Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő otthon marad háztart...

Ha egy nő otthon marad háztartásbelinek, elvárható, hogy tökéletes rendet tartson?

Figyelt kérdés
Tehát tökéletes rend a lakásban, sehol egy oda nem illő részlet, a ruhák nem lógnak néhány óránál tovább a kötélen, szárító minden egyes mosás után összecsuk és eltesz, egyedül intézze el a bevásárlást, minden nap friss meleg étel otthon főzve, konyha, fürdőszoba heti több alkalommal alaposan kitakarítva, sehol egy kósza porcica, vagy egy darab papírlap, semmi.
2019. ápr. 8. 15:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
28%
Úgy gondolom hogy teljes mértékben elvárható. Ezt mind bőven meg lehet csinálni amíg a férj dolgozik. Én is voltam háztartásbeli és a pofámról lesült volna a bőr ha egész nap csak döglöttem volna az ágyban míg a párom melózik.
2019. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen, ahogy az is, hogy egy kiégett hisztis pi csa legyen a sok robotolástól. A háztartásbeli nem egyenlő a szolgával. Ha van gyerek(gondolom ezért van otthon) ezek mind kivitelezhetetlenek.
2019. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
94%
Egy háztartásbeli nőnek is lehet néha rossz napja vagy éppen olyan intézni valója, ami miatt háttérbe szorul a házimunka. Senki nem gép, hogy minden csillogjon-villogjon minden pillanatban.
2019. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
20%
A kérdező egy szóval nem írta hogy van gyerek és ugyan miért ne várhatnám otthon a párom tiszta lakással és meleg étellel? Fordított esetben én is elvárnám ezt tőle, nehogy már még munka után én álljak neki takarítani meg főzni otthon mikor ő egész nap pihizett.
2019. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
18%
Igen! Én ezeket mind megcsinálom, plusz van három 8 éven aluli gyerekünk. Szégyen lenne számomra ha a lakást, főzést gyerekek stb nem tartanám kézben maximálisan amíg a férjem napi 10 órát dolgozik hogy eltartson minket. Ezen kívül úriember és mindent megad nekem/nekünk. Megbecsülve érzem magam és szerencsésnek amiért 100% anya/ feleség lehetek neki köszönve.
2019. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
92%

Azért például a fürdő heti több alkalmas totális kipucolása szerintem kicsit erős. Elég azt pár hetente megcsinálni. A portörlés sem napi szintű feladat.

Én, ha lehetőségem lenne egész nap itthon lenni természetesen tennék érte, hogy látszatja legyen annak, hogy egész nap itthon ülök, de azért nem vagyok bejárónő, sem cseléd.

2019. ápr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen rendet maximum a kényszeres tisztaságmániások tartanak. Persze, ha otthon marad háztartásbeliként, akkor vezesse a háztartást, intézze az ügyeket, természetes, de nem kell megbolondulni. Nekem anyám sajnos ilyen, mindenhova koszt hallucinál, pedig minden nap felporszívózik meg felmos.
2019. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen úgynon ezért “fizeti” aki eltartja. Minden nap főtt ézel tökéletes rend, a ház körül se kelljen csinálni semmit a férfinak. Ez a minimum. Plusz az ágyban is tegyen mindig a párja kedvére.
2019. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
95%

Bár én dolgozom, de a párom mindig azt mondja, egyenlőek vagyunk és nem várja el tőlem, hogy bizonyos dolgokat csak én csináljak. Szerintem valahol itt kezdődik egy normális kapcsolat. Olyan nincs, hogy te dolgod vagy én dolgom.


Nyilván más a helyzet, ha valaki nem dolgozik és háztartásbeli, de attól még nem cseléd. Egy papírlapon vagy egy kósza porcicán fennakadni szánalmas dolog!

2019. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
24%
1-es vagyok: akik lepontozgatnak engem azoktól kérdezem: ti mindenféle lelkifurdalás nélkül ülnétek a kupiban amíg a párotok dolgozik? Ki beszélt itt szolgaságról? Egymást segítitek, ő dolgozik és eltart cserébe te viszed a háztartást. Nyilván én sem fogom minden nap a fugát fogkefével súrolni de azért megtisztelem őt azzal hogy rendezett lakásba várom haza.
2019. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!