Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek vesznek/adnak a gyerekne...

Minek vesznek/adnak a gyereknek pénzt autóra, mikor ez által csak még jobban elkényelmesedik?

Figyelt kérdés

Sok ilyet láttam már, de manapság egyre többet.


Saját pénzét elveri egy forintot nem képes a pénztárcájában tartani, kezdetben otthon döglik egyik munkahely sem elég jó neki, de a pénzt azt szívesen költi.


Hazajön külföldről a nagy mosogatásból, és bőgeti a Hondáját... meg fél évente cseréli a csajait.


Én ennyi idősen, a pénzt adtam haza, meg a fél házát megcsináltattam a szüleimnek és nem szórtam el hülyeségekre.


De ettől a sráctól megkaptam, hogy ez nem élet és miért nem magadra költöd a pénzt.



2019. ápr. 23. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%
Ha hondája van, akkor a pasijait cseréli, nem?
2019. ápr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Valaki nagyon frusztrált.

Én is kaptam a szüleimtől autót. Lediplomàzt, dolgozok, azóta magamnak vettem autót és én tartom fent.

Nem lesz mindenki elkényeztetett és luzer.

Egyébként akinek a szülei megtehetik, azok miért ne vennėnek? Kinek segítsen, ha nem a gyerekének?

2019. ápr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

“Én ennyi idősen, a pénzt adtam haza, meg a fél házát megcsináltattam a szüleimnek és nem szórtam el hülyeségekre.”


És szerinted az rendben van, hogy a gyereknek kell eltartani a szüleit? Égne is a pofám szülőként. Semmi gond nincs azzal, ha a szülők szeretik és támogatják a gyerekeiket, ez lenne a normális. Persze arra is meg kell tanítani a gyereket, hogy ezt értékelni tudja, ha nem tudja, akkor dolgozzon meg maga a javaiért.

2019. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Akkor engem egyenesen meg fogsz lincselni: én nem csak pénzt, de lakást is kaptam a szüleimtől, ahogy a nővérem és bátyám is. Három ház három kocsi a három gyereknek. És most rólunk pár szó, mennyire vagyunk elkényelmesedve ezáltal: nővérem diplomás orvos a legjobb a környéken ahol dolgozik, mindenki szereti neki van a legtöbb betege, mindenkinek jó véleménye van róla, szorgos, ügyes, talpraesett. Bátyám: diplomás rendőr, szintén egyik legjobb, már vezetői tisztségeket ért el, megy fel szépen a ranglétrán, ügyes, szorgos, talpraesett. Én jelenleg tanulok, nemsokára diplomát szerzek én is, emellett dolgozok hogy magamat és a lakást fenntartsam. Egyáltalán nem lettünk elkényelmesedve ettől. Ha a gyerek elkényelmesedik csak mert autót vagy házat kap, az nem a szülő hibája. Hanem a gyereké. Mert lehet bármilyen a szülői neveltetés, megsúgom a gyerek önálló személyiség, ha el akar kallódni, akkor el fog. Ismerek ilyet a környezetemben, ahol két gyerek van, mindkettőt egyformán indították el a szülők az életben, mindkettőnek egyformán megadtak minden, egyik diplomás lett a masik drogos. Szóval nem kell egyből a szülőt hibáztatni mert az próbál megadni mindent a gyerekének. Az ilyen szülő kincs. A gyerektől függ hogy ezt értékeli, vagy "elkényelmesedik".
2019. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha a szülő megteheti, hogy autót vegyen a gyerekének, akkor miért is ne? Egyébként az utolsó válaszból látszik, hogy azok akik jó családi háttérrel rendelkeznek (mind anyagi, mind egyéb más szempontból) milyen szinten behozhatatlan előnnyel indulnak az életben.
2019. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem ettől függ. Van, akit támogatnak a szülei és mégis normális. Van, akit nem, és mégsem tesz semmit. Ez beállítottság kérdése és nem azon múlik, hogy segítettek-e, ha megtehetik.

Ha valakinek meg az a jó, hogy külföldön mosogat, hát mosogasson. Az ő dolga. Legalább dolgozik valamit.

2019. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a szülő megteheti, hogy autót vegyen a gyerekének, akkor miért is ne?"

Mert esetleg csak ártana vele. Mint ahogy ugyanaz a szülő nyilván megtehetné azt is, hogy drogot vegyen neki. Akkor miért is ne? Szerintem attól, hogy megteheti, hogy valamit megvegyen, még ne vegye meg automatikusan, hanem előbb gondolkodjon, és csak olyasmit vegyen meg a gyerekének, amivel jót tesz neki. Van az a gyerek és van az a helyzet, amelyikben - még ha megteheti is a szülő - csak árt vele, ha alátolja a kocsit és/vagy a lakást.

2019. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
89%

Miért ne tennék? Vagy talán hozzád kell engedélyhez folyamodni?


Én azért kaptam 18 évesen autót, mert az egyetem a szülővárosomtól tömegközlekedéssel 5 és fél óra, autóval pedig másfél. Nem lettem ettől lustább, életképtelenebb, de jó volt, hogy a téli hidegben nem kellett a fűtetlen vonaton, vagy a latyakos buszon szenvedni, vagy a 35 fokban nyáron nem más izzadtságszagát kellett szagolnom, hanem beültem a kényelmes autómban, bekapcsoltam a klímát, zenét és mentem. Nem kellett menetrendet böngésszek, tervezgetnem, hogy na akkor hányra jöjjenek értem anyáék, késik-e a vonat, ha igen, akkor hogy jutok haza, stb.

2019. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha megtehetik miért ne vennének? Szerintem a drogot felhozni ezzel szemben teljesen más dolog. Nyilván nem vesz valaki a gyerekének drogot (legalábbis ha normális).

Egyébként szerintem nem ezen múlik, hogy mi lesz belőle. De tényleg kin segíts ha nem a saját gyerekeden?

2019. ápr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
3%

"De tényleg kin segíts ha nem a saját gyerekeden?"

Nem érted... Aközé, hogy "segíteni neki", meg aközé, hogy "megvenni neki x dolgot" egyáltalán nem egyértelmű, hogy minden helyzetben egyenlőségjelet lehet tenni. Ezt kéne átgondolni.

2019. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!