Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy 22...

Mit lehetne tenni egy 22 évessel ebben az esetben? Semmi életcél.

Figyelt kérdés

A bátyámról lenne szó. 22 éves, igazából jól kijövünk, de kezdi zavarni a családot, hogy egyszerűen semmi célja, csak "ki akarja élni magát" - elmondása szerint.


Az iskolát otthagyta 18 évesen és azóta is csak otthon éldegél egyedül, meg bulizgat magának lassan 4 éve. Lényegében a 8 általános a legmagasabb iskolai végzettsége. Dolgozni sosem dolgozott de nem is akar.


A szülők elváltak egyébként, és apánk adta rá ezt az életmódot, legalábbis rá akarja fogni. (Mert ő is ilyen természet volt)

Úgy hozta a sors, hogy kapott egy házat apánk, ő pedig átadta bátyámnak, és ő lakja. Aki úgy kezeli a helyzetet, mintha maga teremtette volna meg a helyzetet és a korosztályában sokkal többet elért eddig mint bárki más, ezzel barátoknak szokott felvágni. Akiket néha odavisz magához, és arra mentem be, hogy épp cuccoznak... Na mindegy.


A napjai abból állnak, hogy alszik délig, utána hajnalig kockul, majd megint alszik délig, hétvégenként pedig elmegy 2 napra bulizni. Majd az egész kezdődik előről. 4 éve ez megy.


Eddig anyukám pénzelte, fizetve voltak a számlái, kajára kapott, tisztítószerekre, mindent. Szóval elég jó sorsa van.

Viszont a pénzcsap el lett zárva, mert anyukám megelégelte, hogy semmit sem kezd magával.


Volt hogy hónapokig azt hazudta, hogy dolgozik egy helyen, egy boltban. Amikor be akartunk ugrani venni olyan terméket amit elvileg ott kéne árusítaniuk, elkezdett rizsázni, hogy most költözik a bolt stb stb.. Meg volt, hogy anyám felhívta, majd lerázta, hogy épp dolgozik. Benéztem hozzá az ablakon és ott feküdt az ágyon. Ez nem egyszer előfordult.

Szóval ilyeneket is képes hazudni hónapokon át, csakhogy legyen támogatva szülők felől.


Anyukám tudja, hogy ő is hibás mert elkényeztette valamennyire ezzel.

Most viszont próbál a család beleszólni az életébe, hogy legalább estin kezdjen el egy érettségit vagy akármi. Estin 2 éves lenne az egész, heti 2 délutánonként, az mellett is bulizhatna..

De nem adja könnyen magát.


Már próbáltuk mindenféle kurzusokra/tanfolyamokra beíratni egy tanár ismerős által is, de semmi sem jött be. 4 év alatt egy fél ECDL vizsga jött neki össze.


Ki mit tudna ajánlani? Esetleg van akinél volt hasonló eset családon belül? Hogy oldódott meg? Mivel lehetne a szemét felnyitni?



2019. ápr. 12. 19:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Az ilyeneket kellene besorozni másfél-két évre, mint hajdanán volt. Majd ott megtanulná.
2019. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, testvérem dettó ilyen, csak idősebb. Amikor barátnője lett valamennyit javult a helyzet, de nem sokat. Ő is hazudozik, nála is volt ilyen, pénzcsap elzárása, többször szereztek neki munkát, de nem járt be, nincsen tekintettel senkire. Amikor szigorítások lettek, akkor még nagyobb bajt okozott, mert haveroktól kért pénzt, amit aztán anyámon kerestek a szülők, vagy lopott, eladta az ékszereket, cuccaimat. Teljesen belerokkant anyám ebbe az egészbe és én is.

Nálunk anyám beletörődött :/ és ő tartja el, szolgálja ki, undorító az egész, mert közben az arca hatalmas a kiskirálynak.

Én csak egyet tudtam tenni, nem közösködöm vele és nem érdekel, ha bajba kerül (nem egyszer történt ilyen, pénzt kért kölcsön, majd mintha rendben lenne közölte hogy kérjem csak vissza anyától, egy igazi féreg), és a továbbiakban felőlem hajléktalan is lehet, ha már nem lesz akin élősködjön. Te ne adj neki pénzt, ne dőlj be neki, az ilyen emberek leszarnak magasról, ha már nincsen rád szükségük. :(

2019. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Egyetlen lehetséges módja van, ha VALÓBAN megszűnik mindenféle szülői támogatás. Akkor is, ha koplal, akkor is, ha kikapcsolják a közműveket nála.
2019. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy globális jelenség, egyre többen élnek így. Nem sok mindent tehetsz.
2019. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, jöhetnek még.

Kicsit megkönnyebbítő, hogy nem vagyunk ezzel a problémával egyedül.


Igazából már le lett cserélve villanyóra feltöltősre, mert írdatlan összegű számlákat felhalmozott. Mondjuk nincs min csodálkozni, volt hogy amikor nála voltam, Júliusban ment még a fűtés mert "elfelejtette" lekapcsolni mert azt a szobát nem használja...


Legutóbb is közel 100 ezer forintos számla jött ki neki gázszámla. Anyám nem akarta kifizetni ezért apámra hárult. Aki meg mérgelődött ez miatt, és apám ismerőse fizette ki.. 🤦‍♂️

Nekem ég a pofám, hogy a testvérem elnézte ahogy kifizették helyette a számláját, ő meg otthon üldögél zavartalanul.


Jó a kapcsolatunk vele meg minden, jó fej is egyébként. Csak ez az egy baj van vele, hogy a munkáról és iskoláról nem akar hallani, és nem lehet rávenni sehogy.

Mondjuk a helyzeten apánk sem segít a "nem minden az iskola" hozzáállással, és minek ugrálni amíg ma van mit enned.. 😐

2019. ápr. 12. 20:10
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Valóban meg kell szüntetni minden anyagi és nem anyagi támogatást. Bár tény, hogy fel kell készülni arra, hogy agresszíven viselkedhet, vagy elkezdheti érzelmileg zsarolni a rokonokat, ismerősöket.


Ahogyan fentebb is írták sajnos ez jelentős probléma a társadalomban, amely oda-vissza működik. Azaz van mikor a gyerek "élősködik" a szülőn, rokonokon, de van mikor maga a szülő csinálja ezt a gyerekével, rokonaival.

2019. ápr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim válasza:
60%

Én nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy van ilyen. Ilyenkor remélem, hogy csak trollkodik valaki, kamukérdés...

Nekem van egy vak rokonom aki elvégezte a főiskolát, pedig nehéz körülmények között volt. Bár nem a főiskolás képzettségével helyezkedett el, de dolgozik, eltartja magát és boldog. Rengeteg akaratereje van, pedig hatalmas hátránnyal indult. Neki sincsenek együtt a szülei (kicsi volt mikor szétmentek).

Én nagyon felnézek rá, mert rengeteg kitartása van, megbírkózik a kihívásokkal.

A te bátyád (ha nem csak kitaláltad: Adja az ég, hogy ùgy legyen!) rendkívül felidegesít. Lenne lehetősége és nem él vele, nem akar haladni. Engem egy nagyra nőtt, felelőtlen, elkényeztetett, elkanászodott óvodásra emlékeztet a leírásod alapján. És rettentően zavar, hogy vannak ilyen emberek.

Azonban azt sem szabad kifelejteni, mi van, ha súlyos lelki probléma van a háttérben (ilyenre láttam példát, de ott volt egy erős kiváltó ok). Ez esetben lehet, hogy bizalomra lenne szüksége. Sok beszélgetésre: jövőjéről, az életről, erkölcsről, meg egy csomó olyan dologról ami ezek szerint kimaradt (ami viszont nagyrészt a szülők felelőssége, mert ők nevelték: nem szeretném azt hinni, hogy bárkit is ilyennek teremt Isten, akár van akár nincs).

2019. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

"Az iskolát otthagyta 18 évesen és azóta is csak otthon éldegél egyedül, meg bulizgat magának lassan 4 éve. Lényegében a 8 általános a legmagasabb iskolai végzettsége. Dolgozni sosem dolgozott de nem is akar."

Nem kéne abban támogatni, hogy továbbra is így élhessen: tartsa el magát.

2019. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Más a probléma, mint amit látsz a helyzetből.

Ez a fajta személyiségtorzulás - hazudozás, pénzeltetés, stb. - a drogozás következménye. Ez nem makacsság, se nem lustaság, se nem életélhiány. Ez egy sokkal komplexebb dolog, és mint minden szenvedélybetegség, ez is CSALÁDI betegség. Szóval minél előbb szakemberhez kellene fordulnotok, mert széthullik az életetek egyre jobban. Az is durva, hogy _azért_ nem vettetek észre semmit, meg nem léptetek eddig semmit, mert nem gond a pénzelése ennek az életmódnak... Pedig bőven nem csak a pénz kéne összekössön 2 családtagot...

2019. ápr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Tényleg el kell zárni a csapot. Felnőtt ember tehát semmi kötelességetek nincs felé. A ház az övé tehát az ő feje fölül viszik el ha odáig hagyja falulni. Hagyni kell hogy koppanjon.
2019. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!