Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan büntetést érdemlek?

Komolyan büntetést érdemlek?

Figyelt kérdés

Meg van beszélve anyával, hogy keddenként én megyek az öcsémért, mert ő sokáig dolgozik. Ma megkért, hogy menjek el érte(hétfő van), és nagyon mérges voltam, mert ugye kedd van megbeszélve, és mostanában egyre többször megyek érte más napokon is. Nagyon fáradt voltam egész nap, rosszul is voltam, és véletlenül elaludtam, miután lerakta a telefont.

Felkeltem 5 óra után, (elvileg addig lehet érte menni) és nagyon elkezdtem sietni, felhívtam anyát is, és nagyon mérges volt, gyorsan elindultam, siettem ahogy tudtam. És felhívott amikor a buszon ültem, hogy ott vagyok-e már. Mondtam, hogy nem, még mérgesebb lett, és mondta, hogy siessek, és kérjek majd bocsánatot a nőtől az iskolában, erre azt mondtam, hogy "persze". Akkor még mérgesen lett, és azt mindta, hogy jó, majd meg lesz ennek a következménye. Nagyon félek, mert múlt héten ígérte meg, hogy ezen a héten mehetek moziba, és hogy találkozhatok a barátnőmmel, akit évek óta nem láttam. És félek, hogy megtiltja, és nem mehetek.

(az öcsémnek semmi baja nem volt, csak ott ült a portán, és csak annyit mondtak, hogy legközelebb érjünk oda érte).szerintetek jogos lesz ez a büntetés? Értem, hogy figyelnem kellett volna, meg ilyesmi, de megígérte a találkozót, le van beszéove, stb, és mindig én vagyok, aki miatt le kell mondani valamit, mert büntetést kap(van, hogy tényleg a semmiért) vagy pedig éppen csak olyan kedve van anyának...



2019. ápr. 15. 18:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
72%
20:43as vagyok.. teljesen megértem anyukád helyzetét is, nehéz egyedül két gyerekkel de mindent be kéne úgy osztani h mindenkinek jó legyen. Mellesleg egy hiábért kár felhajtást csinálni.
2019. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
42%

Azért ha elsős, szegény gyerek is megijedhetett.

Beszédes, hogy a gyakorin ez sokaknál nem számít, ha meg elfelejtetted volna megetetni a macskákat keresztre feszitenének :D

2019. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Alapból nem direkt aludtam el, nem akartam aludni, ezért nem állítottam ébresztőt. Nem baj, hogy egyszer 2 alkalom lesz az 1ből,de mostanában egyre többször van, hogy hetente 3szor is én megyek érte akár, úgy, hogy nem beszéljük meg, csak telefonál, kb 40 perccel az előtt, hogy el kéne indulnom, és közli, hogy el kell mennem érte..
2019. ápr. 15. 21:03
 24/39 anonim ***** válasza:
46%

Nem veled van a probléma, hanem anyáddal. Nem bébiszitternek szegődtél, de még azt is minimum előző nap kell hívni. Ha már veled végezteti el a feladatát, akkor minimum tiszteljen meg azzal, hogy idejében szól, és hálás érte. Az egyedülálló anyák mind sárkányok, meghaladja a képességeiket az élet vitele.

Amúgy meg ne izgasd magad ezen annyira: ha nem ezen a héten mész moziba, akkor mész jövő héten, ha nem nem most találkozol a barátnőddel, akkor találkozol három nap múlva (milyen barátnő az, akit évek óta nem láttál?).

2019. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonymousreview60 ***** válasza:
47%
a Nem érdemeksz büntetést a leírtak alapján.
2019. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
16%
Lesz bünti, lesz.
2019. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Olyan barátnő, aki iszonyú messze lakik, tőlem:/
2019. ápr. 15. 23:04
 28/39 anonim ***** válasza:
59%
Én nem adnék büntetést, mindannak ellenére, hogy nem örülnék, de mivel anyád a világ iránti haragját azzal akarja csökkenteni, hogy téged büntetget, így biztos fogsz kapni.
2019. ápr. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
23%
Komolyan, anyád azért dolgozik, hogy neked és a tesódnak jó legyen és te képes vagy hátba támadni. Remélem most boldog vagy, hogy azt, aki a kenyeret adja, egy rakás idegen jól lehúzza. Egy szemét kis hálátlan dög vagy.
2019. ápr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
48%

Az senkinek nem tűnik fel, hogy az egész így kezdődik:


"Meg van beszélve anyával, hogy keddenként én megyek az öcsémért, mert ő sokáig dolgozik. Ma megkért, hogy menjek el érte(hétfő van), és nagyon mérges voltam, mert ugye kedd van megbeszélve, és mostanában egyre többször megyek érte más napokon is."


Lehet, hogy büntetést nem érdemelsz, de állati hálátlan vagy.

Nyilvánvalóan anyukád nem jókedvéből tolja rád ezt a feladatot és nem jókedvéből nevel egyedül titeket.

Az a minimum, hogy heti egy vagy neadjaisten 2* 3* elmész a húgodért.

De ha ez nem annyira tetszik, akkor 16 évesen majd már elmehetsz diákmunkára, a keresetedet beadhatod a családi kasszába, így anyukádnak nem kell keddenként sokáig dolgozni, és neked nem kell néha elmenned a húgodért.

Mérges volt, hiszen a kisfiú ott ült az iskolában egyedül, a takarító az anyukádat ítéli meg, rád pedig nem lehet számítani.

Gondolkozz el ezeken és úgy ülj le beszélni vele, hogy tudod, hogy nehéz neki, miattatok dolgozik sokat, hogy te mozizni tudj és próbálj neki segíteni legalább ennyit. 15-16 évesen ennyi felelősséget már elbírsz, mert később csak több lesz.

Nehéz ebben a korban nem lázadni, nem úgy visszaszólni, de próbáld megérteni, hogy milyen nehéz neki,mennyit tesz értetek és próbálj normálisan beszélni vele, nem hisztizni meg pattogni mindenért. Így nem lesznek büntetések, és az a pár alkalom tényleg belefér, nem a világ vége.

Mert később, amikor már nem lesz az anyukád, bánni fogod, hogy így viselkedtetek.

2019. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!