Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha teljesen...

Miimy kérdése:

Mit tehetek akkor, ha teljesen kíkészitenek lelkileg otthon?

Figyelt kérdés

Édesanyám tavaly nyár elején meghalt, még rá egy hónapra se jóformán, apám haza állított egy nővel. Nem szóltam semmit, mert tudtam, hogy milyen, és hogy így jobb neki. Na már most nem is itt van a probléma.


Ősszel a nő hozzánk költözött és eleinte nem is volt semmi probléma. Viszont az elmúlt két hónapban elkezdte úgymond kimutatni a foga fehérjét és úgy érzem, hogy teljesen kikészít.


Én alapból nem vagyok egy könnyen barátkozos személy, gondjaim vannak a beileszkedéssel is így nehezemre esett már első pillanattol de türtem és probáltam hozzászokni az új helyzethez.


Szóval a problémám az, hogy nem elég hogy rettenetesen stresszes vagyok az iskolától, már lassan otthon se tudok kikapcsolodni, sokszor úgy érzem, mintha csak egy plusz személy lennék, és azt szeretnék, hogy eltünjek vagy nem tudom.


Rendszeresen takaritok, mosogatok, éppen főzni nem szoktam, mert nem vagyok valami jártas benne, és ha főzők is, meg se kostolják. Tanulni is tanulok rendesen, a legtöbb tantárgyból ötös vagyok, csak egy párból négyes, mégis folyton azt vágják a fejemhez, hogy én nem csinálok semmit se, meg nem tanulok, stb. Általában mind ketten 8-9 körül érnek haza este, így természetes, hogy ők nem láttják, hogy tanultam.

Attól viszont fejre tudok állni, amikor apám barátnője úgy állitja be, mintha ő csinált volna mindent, utánna engem meg szidnak a sárga földig, hogy lusta vagyok meg semmirekellő és elvárom, hogy kiszolgáljanak.


Szóval a tegnap hazajöttek én meg épp rajzoltam a gépen, mire apámnak a barátnője egyszer csak elkezdett velem ordibálni, hogy miattam fognak szakitani, meg hogy nem csinálok semmit, nem tanulok. Meg, hogy hogy merészelem felhivni apámat a munkahelyén (már akkor nem volt a munkahelyén, hanem a barátnőjének a szalonjába volt), hogy vigyan haza kenyeret. Mert azelőtt felhivtam, hogy ha kell neki akkor hozzon kenyeret. De egyből megkaptam, hogy lusta vagyok ahoz is hogy elmenjek az üzletbe (nem vagyok az, csak sose adnak pénzt, hogy eltudjak menni vásárolni), meg hogy annyira válogatós vagyok, hogy nem eszem meg a másnapos kenyeret. (ami megint nem én vagyok, hanem apám)

Miután 5 percig így szidott, megelégeltem és beakartam menni a szobámba mert már a sirás határán voltam. (nagyon érzékeny vagyok) Apám pedig hivott, hogy beszéljük meg normálisan a dolgott. Kimentem, de csak továbbra is üvöltözött a nő velem. Szószerint mindent a fejemhez vágott. Ezután már tényleg besokaltam és bezárkoztam a szobámba, utánna meg egész este sirtam.


Már lassan érzem, hogy ezt nem birom sokáig. Ma még jóformán egymáshoz se szoltunk apámhoz. Tudom, hogy nem vagyok tökéletes, és persze néha nekem sincs kedvem és erőm még iskola után a házimunkával foglalkozni, de azért mindig probáltam megcsinálni arra amit megkértek, ráadásul azon kivül ahogy már irtam mosogatok, és takarítok is. De nekik semmi se jó és ez kikészit. Ha bármit is csinálok csak kritizálnak benne és negativum kivül sose kapok semmit. Most már oda jutottunk, hogy már szabadidőmben se tehetem azt amit akarok, mert azért is csak orditoznak velem.

Gondolkoztam azon, hogy elköltözzek, de jelenleg ez megoldhatatlan, nem szeretném ott hagyni az iskolát, még van 2 évem, mellette meg nem tudnék olyan munkát vállalni, amiből fent tudnám tartani magam.


Mit tehetnék?

L/18



2019. ápr. 19. 18:11
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
97%
Egyértelmű. Ne keresd magadban a hibát. Faterod a ludas! Az én lányommal akárki ordibálna, akárki, látnám, hogy lelkileg kikészíti a csukott ablakon ba@@nám ki a lakásból.
2019. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Önelégűlt emberektől jobb mihamarabb megszabadulni.
2019. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már te költözz el a saját otthonodból apád nőcskéje miatt!

Nagyonis tisztában van a helyzettel, tudja, hogy érzékeny vagy..ezért teszi azt amit. Ha elkezd hisztizni, ne kezdj el bőgni!!! Végy egy nagy levegőt..számolj el magadban háromig..majd nyugodtan fordulj felé..és halkan de érthetően és határozottan mond: Te nem vagy az anyukám, tulajdonképpen nem vagy senkim. Én nem kértem, hogy költözz hozzánk, de ha már itt vagy, akkor viselkedj úgy mint ahogy egy vendéghez illik. Mert ez a ház az ÉN otthonom. Ha eddig nem tünt volna fel, nem nagyon érdekel az apámmal való kapcsolatod, szóval innentől kezdve légy oly kedves és ne koptasd a nyelved felesleges...


Menni fog?

Az ilyen kérdésektől úgy ki tud nyilni a bicska a zsebemben! Ha küldesz egy elérhetőséget priviben, akkor akár fel is hivom neked és helyre teszem a macát ne addógj!

2019. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
97%
Ja és apád sem komplett, hogy a gyász korai szakaszában a nyakatokra költöztet egy új asszonyt..FÚj!
2019. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Az igaz, hogy a faterod a ludas, neki kell megmondani, hogy a nője tönkreteszi az életedet, és ne neveljen, mert nem az anyád, de azzal mégse értek egyet, hogy ne keresd magadban a hibát. Szépen tudomásul veszed, hogy márpedig te érzékeny és sírós vagy. Hát ne legyél az! Állj ki magadért, ha már az apád nem eléggé elítélhető módon nem teszi. Merj részben visszaszólni, nagyon határozottan és öntudatosan, részben rájuk se hederítve otthagyni őket mélyen megvető tekintettel. Neked magadnak kell elhinned, hogy értékes vagy. Azért ér ilyen sérülékenyen, mert magad is elhiszed, amit a fejedhez vág, hogy te értéktelen vagy. Abban a pillanatban, ahogy megerősíted magad abban, hogy te tiszteletet érdemlő normális ember vagy, más lesz a kisugárzásod, és nem fog nekiállni állandóan támadni, mert csak a gyengébbeket támadják. Ne vedd a szívedre, te vagy az értékesebb!
2019. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Szia!

Szomorúan olvastam el a történeted..Én sajnos azt vettem le ebből az egészből hogy,apudkád barátnője mindent rád akar fogni..El akar onnan űzni..Nem akarja azt hogy teher legyél a számára..:( Az meg szerinte jó megoldás hogy apudat is ellened fordítja :( Ha esetleg tanácsot kérnél üzenetben megtalálsz.Én is Nyíregyháza környékén lakom. /F

2019. ápr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Nagyszülőkhöz költözés ?Unokatesó, stb.?
2019. ápr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%
Ugy szajon vagtam volna hogy a ver ellepte volna.Megmondtam volna neki anyukam vigyazz kivel beszelsz mert a p***ad meg se mozditod,mindent en csinalok itthon,nem vagy te az anyam,s huzd vissza a hangid mert kitepem a hangszalaidat az orrlyukaidon keresztul.Apucinak meg megmondtam volna hogy fogd mar vissza a nodet mert szrra verem.Tedd helyre.A te nod nem az enyem,hozzam semmi koze.Fuuuuuu en nem hagytam volna annyiba! Nagyon sajnalom hogy igy viselkedik veled.Ha erzekeny vagy,akkor talan visszaszolni nem is de hirtelen harag elonthet,csak ugy vagd szajon egy alkalommal s dobd ki a hazbol ruhastol.Egyenlore o koltozott oda nem te s apukad.
2019. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már te költözz el a saját otthonodból! Ne hagyd magad, szedd össze magad. Apád a hibás, hogy ezt megengedi neki. Én gyerekemmel kiabálna valaki, vágnám ki a lakásból mint macskát sz...rni.

Hallgass a 13-as válaszolóra!

2019. ápr. 20. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj apukáddal amikor a no nincs jelen. Mondd el, hogy már a koltozés is megfordult a fejedben és nem szeretnél úgy élni, hogy egy idegen ordibál veled minden hulyeségért.


Remélem megérti és tesz majd valamit a nojével.

2019. ápr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!