Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan büntetést érdemlek?

Komolyan büntetést érdemlek?

Figyelt kérdés

Meg van beszélve anyával, hogy keddenként én megyek az öcsémért, mert ő sokáig dolgozik. Ma megkért, hogy menjek el érte(hétfő van), és nagyon mérges voltam, mert ugye kedd van megbeszélve, és mostanában egyre többször megyek érte más napokon is. Nagyon fáradt voltam egész nap, rosszul is voltam, és véletlenül elaludtam, miután lerakta a telefont.

Felkeltem 5 óra után, (elvileg addig lehet érte menni) és nagyon elkezdtem sietni, felhívtam anyát is, és nagyon mérges volt, gyorsan elindultam, siettem ahogy tudtam. És felhívott amikor a buszon ültem, hogy ott vagyok-e már. Mondtam, hogy nem, még mérgesebb lett, és mondta, hogy siessek, és kérjek majd bocsánatot a nőtől az iskolában, erre azt mondtam, hogy "persze". Akkor még mérgesen lett, és azt mindta, hogy jó, majd meg lesz ennek a következménye. Nagyon félek, mert múlt héten ígérte meg, hogy ezen a héten mehetek moziba, és hogy találkozhatok a barátnőmmel, akit évek óta nem láttam. És félek, hogy megtiltja, és nem mehetek.

(az öcsémnek semmi baja nem volt, csak ott ült a portán, és csak annyit mondtak, hogy legközelebb érjünk oda érte).szerintetek jogos lesz ez a büntetés? Értem, hogy figyelnem kellett volna, meg ilyesmi, de megígérte a találkozót, le van beszéove, stb, és mindig én vagyok, aki miatt le kell mondani valamit, mert büntetést kap(van, hogy tényleg a semmiért) vagy pedig éppen csak olyan kedve van anyának...



2019. ápr. 15. 18:31
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
30%
* az öcsédért, bocsi.
2019. ápr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
65%
Nem szulok 2 gyereket ha nem birok el vele egyedul:)
2019. ápr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo, nem erdemelsz buntetest. Azert aludtal el, mert faradt voltal. Irtad, rosszul is voltal. Errol nem tehetsz.

Tovabba igenis elvarhato lenne, hogy anyukad ne aznap talalja ki, hogy megint menned kell az ocsedert. Persze lehet, hogy neki is aznap talalta ki a fonoke, hogy tovabb kell maradnia. Sajnos vannak ilyen munkahelyek.


En ugy volnek vele, hogy ha egyuttmukodes van, es normalis hangnem, akkor sok dolgot meg lehetne velem beszelni. De ha orditozas es cseszegetes lenne, meg buntetes ilyen esetben, akkor en is behuznam a kezifeket!


Konkretan: ha anyukad nem engedne el moziba azzal a reg nem latott baratnoddel, akkor nyugodtan mondd meg neki, hogy akkor tobbet nem mesz el ocsedert az iskolaba. Se kedden, se mas napon. Oldja meg o, mert o a szuloje, nem te. Es nem tartozik rad, hogy miert olyan ferfival jott ossze annak idejen, akitol elvalt es akire nem szamithat ilyen esetben. Mert ugye ezt is konnyebb lenne megoldani, ha apukad veletek lenne.

Es egyebkent is, dontse mar el, felnottnek tekint, vagy gyereknek. Ha felnottnek, akkor ne buntessen, maximum beszeljetek meg, mit lehetne maskepp tenni, hogy meg egyszer ne tortenjen ilyen. Ha meg gyereknek tekint, akit kenye-kedve szerint enged vagy nem enged el az elore megbeszelt programjara, akkor meg ne varja el, hogy barmikor is te hozd haza az ocsedet. Oldja meg, ahogy tudja, kerje meg ra egy osztalytars anyukajat, a szomszed nenit vagy akit tud.

Tovabba, en minden ilyen alkalommal este, nem szamon keroen csak erdeklodoen, megkerdeznem, miert alakult maskepp a napja, hogy nem tudott menni a gyerekert. Ha a munkahelyen kellett varatlanul tovabb maradnia, azt meg kell erteni (bar sok ember ott is kinyitna a szajat es megmondana, hogy nem tud maradni, mert a gyerekert kell mennie es punktum). Ha viszont o csinalt maganak programot, akkor minimum elvarhato lett volna, hogy elozo nap szoljon, ill. veled egyeztessen, hogy nem gond-e ez neked. Es ha konkretan rosszul vagy, akkor neki kene a programjat ehhez igazitania.


Egyebkent en is szulo vagyok, talan igy hitelesebb, amit irok.

2019. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen korú a két lányom, mint ti. Néha a nagyobb megy a kicsiért, de mindig megbeszéljük. Igyekszem nem terhelni vele rendszeresen.

Ha egy ilyen történne, nagyon mérges lennék, de nem adnék büntetést. Nem volt veszélyben senki, persze a helyzet nagyon kellemetlen. Én a leírtak alapján úgy látom, te egy egyébként megbízható nagytestvér vagy, aki éppen elaludt. Ilyen helyzet sajnos egy felnőttel is előfordulhat. Én egy-két nap múlva leülnék, és megbeszélném higgadtan, mi a tanulság, hogyan lehetne a jövőben elkerülni a hasonló helyzetet.

2019. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
79%

15-ös válaszoló: milyen ember vagy te?! Sértett nő, meg megsértődsz a saját gyerekedre?! Hát ilyen rég nem sikerült senkit berángatni az ágyadba, hogy a partvist a valagdból kihúzza. Hogy lehetsz ilyen szívtelen a saját gyerekeddel?! Te buztos feddhetetlen vagy, és voltál is mindig. Ja, amúgy a jövőre való tekintettel, két maaaaarha fontos tárgyalás között nézzél utána az igekötős szerkezetek helyesírásának, úgy talán egy picit hitelesebb leszel...


Kérdező: nem érdemelsz büntetést. Az öcséd NEM a te gyereked. Te nem kérted, hogy megszülessél, nem rajtad múlt, hogy apuka lelépett, és az se rajtad múlik, hogy anyád nem talál új pasit magának. Az ebből fakadóbfeusztrációt próbálja rajtad levezetni. Ne hagyd magad! Ha elmész a tesódért, az részedről szívesség, neki pedig kutya kötelessége téged eltartani, ha már saját alrtából a világra hozott. Ennyi.

2019. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim válasza:
56%

Néhány hozzászóló elképeszt. A testvérért nem az idősebb felel. Nem Ő vállata. Velem mindig ezt csinálták, nem tudtam sehova menni, mert ott volt a húgom. Szép kis gyerek és tinédzser korom lett, el lehet képzelni. Most van két gyerekem, de soha nem kell a nagynak felelni a kicsiért, csak ha szívesen vállalja. Különben bébiszittert hívok, mert én vállaltam, nem neki szültem.

Nem érdemelsz büntetést, nem kellene rád hárítania anyukádnak az Ő felelősségét.

Az ilyen gyerekek fognak a jövőben nálam kikötni. (Pszichológus)

2019. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
37%

Mi bajod a 15-ös válaszolóval? Szerintem az ő kiakadása érthető, de le is írja, hogy az egy kicsit más helyzet.

A lényeg, hogy egyszer-egyszer megkérni a nagytesót, hogy vigyázzon a kistesóra, nem extrém elvárás. Aki ezt sem hajlandó teljesíteni, az felnőtt munkavállalóként is megbízhatatlan lesz. Az meg egy teljesen más téma, hogy egyes szülők elvárják, hogy a nagylány vegye ki a részét a gyereknevelésből (jellemzően csak a nővéreknek a feladata). Ez nem elfogadható, büntetést adni érte, meg egyenesen felháborító.

2019. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
80%

Az a bajom a 15-ös válaszolóval, hogy anya létére úgy biselemdik a saját lányával, mint egy menstruáló tinipi@@a. És baromi fontosnak érti magàt a "tárgyalásaitól". Közben az egész írása tükrözi, hogy mennyire nem tudja kezelni az egyedülálló anyaságot és tök fesuztrált az egész életétől. Ezt pedig a gyerekém tölti ki.


Ez a bajom, mert ez nagyon cink...

2019. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
61%
Viselkedik*
2019. ápr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!