Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Anyám...

Mit gondoltok erről? Anyám összes fizetését elveri mikor lakásra kéne elrakni mert albiba lakunk. Hiába adódott a külföldi munkalehetőség, semmit nem érünk vele. Hogy lehet elverni 150 ezer ft ot egy faluba munk mellett, ha szállás kaja ingyen van?

Figyelt kérdés

Anyám elment külföldre dolgozni szezonális étterembe

havi 300 ezret kap + szállás kaja ingyen van.

Ebből 150 ezret haza küld albérletre.

Mivel sajnálatos módon ott kell élnünk,

és ő hiába kint dolgozik ezt is fizetni kell.

Nyilván nem tudok elmenni fél évre 1 szobába

utána meg vissza ha hazajön vagy 1 szobába ketten lakni.


Dehogy később vegyünk lakást gyűjteni kéne rá amit lehet,

mert egyikünk sem élhet élete végéig albiba.

És nyilván 2 ember hamarabb tudná összerakni a pénzt.

Nem pedig külön 10 milliókat gyűjteni.Hitel kizárt,500 ezres putri kizárt.

Erre ő a többi 150 ezret mind elveri minden hónapba.

ha reklamálok felháborodva sajnáltatja magát.

Én egy utolsó szhazi vagyok aki minden pénzét elvenné.


Nincsenek louis vitton táskák,rongyrázás,de cigi csoki megy ezerrel.

Én mikor bárhova utaztam mindig hoztam neki valamit.

November és decemberbe / fél hónap volt / összesen 450 ezerből

semmire nem futotta számomra,karácsonykor sem,sőt hónapokkal utána sem.


Mikor szóvá tettem hol a pénz,el kéne tenni lakásra.

Felháborodva hisztizik én ne számoltassam el,különben is kell repülőre vissza.

Ami egyébként 20 eft nem 300.

Erre mikor eljött az idő visszaútra tőlem kért pénzt repire nem 20 at egyből 100 at.


Na itt borult ki a bili nálam.

Szentem rendkívül súlyos felelőtlenség részéről.

Hónapok óta megy a veszekedés,totál ki vagyok borulva.

Mit lehet ezzel kezdeni ?



2019. ápr. 7. 13:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
83%
Anyukád fizetéséhez nincs sok közöd.
2019. ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
olvasd már el légyszíves végig
2019. ápr. 7. 13:32
 3/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hol dolgozik "külföldön" anyád, de gondolom, Németország, Ausztria az, amiröl szó van.

Szemmel láthatólag fogalmad sincs arról, hoyg ott a havi 1000 Euro "összkereset" minden, csak nem sok, ha ennek felét megkapod, akkor neki marad 500 Euro, ami semmire sem elég.

Azt nem tudom, mi alapon várod el töle, hogy elszámoljon neked azzal a pénzzel, amit ö keres, szerintem nkább tedd össze a kezed, hogy a felét odaadja neked.

Ha ilyen nagy a szád, akkor miért nem mégy te oda dolgozni és a saját pénzeddel gazdálkodni?

Anyád helyében nagy ívben dobnálak ki, ha ilyen telhetetlen, követelzö alak vagy!

2019. ápr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Mit lehet ezzel kezdeni? Semmit. Felnőtt ember, joga van felelőtlennek lenni.


Amúgy lehet életed végéig albérletben élni, miért ne lehetne? Nyugaton ez sok helyen alap, nálunk is egyre inkább terjed el.

2019. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
32%
Nézd, ilyen embereken nem lehet változtatni. Egyébként valószínűleg nem anyukáddal fogod leélni az életedet egy lakásban, hanem családot alapítasz egyszer, nem? Akkor ha közös lakást vesztek, nyilván nem fog a párod is anyukáddal élni, vagy te hagyod ott az egész lakást anyukádnak, és 2 bőrönddel elcuccolsz... Szóval egyáltalán miért akarsz vele lakást venni? Amúgy meg igazából akármennyire az anyukád, nem számolnék vele ilyen témában. Nálunk a mamám volt hasonló, a gyerekei-unokái dobtak össze neki (kétszer!!!!!!!!!!!) lakásra valót (igaz az ország olyan részén ahol olcsók az ingatlanok), és mind a kettőt képes volt saját maga alól elkótyavetyélni! Gondolhatod, hogy a másodiknál már kb. idegösszeroppanást kapott mindenki. Gyűjts egyedül egy fél lakásra valót, aztán ha lesz párod, összerakjátok amitek van. Anyukád meg valószínűleg úgyis albiban fogja leélni az életét.
2019. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
96%

Arról semmit nem írsz, Te miből élsz, mit csinálsz, miért egyedül állja anyukád az itthoni albérletet, Te mennyit raksz félre, miért nem mentek olcsóbb, kisebb albérletbe (igen, ezt a kényelmetlenséget, kompromisszumot is be kell vállalni, ha ki akartok kerülni ebből a helyzetből).

Anyukád nem hiszem, hogy örömében dolgozik kint, az persze nem a legjobb döntés, ha cigire, meg csokira elveri a maradék pénzét, de sajnos érthető, hogy valami örömforrás neki is kell, bár nyilván nem ez a legjobb választás.

2019. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
95%

Te hány éves vagy?

Miért nem keresel te magad annyit, amennyire szükségeed van?

Miért anyád fizesse a lakhatásodat meg gyüjtösn neked (meglehetösen igényes) lakásra?



Tudod te, hogy külföldön a 150 ezres fizetés elmegy a tömegközlekedés, tisztálkodás, stb-re? Ez még akkor is kevés, ha az alapkaja meg lakhatás nem kerül pénzbe.

Nem ártana, ha nem hözöngenél, hanem inkább elmennél dolgozni és saját magad oldanád meg a problémádat, és nem anyádtól várnád, hogy eltartson meg lakást vegyen neked!

2019. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésed feltevése jogos, viszont ő dolgozik meg érte, a saját pénze. Ha te is dolgoznál, neked sem tetszene, ha mások bele akarnának szólni, mire költsd az általad megkeresett pénzt.

Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem lassacskán inkább egy saját lakásra, saját albérletre kellene gyűjtened, nem pedig arra, hogy anyukáddal közösen vegyetek valami lakást.

Arra nem gondoltál, hogy anyukád nem akar lakásra gyűjteni? Ő odakint megtalálja a számításait és a saját életét akarja élni odakint? Amit neked hazaküld, 150 ezret, abból simán lehet elég szép albérletbe költözni, sőt! A te életed meg tudnád ennyivel alapozni simán. Nem értem, miért kellene ennél többet tennie.

Végülis a fizetése felét hazaküldi neked. Ennél nagyobb segítséget nem tudom hova várnál amúgy...

2019. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom, hogy önző és követelőző vagy. Nem csodálom, hogy anyukád külföldre menekült előled.
2019. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
93%

Követelőző hülyegyerek!

A fele fizetését hazaküldi, neked meg az egész kellene... Nézz már magadba!

2019. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!