Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megismerkedtem egy roma...

Megismerkedtem egy roma fiúval, félek mit fog szólni a családom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemen megismerkedtem egy roma fiúval, említettem már a családban, hogy van valakim, csak azt felejtettem még elmondani, hogy roma származású. Mondták, hogy most már szívesen megismernék, az egyik hétvégén a családi grillezésre hívjam meg. Félek, hogy nem fogják elfogadni őt, és az nekem nagyon rosszul esne, mert mi szeretjük egymást. Talán még a szüleim lennének a nyitottabbak rá, de a nagyszülőket ismerve, ők borzasztó előítéletesek. A fiú egyébként egyszerű családból jött, de a szülei dolgoznak, anyja ápolónő, apja karbantartó egy cégnél, de nem kiabálósak, nem bűnözők, nagyon rendes emberek, én úgy ismertem meg őket.


L/23


2019. ápr. 13. 23:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz jó vége, hidd el, én még nem nagyon láttam olyat. Mindenképp mondd el otthon az igazat, mielőtt hazaviszed.
2019. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Látszik rajta, hogy dzsipó? Ha nem, akkor ne mondd el.
2019. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem hogy egyetemre bejutna olyan roma, akit szégyellni kell.
2019. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Ne mondj semmit. Párom bőrszínén látszik, hogy félig cigány, de nem a biológiai szülei nevelték szerencsére, így egy teljesen normális ember lett. Én se mondtam semmit a családomnak a származásáról, ők meg nem firtatták.
2019. ápr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Sem a szüleid, sem a későbbi munkahelyed, sem a barátaid nem fogják elfogadni, és joggal.
2019. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
Senkinek semmi köze ahhoz, hogy te kit szeretsz, és kivel vagy. Gondolom szegény fiú megszokta már, hogy bármit csinál, mmvannak olyan emberek, akiknek a szemében ő mindig csak egy budos cigány lesz. A többieknek pedig nincs szüksége kommentárra, hogy roma, vagy nem roma, ember ugyanúgy.
2019. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Ez attól függ, hogy a szüleid mennyire nyitottak. Viszont a helyedben nem azzal indítanék, hogy "ő Xy, egyébként roma". Hagyd, hogy megismerjék. Drukkolok nektek!
2019. ápr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
4%

Nem kell bemutatni nekik, a te dolgod. Ne vidd el szegény srácot ilyen emberek közé.


N. (magyar)

2019. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
45%

Diploma utan menjetek kulfoldre elni-dolgozni. Mi is ezt csinaltuk, igy a "szereto" anyamek nem tudnak marni minket es uszitani egymas ellen. Az evi 1-2 latogatast pedig ugy allitottuk be, hogy vagy beke es nyugalom van, vagy nem megyunk tobbet. 17 eve vagyunk egyutt, 15 eve kulfoldon, ket fiunk van, jol es nyugalomban elunk, sajat hazunk van, anyagi es erkolcsi biztonsagunk. Ferjemet is megbecsulik (informatikusok vagyunk) es nem szamit a szarmazasa.

Magyarorszagon nagyon nehez lett volna minden, ha egyaltalan elfogadtak volna ot barhol is - beleertve a szomszedoktol kezdve az utcan a vadidegenekig.

2019. ápr. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%

Tetszik ez a mondatod, biztosan sokat vajúdtál rajta , hogy hogyan írd le. : "Egyetemen megismerkedtem egy roma fiúval, említettem már a családban, hogy van valakim, csak azt felejtettem még elmondani, hogy roma származású." :)

5 # - ös

és

a 9 # -es tetszik , szerintem itt van az igazság és a megoldás kulcsa.

2019. ápr. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!