Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem tartja tiszteletben a diétámat?

Figyelt kérdés

Nagyobb súlyfeleslegtől szeretnék megszabadulni (15-20 kg), és emiatt elkezdtem személyi edzővel edzeni, mondta is, hogy miket próbáljak kerülni. Ezek között ott van a tészta, olajban/zsírban sült ételek, cukros dolgok. Viszont ezt a családom képtelen megérteni...


Azt hajtogatják, hogy a szénhidrátra szükség van, aki diétázik, az mindig depressziós és boldogtalan, meg hogy nézzem meg mamát, egész életében tésztát evett tésztával, mégis sosem volt 60 kg-nál több. Én ezt elhiszem, de ha én megeszek egy tábla csokit, rögtön hízok 5 kilót. Erőltetik, hogy igenis egyek, és hogy mindenből kell enni, csak nem sokat. De őszintén, már nem is kívánom a bacont, rántott dolgokat, vagy éppen a sült krumplit. Sokkal jobban érzem magam, hogy előre megtervezem, mit hol eszek, vagy éppen mit főzök.


Holnap is sütnek lángost, és fánkot, és hogy menjek majd enni, jobban fog indulni a napom, meg "jaj egy reggeli csak belefér". És hiába mondom, hogy nem fér bele, erőltetik.


2019. ápr. 18. 19:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Azt tudod tenni, hogy elengeded a füled mellett
2019. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Feketeruhasember ***** válasza:
8%
(Nem ismerkedési szándékkal kérdezem ne értsd félre) Csak segítene a válaszadásban.
2019. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Főzz magadra
2019. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%

Külön főzöl magadnak, és a vita forrása megoldva. Ha azon háborognak, miért kell ennyi füvet meg fűrészport összevásárolni, akkor saját pénzből főzöl magadnak (ugye két eset van, amit nem ismerünk: ha személyi edzőre szántak, nehogy már ezen spóroljanak, vagy: ha személyi edzőre össze tudtad spórolni a pénzt, csak tán marad erre is).

Amúgy a legjobb megoldás ilyenkor nem azt mondani, hogy "nem kérek", hanem azt, hogy "ilyet nem ehetek".

"Nem fér bele." "Nem, egy sem fér bele".

Az, hogy meg tudod-e állni, hogy a finom illatok ne csábítsanak el, hát... ahhoz erőt kitartást, meg ami kell, én nem bírnám ki, inkább tekernék plusz tíz kilométert azért az egy jó forró tejfölös sajtos lángosért amit édesanyám frissen levett a tűzről :D

2019. ápr. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

24 éves nő vagyok. Teljesen külön élek tőlük, meg nem is a szüleimmel van probléma, hanem a nagyszülőkkel, nagynénivel, stb.


Azt tudni kell, hogy én utoljára kb 10 éve mozogtam, gimiben már gyógytornára jártam (ami annyit tett, hogy havi 1-szer megjelent mindenki, és beirattuk magunknak, hogy ott voltunk, érdemi mozgás nem történt, csak megúsztuk az iskolai tesiórákat). Akkor hagytam abba az úszást és a táncot is, így hirtelen elég sok feljött rám. Az egyetemen is, ugye a folyamatos pizzázás, gyorséttermezés, az, hogy magamra vásároltam, és szinte mindig volt itthon csoki, chips, jégkrém, stb. sem segített. Szóval mondta a lány, akihez járok, hogy életmód váltás is szükséges, hiszen hiába tartatna be velem X ideig egy kemény diétát, utána úgyis visszajönne minden, ha megint napi 3x ennék tésztát, vagy chipset. És én is érzem magamon, hogy jobb a közérzetem, mert az utóbbi időben, a diétám előtt 1-1 étkezés után szabályosan rosszul voltam már, esténként is folyamatos hasfájás, hányinger kerülgetett.


Ha mondom, hogy nem ehetek valamit, amivel kínálnak, akkor meg a felcsattanás, hogy jaj dehogynem, ennyitől nem lesz bajom. Nem is az, hogy bajom lesz, de ha eszek mondjuk egy falat lángost, nyilván kívánni fogom a többit is, és jobb az, ha bele sem kóstolok.

2019. ápr. 18. 20:30
 6/29 anonim ***** válasza:
71%
Akkor ez mit érdekel? Ott se laksz. Akkor nem mész és kész
2019. ápr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%

Hát figyi, nálam a terhességi cukordiétámat nem bírták felfogni. Pedig ott aztán frankón tudtam azzal érvelni, hogy beteg lesz a gyerek. Közölték, hogy ez baromság, vegyek krumplit, és fúj, de undorító, hogy lehet tészta nélkül enni a húslevest? -_-

Az ilyen emberrel nem tudsz mit kezdeni, egyik füleden be, a másikkal meg a neked való recepteket füleled a barátnőidtől. ;)

2019. ápr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem, ha nem laksz ott, akkor miért is kezdenéd ott a napot holnap, amikor lángost sütnek? Ne mrnj át hozzajuk, vagy menj, de előtte egyél, amit mondanak, azt meg engedd el a füled mellett. 24 évesen ne a gyakorin hisztizzél már, ennyire nyámnyila, életképtelen ne legyél.
2019. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
hasonlo okokbol vannak rokonaim, akik ugy tudjak, hogy ha bizonyos eteleken kivul barmi mast eszek, olyan allergias rohamot kapok, hogy a mento visz el. akarmennyire hajtja a vere, hogy tukmaljon, egyik sem kockaztatja, hogy a tulajdon konyhajaban kapjak rohamot
2019. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Komolyan ezen képes vagy rinyálni? Azt hittem, hogy kiskorú vagy és velük laksz...
2019. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!