Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan büntetést érdemlek?

Komolyan büntetést érdemlek?

Figyelt kérdés

Meg van beszélve anyával, hogy keddenként én megyek az öcsémért, mert ő sokáig dolgozik. Ma megkért, hogy menjek el érte(hétfő van), és nagyon mérges voltam, mert ugye kedd van megbeszélve, és mostanában egyre többször megyek érte más napokon is. Nagyon fáradt voltam egész nap, rosszul is voltam, és véletlenül elaludtam, miután lerakta a telefont.

Felkeltem 5 óra után, (elvileg addig lehet érte menni) és nagyon elkezdtem sietni, felhívtam anyát is, és nagyon mérges volt, gyorsan elindultam, siettem ahogy tudtam. És felhívott amikor a buszon ültem, hogy ott vagyok-e már. Mondtam, hogy nem, még mérgesebb lett, és mondta, hogy siessek, és kérjek majd bocsánatot a nőtől az iskolában, erre azt mondtam, hogy "persze". Akkor még mérgesen lett, és azt mindta, hogy jó, majd meg lesz ennek a következménye. Nagyon félek, mert múlt héten ígérte meg, hogy ezen a héten mehetek moziba, és hogy találkozhatok a barátnőmmel, akit évek óta nem láttam. És félek, hogy megtiltja, és nem mehetek.

(az öcsémnek semmi baja nem volt, csak ott ült a portán, és csak annyit mondtak, hogy legközelebb érjünk oda érte).szerintetek jogos lesz ez a büntetés? Értem, hogy figyelnem kellett volna, meg ilyesmi, de megígérte a találkozót, le van beszéove, stb, és mindig én vagyok, aki miatt le kell mondani valamit, mert büntetést kap(van, hogy tényleg a semmiért) vagy pedig éppen csak olyan kedve van anyának...



2019. ápr. 15. 18:31
1 2 3 4
 1/39 Thispain ***** válasza:
85%
Abban még nem lehetsz biztos, hogy pont a barátnődtől fog eltiltani. Legfeljebb ha ez történik, lesz@rod. A büntetés ebben az esetben nem megoldás szerintem.
2019. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Vampirebillyy válasza:
85%

Szerintem ezért nem kéne megbüntetnie. Eladludtál, ami érthető is. Bárkivel megesik. Plusz az öcsédnek sem volt semmi baja.

Max. annyit kéne mondania, hogy máskor jobban figyelj, stb, de megtiltani dolgokat szerintem nem kéne.


De ha mégis meg akarja tiltani hogy találkozz a barátnőddel, szépen nyugodtan el kell neki mondani, hogy semmi oka nincs megtiltani...


De ez csak az én véleményem. Remélem segitett!:)

2019. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
31%

Szulokent en is merges lennek, hiszen megkertelek, igent mondtal, megsem teljesitetted. Alapvetoen anyukadnak nem csak ciki lesz az, hogy a testvered ott maradt az iskolaban, hanem nekiallnak kerdezoskodni, es ha tobbszor elofordul, az akar lehet ok a gondatlansag feltetelezesere.

Persze, nem “szep”, hogy teged terhel ezzel, de ilyen a csalad, meg az elet: egyre tobb es tobb feladatod lesz.

A “persze” valasz meg nagyon banto tud lenni. Pimasz. Altalaban nem annak szanja az ember, de egy idegesebb pillanatban annak hangzik.

2019. ápr. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, nem mondtam igent, ő mondott igent helyettem, ahogy mindig. Magával megbeszéli a dolgokat, nekem elmondja, hogy ez és az van, ha ellenkezek, azzal jön, hogy "megbeszéltük"
2019. ápr. 15. 18:47
 5/39 anonim ***** válasza:
59%
Hűha... Hány éves vagy? És hány eves a tesó?
2019. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Kilencedikes vagyok, testvérem most elsős...
2019. ápr. 15. 18:53
 7/39 anonim ***** válasza:
75%
Apuka szerepe hol van ebben a kérdésben? Ha jól sejtem, hogy anya egyedül nevel titeket, akkor igenis oda kell figyelned még jobban és segíteni neki. A megélhetésetekért dolgozik.
2019. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül nevel minket. Most először fordult elő, hogy elaludtam, mikor menni kellett volna érte. Igen, segíteni kell neki, szoktam is, de egyszerűen rosszul voltam(még vagyok is) és fáradt, nem direkt csináltam, elhihetitek...
2019. ápr. 15. 19:10
 9/39 anonim ***** válasza:
88%
Én is már jártam így, hogy elaludtam, mert beteg voltam és nem mentem időben a hugomért az oviba. Amikor felhívtam anyumat, hogy mi történt, de mindjárt ott vagyok, akkor ő is nagyon ki volt akadva, de utána higgadtan megbeszéltük a dolgot, nektek is ezt ajánlom. Ezért szerintem semmi féle büntetés nem jogos.
2019. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nem igazán lehet vele higgadtan beszélni, az a baj. Mindenért felkapja a vizet
2019. ápr. 15. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!