy országban ahol 1 millió az átlag fizetés, a 8 milliós verda a top 5%. Még Magyarországon sem. 8 milliós verda egy középkategórias autó.
2019. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
20%
Ja meg 2 milliós jövedelemből, félreteszed a 60 ezres kabát árát inkább a 300 ezres repjegyre, meg 3 évente veszel új csizmát----olvasd már el mit írtál korábban.
2019. ápr. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 A kérdező kommentje:

Nem fogok semmit bizonygatni, ennyik a számok és kész. Mivel szegény családból jöttem, nem vagyok rongyrázós. 3 hete rágódom egy 40 ezres speciális cipőn, pedig lazán megvehetném, de sajnálom bizonyos dolgokra a pénzt, ezt belémnevelték, mikor régen nem futotta ilyenekre.

Az oszták életszínvonalat meg hadd ismerjem jobban, engedd meg, ugyanis éltem kint nem keveset és most is náluk dolgozom vállalkozóként, hetente járok ki. Nincs 1 millió az átlagfizetés, maximum csak papíron. Egy átlag osztrák olyan nettó fél millió forint körül keres. Ennek én a négyszeresét keresem, igaz nem heti 40 órában, hanem többen. Ezért sem viselem el, ha irigykednek. 28 éves koromig a fél életem abból állt, hogy tanultam vagy dolgoztam. Végre lassan elkezdhetem ennek gyümölcsét kiélvezni. Most meg sajnálják tőlem.

2019. ápr. 5. 10:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!