Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ilyen esetben jópofát...

Ti ilyen esetben jópofát vágnátok inkább mindenhez, csak hogy a szülő lelke megnyugodjon?

Figyelt kérdés

Nagybátyám mondta nemrég, hogy anyám panaszkodott rám. Miszerint én bántom a testvéremet, és semmi nem jó nekem.

Egész életemben tűrnöm kellett a testvérem dolgait, a gyerekkori jó kapcsolat teljesen megromlott. Tehettek erről a szüleim és ő is. Elegem lett. Nem kedveskedtem neki, nem tűrtem el a szemétségeit, ha próbált közeledni érdekből nem voltam rá vevő. Rászólok, ha anyánál vagyok, legalább maga után takarítson és ne viselkedjen úgy mintha övé lenne az egész ház. Anyám egyszer sírva kért, hogy legyünk szerető egymásnak segítő testvérek, de én nem tudok olyannal jóban lenni, aki megkárosít és csak röhög a markába. Érdekes, amikor kérdeztem, hogy testvéremet miért nem neveli, biztatja erre a válasz: ő már csak ilyen, nekem kell engednem. Anyaként máshogyan látja ezt az egészet, én vagyok a gonosz zsémbes ember, mert elegem lett.

Nagybátyám szerint legalább anyám kedvéért kéne megjátszanom magam, de én már idegileg nem bírom ezt. Apám szerintem emiatt ment ki külföldre dolgozni, mert már ő sem bírta elviselni-jó ez tényleg gonosz volt.

Ti mit tennétek? Közöljem anyámmal, hogy döntésem végleges és ezt fogadja el? Vagy mosolyogjak még ilyen esetekben is, amikor például kiderül elvitte a haverjai bulijába a nagyszülőktől örökölt tálakat, amit szét is törtek részegen. Apám ezt nem tudja, azt hiszi költözésnél tűnt el. Mert falazni kellett mosolyogva, nehogy kikapjon szegény nagy gyerek.



2019. ápr. 15. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzet itt is. Végül úgy oldódott meg, hogy a tesóm elköltözött, én meg kiléptem a családi vállalkozásból (azóta is isszák a levét), így teljesen elszakadtunk.
2019. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kitalálom: te lány vagy, tesód meg fiú.
2019. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

77% Köszi. Á itt nincsen vállalkozás, ilyen közösködés, na az ütne még be. És azóta nem is beszéltek egyáltalán?


2. Igen, ez a felállás.

2019. ápr. 15. 17:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Húsvétkor jön, meg karácsonykor, mert akkor mindig együtt a család. Amúgy nem beszélünk.
2019. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Miért szólsz rá? A te gyereked? Te házad? Jogosan vannak felháborodva, ne neveld anyád gyerekét, anyád házában mégha a testvére vagy is.

A tálak is a szüleid dolga. Az hogy nem árulkodsz, még jó.

A másik nyilván elegük van ha hazamész azért teszed hogy a testvéred csesztesd.


Ha nem tudsz jópofát vágni akkor inkább ne menj hozzájuk, nekik is jobb lesz, neked is. Kérd meg anyukádat ha gondolja menjen ő hozzátok, de ne tesód legyen a témád.

2019. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

77% köszönöm! Amúgy édesanyám is teljesen kikészült tőle, csak már nem tud vele mit kezdeni. Többször panaszkodott nekem, hogy nem bírja tovább, de a gyereke így gondját kell viselnie. Szerintem így védekezik.

Apám már többször pedzegette, hogy jobban a körmére kéne nézni a mihasznának.

2019. ápr. 16. 10:55
 7/9 A kérdező kommentje:
49% Ne haragudj, de rólad sejthető, hogy hasonló "ember" vagy, mint testvérem, mert már több hasonló témájú kérdés alatt is olvastam a sértett, dühöngő válaszaidat. Szedd össze magad és ne élősködj másokon.
2019. ápr. 16. 11:11
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt majd akkor sejtsél rólam bármit is, ha én írok ki kérdest, hogy anyám sírva könyörög nekem barmiért is vagy anyám gonosz, zsembelődőnek tart....addig te vagy a téma. Gondolkodj el egy percig milyen ember az aki miatt sírva fakad az édesanyja? Meg akit a saját édesanyja tart gonosznak?

Szállj magadba és hagyd abba az élősködést meg a vérszívást. Te, akiről a csaladja nem sejti hanem tudja milyen.

2019. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól pofán vágnám!
2019. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!