Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők válását ki hogy dolgozt...

Szülők válását ki hogy dolgozta fel? Hogy segitsek nekik?

Figyelt kérdés

35 éve házasok ők, 3man vagyunk testvérek ,mind3munknak családja van,gyerekeink... Külön élünk 3 különböző városban, szüleink egy kis faluban. Valamiert leginkabb csak en ragaszkodom hozzájuk, a többiek sincsenek velük rosszban , de valami miatt ok nem nagyon járnak haza.

Kb 5-6eve nem lakik ott veluk egyikunk sem. Azota szinte alig beszelnek egymással már külön szobaban is alszanak.

Szo szerint alig beszelnek köszönni sem nagyon... Nincs vita se semmi.. Mindegyikuk egymas hata mogott mondjs nekem,hogy külön kéne menni stb. Nem szeretik egymást.na en ezt megunva mondtam anyukamnak ,hogy van egy lakasunk, ahova oda koltozhet ha gondolja. Es ugy dontott ,hogy akkor eljonne apumtol... Aznap meg is mondta ezt apunal h intezze el h o fizesse a hazat stb... O elmenne . aznap jott is apum ,majd bele kezdett.... Egy csomo legalja ferfival ossze boronalta anyut , koztuk a ferjem occsevel is aki velem egyidos (24)... Ez teljes keptelenseg 0-24 kontaktba vagyunk anyuval mindent tudunk egymasrol nincs senkije. Hpgz kezelnetek ezt a helyzetet? Nem szeretnenk rosszba lenni egyikojukkel sem... Mar biztos,hogy anyum a lakasunkba koltozik. Apu marad egyedul a nagy hazban. Biztos vagyok benne hogy leeli azt, es inni is fog.... Mindketten sziv betegek de hajtjak magukat a munkaban. Mit tanacsoltok?


2019. ápr. 10. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem akarok genyó lenni, de egy felnőtt ember nem fog megváltozni bármit is mondasz neki. Ha alkesz lesz akkor az lesz, nem ő az első sem utolsó...

Ha külön akarnak akkor menjenek. Hogy ki kivel dug az meg magánügy, még ha igaz is lenne.

2019. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Javasold nekik, hogy adják el a nagy házat és mindketten kezdjenek új életet.

Ha a gyerekek kirepülésével egy időben megszűnt köztük mindenfajta kommunikáció, teljesen felesleges még 10-20-30-40 évet egymás mellett eltengődni.

Esetleg javasold az apukádnak, hogy próbálja normalizálni a helyzetet közöttük. Beszélgessenek, menjenek kirándulni, hátha újra megszeretik egymást. De ha apukád erre nem hajlandó tenni a kapcsolatukért, akkor Te semmit nem tudsz tenni. Felnőtt emberek.

2019. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rossz otlet volt felajanlanod a lakast. Vagy inkabb ugy kellett volna, hogy harmasban beszelitek ezt meg.

Azon meg teljes joggal akadt ki apukad, hogy anyukad minden elozmeny nelkul mondta neki, hogy mostantol fizessen o mindent a haznal. Eloszor is, ha bekessegben akarta volna befejezni, akkor nem egyik naprol a masikra jelenti ezt be.

Masreszt nem kesz tenyek ele allitja a masikat. Raadasul most az egesz haz futeset apukad fizetheti, mig anyukadnak egy kisebb lakasban sokkal kisebb lesz a futeskoltsege. Mar csak ezert is kitolas ez azzal, aki ott marad. Emiatt sem volt szerencses felajanlanod a lakasodat.

Harmadreszt, ha anyukad tulajdonos abban a hazban, akkor tovabbra is koteles fizetni bizonyos koltsegeket. OK, nem lakik ott, gazt, vizet, villanyt nem hasznal. De vannak rendelkezesre allasi dijak is. Vannak olyan dijak, melyek fuggetlenek az ott-lakastol. Ha az epuleten fol kell valamit ujitani, vagy meg kell javitani, annak felet ki kell fizetnie. A teli jarda sikossagmentesitese felereszben tovabbra is az o felelossege.

Azt kene megertenetek, hogy a tulajdon kotelezettseggel jar egyutt, es ezek egy resze akkor is fennall, ha a tulajdonosok egyike nem lakik ott, es utalja azt, aki ott lakik.

2019. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Sajnos apum mondta ki a végszót :( hogy szeretné, ha anyu elmenne, keressen albérletet.
2019. ápr. 10. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, mondjuk igy mas.
2019. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazi "öregek" am:) vagyis nyilván nem azok 55 koruliek mindketten... De ugy fogjak fel a dolgokat. Apu kombinalt mindig is anyu alá, ő pedig már rá hagyja... Nem magyarázkodik.
2019. ápr. 10. 11:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Én belebolondultam, mert engem használtak eszköznek, hogy egymást bántsák. Azóta is szorongásaim és rémálmaim vannak.

Mindenki máshogy éli meg. Én így.

2019. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!