Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem engedi hogy összekölt...

Anya nem engedi hogy összeköltözzek a barátommal 17évesen hazahozathat a rendorokkel?

Figyelt kérdés
Nagyon elfajult a vita mert az alberlet ahol most lakunk én anya es a párom el lesz adva es koltoznunk kell. Anyanak van baratja igy kb egy honapban 2szer alszik itt, es most azt szeretné ha eladják a hazat veluk lakjak. De anyám pasija alkoholista és nem szeretnék. Barátom dolgozik én meg iskola mellett részmunkaidőt vállalnék hogy ketten menjek alberletbe a baratommal. Anya nagyon rossz szemmel nézi azthiszi elárultam... nemtudom mi lenne a helyes megoldás. Nagyon nagy családi viták lettek mára.. tegnap ordibaltunk majdnem verekedesig fajult, igy fogtam magam es baratommal egyutt a baratom anyukajaekhoz akartunk menni ottaludni. Anya erre azt mondta hazahozat a rendorseggel mert 2honap mulva leszek 18.. mit tehetek?
2019. ápr. 6. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Amíg nem töltöd be a 18-at, addig igen, hazavitethet.

Elvileg fordulhatnál a gyámhatósághoz, de ez hosszabb folyamat. 2 hónap, és oda mész, ahova akarsz. Azt már bírd ki!

2019. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem sok mindent tehetsz. Ha szerencséd van a rendőrség nem foglalkozik az ügyeddel.

De a legegyszerűbb ha erre a 2 hónapra szótfogadsz, meghúzod magad és amint betöltöd a 18-at lelépsz otthonról. Addig is gyűjtögethetsz, kevesebbet is vagy otthon ha diákmunkázol és nem kell őket hallgatnod. A cuccaidat is elhordhatod apránként otthonról, hogy ne legyen olyan feltűnő és ne akarjanak szabotálni.

2019. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Bírd ki azt a 2 hónapot.
2019. ápr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

16 éves korodtól akár házasságot is köthetsz, ha olyanok a családi körülményeid. Sokan tévesen azt hiszik, ehhez szülői beleegyezés kell, de nem. A gyámyügy engedélye. Persze nem azt mondom, hogy már most menj férjhez a barátodhoz, de ha a gyámügyhöz fordulsz segítségért, akkor anyukád hiába küldi rád a rendőrséget. Szerintem amit itt leírtál az elég komoly ok, hogy ne kelljen velük laknod.

Hajrá, kitartás!

2019. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

És miből élnél a kanodnál?


Mert ha a pali gazdag, az oké. De 17 évesen mit és hol melóznál, hogy pénzed is legyen és tanulni is tudj, főleg, hogy semmi sulid nincs?

2019. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
Mit dolgozik a pasid hogy megvan neki a nettó 400-500 ezer? Mert te suli mellett csak max a nasira valót tudod megkeresni.
2019. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi közötök van ahhoz, hogy mit melózik a pasija?


Gondolom nem egy 4 szobás kacsalábon forgó palotát akarnak kivenni.


Ha bérelnek egy szobát, simán meg tudnak elni a pasi fizetéséből, meg az ő diakmunkájából.


És egy szoba bérlése is jobb, mint az otthoni helyzet jelenleg.


Hogy válaszoljak a kérdésedre is: vagy a gyámügynél kell intézkedned, vagy pedig kibírod ezt a 2 hónapot és oda mész ahova akarsz.


Megfelelő albérletet találni nem 5 perc, az a 2 hónap elegendő lesz arra, hogy nézegessetek albérletet, gyűjtsetek pénzt kaukcióra, de arra készülj fel, hogy ha a pasiddal 1 év múlva szakítotok, nem valószínű, hogy anyukád vissza fog fogadni, ha már most így áll a költözéshez, szóval legyen valami b terved erre az esetre is.

2019. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
A fütyiért a családját is hátrahagyná. Megérdemelnéd a sorsod. :DDD
2019. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

"én meg iskola mellett részmunkaidőt vállalnék"

Kb 0 esély van rá, hogy 17 évesen részmunkaidős munkát találj. Alapból kevés van és mindenhova inkább egyetemistakat keresnek, ők többet érnek rá. Te 8-tol kettoig suliban vagy. Mikor dolgoznàl? Délután, amikor másnapra kell tanulni? Legfeljebb hétvégén tudsz.

Én beszélnék anyukámmal, hogy akkor költözök vele, ha az alkesz csavoja nem jön.

2019. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
mondd meg hogy vagy elfogadja hogy elmesz, es eled az eleted, aztan talalkoztok neha, vagy kivarod a ket honapot, de aznap elmesz es tobbe nem lat. valami ilyet mondj be, tuti elgondolkodik
2019. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!