Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok rajtam...

Vannak itt olyanok rajtam kívül, akiknek a családja az alkotmány szerint nem család?

Figyelt kérdés

Vagyok én, a két lányom (az édesanyjuk sajnos nem él), valamint a barátnőm, aki másfél éve velünk él.

Csak engem háborít fel, hogy nem minősülünk családnak?


2019. ápr. 19. 16:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Én a férjemmel élek és a két kutyánkkal. Az első gyerekünk nyáron születik majd, így addig mi sem számítunk családnak. Szerintem is felháborító. Több jogot követelek az ország vezetőitől!
2019. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Én egyetértek veled Kérdező. Szerintem embereknek az a közössége a család, akik annak vallják és érzik magukat. Nem pedig az ami az alkotmányban le van írva.
2019. ápr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
Igen 17:07, ez teljesen jogos. Én is nőnek születtem, de férfinak érzem magam, ezért férfi vagyok, csak ezt senki nem akarja figyelembe venni. Az alkotmány bekaphassa...
2019. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Metionin ***** válasza:
72%
Szerintem elég sokan. Mi pl. ilyen tekintetben sohasem fogunk családnak minősülni mert nem akarunk gyereket. Az nem számít hogy szeretjük egymást, hogy csak egymásra számíthatunk. Addig nem család amíg ki nem nyomok egy kölyköt Edda és társai örömére. Hát oké.
2019. ápr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem a háborgást. A családnak megvan a deffiniciója , ha belefértek akkor család vagytok, ha nem akkor nem. Az almát se lehet körtének nevezni mert nekem úgy tetszik. Kérdező vedd feleségül az élettársadat, akkor család lesztek.
2019. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
8-a családnak sokféle definíciója létezik történelmi, szociológiai, stb. szempontból, és ahogy haladunk a korral, ahogy fejlődik és változik a társadalmunk (mert változik, ez természetes, hisz az evolúció egy 'soha véget nem érő' folyamat) a család fogalmának is illendő lenne ezt követni. Ezek olyan történések, amik léteznek akkor is, ha az aktuális hatalom, vezetés, vagy a nép egy része nem vesz róla tudomást.
2019. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem meg inkább az államnak kellene kitakarodni a magánéletemből.

Ez nem olyan, mint hogy ki férfi és ki nő, azt egy letolt gatyával meg lehet állapítani. A család definíciója nem fizikai jellegű, ráadásul teljes mértékben magánügy.

2019. ápr. 19. 17:55
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Csak kíváncsiság: mi annak az előnye, ha családnak minősítenek valakiket? Vagy mi változik?
2019. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Milyen alkotmányról beszélsz? Magyarországon már nincs olyan.

A kérdésre válaszolva: marhára nem érdekel, hogy k i mit mond erről. Elvileg mi sem vagyunk család, mert nem vagyunk összeházasodva. Több mint 30 éve együtt vagyunk, felneveltünk 3 gyereket. Ilyen mi családunk. Nem az a család, amit a fityisz mond.

2019. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Azon kívül, hogy nem éreznénk, hogy a nagy testvér benéz az ablakunkon és ítéletet mond afelett, amit lát? Semmi.

Ez egy elvi kérdés.

2019. ápr. 19. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!