Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan védjem meg a nyugalmunk...

Hogyan védjem meg a nyugalmunkat az anyósomtól? Irígy, rosszindulatú, valótlanságokat pletykál rólam, pakol a cuccaink között.

Figyelt kérdés

Sajnos építkezés miatt pár hónapig kénytelenek vagyunk nála lakni, mert a kiadások miatt albérletre nincs pénzünk.

Hogyan védjem meg magam és a családom nyugalmát úgy, hogy a férjemet se bántsam meg a hülye anyja miatt? Van egy kislányunk, és a második Baba is útban van :)


2008. nov. 11. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Soha ne vitatkozz idiotakkal! Lesullyedsz az o szintjukre es legyoznek a rutinjukkal!

Gondolj mindig arra hogy ez egy atmeneti idoszak!

Foglalkozz a kislanyoddal es magaddal, amennyire tudod tartsd tavol tole magadat, ne vitatkozz vele! Menjetek el otthonrol jatszoterre, jatszohazba!

A legjobb ha nem veszed eszre, ne szolj hozza, ne foglalkozz vele! Legyen levego szamodra! Amiket terjeszt rolad azzal pedig o sajat magat egeti le! Eleg ovodas a modszere, sokan ilyenek. De ha ra se rantasz, azzal eszreveszi hogy a kutyat nem erdekli hogy o milyen ostoban viselkedik. Gondolj mindig arra, hogy nemsokara szabad leszel, koltoztok!!! Vigyazz az egeszsegedre, a not meg hanyagold! Minden jot Neked te "szegeny", szia!

2008. nov. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Soraidat írhattam volna én is! Sajnos mi is az anyósóméknál lakunk még vagy fél évig, mi is építkezünk, a babánkat január 14-ére várjuk. Nem irigyellek!Én reggel elmegyek otthonról és csak akkor megyek "haza" ha a férjem is otthon van!! Ha kimosok az a baj, ha takarítok az a baj!Bármit csinálok ő mindig jobban tudja hogy azt hogyan kellene tennem!!

Pont ma reggel anyukám értem jött kocsival és ő csak azt látta, hogy beülök egy ezüst színű autóba. Rám telefonált, hogy hova és kivel mentem el!!!!!A férjemnek nem tartozom elszámolással, nemhogy az anyósomnak!

Most még "könnyedén" eljövök "otthonról" (31 hetes vagyok), de mi lesz az utolsó időszakban amikor már szívem szerint csak pihennék??!!Én sem tudom hogyan lehet majd kibírni ezt az időszakot!!

Azért írtam le ezeket, mert talán neked könnyebb ha tudod nem vagy egyedül ezzel a problémával!!!

KITARTÁS!!!

2008. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Azt írod,csak pár hónapról van szó.Akkor meg próbálj a lehető legkevesebbet találkozni vele.Nem baj ha tudja tudatosan kerülöd.De azért szerintem ezt először is meg kellene beszélnetek méghozzá úgy,hogy a férjedet is leülteted anyuka mellé.Hogy érted,hogy a férjed nem akarod megbántani a hülye anyja miatt?Neki az lenn a kötelessége,hogy megvédjen téged a családját,és nem megsértődni.Ha az anyja elől kell,akkor előle.Én legalábbis nem hagynám,hogy a férjemet kikezdje anyám,mint ahogy Ő is megvéd ha szükséges.Amúgy mi is nagyon rossz viszonyba vagyunk anyósomékkel.Sajna nálunk nem intézkedhetnek kedvükre,önálló életet élünk,és ez természetesen nem tetszik,ez emészthetetlen a számukra.Na az pedig,hogy turkál a cuccaitok között,az túl megy minden határon.Ha nem megy az,hogy megbeszélitek a dolgaitokat,és tisztázzátok vele,hogy tartsa tiszteletbe az életeteket,a magánszférátokat,akkor zárni kell a szobátok ajtaját.Végül is pár hónapot ki lehet bírni.De neked nem kellene most idegeskedned.Okos nő lehet a Te anyósod is,hogy ezt sem veszi figyelembe.Tojjál rá egy nagyot.De abból ne engedj,hogy a férjednek illik tudni kihez tartozik,és hol foglal állást,és mi a dolga ha gond van az anyjával.Remélem nem anyuka pici fiacskája.


Minden jót,sok szerencsét neked,és kitartás

2008. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem értettem,hogy miért ilyen rosszindulatúak az anyósok ,apósok. Én is éltem az anyóséknál,de az ellenségemnek nem kívánom mindazt,amit ott átéltem. Építkeztünk,folyton mindenbe beleszóltak,azzal az indokkal,hogy ők jobban tudják mint mi. De az nem zavarta őket,hogy úgy kezeltek miket minha hülyék lennénk bármihez is. Fontoskodtak mindenben. Amikor beköltöztünk a felépült házba,akkor is nap mint nap ott lógtak. Azt hittem ha elköltözünk tőlük,akkor más lesz minden,de nem így lett. Meg is voltak a viták miattuk. Amikor dolgoztam átjöttek hozzánk és a ház körüli munkákat megcsinálták helyettem,mert úgy látták,hogy mi nem vagyunk képesek az udvart rendbe tartani. Hát kinyílt a bicska a zsebembe. Ha náluk laktunk,folyton csesztettek,hogy mikor leszünk külön,hogy a saját lábunkra álhassunk,de mikor ez megtörtént ott lihegtek a nyakunkba azzal a dumával,hogy ők csak jót akarnak nekünk. A jó akarásukkal azt érték el,hogy szétmentünk a párommal és még az anyósomék voltak rám megsértődve amiatt,hogy beolvastam nekik arról,hogy nem lehetett őket levakarni és miattuk ment tönkre egy szép kapcsolat,de persze mindent tagadtak,hogy nem ők a hibásak hanem én. De végtelenségig írhatnám a dolgokat.
2008. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%
Amit még megtehetsz,hogy minnél kevesebb rálátást hagysz Neki az életetekre.Közös háztartásban nehéz,de próbáld meg.Beszélj a férjeddel,hogy ő se tegye.Ne beszéljetek Neki pénzügyekről,a gyerekekkel kapcsolatos dolgokról,a terveitekről,SEMMIRŐL.Még véletlenül se veszekedjetek úgy,hogy esetleg Ő is hallhatja!Kevesebb ütközőfelületet hagytok így neki.Ugye széllel szemben nem lehet pisálni.Ezt akkor is alkalmazhatjátok ha már külön laktok!Én is ezt próbálom csinálni,csak olyat mondok el Neki amivel tudom,hogy idegesítem.Nem veszekedtünk soha,de azért folyik a hidegháború!
2008. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Azért a saját férjét mégsem uszíthatja az anyja ellen... Ez nagyon kényes dolog, mert akkor a férfi van két tűz között, és ilyen helyzetbe őt sem lehet hozni. Neki természetes, hogy szereti az anyját.

Én sem tudom, miért ilyenek az anyósok, nálunk is volt elég sok gond, beleszólt mindenbe, veszekedtünk is, de a férjem azt mondta, ő nem fog az anyja és a felesége között választani - így kénytelen vagyok jó képet vágni "anyukához", de néha tényleg nehéz!!

2008. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz a dolgod, álapotosan gyerekkel, tényleg az a legjobb ha hagyod anyósodat magára, te pedig igyekezz nem foglalkozni vele, majd feladja.

nekem annyiban volt könnyebb a dolgom, hogy még baba nem volt de én elmondtam a véleményemet a párom előtt természetesen, ő mellettem áll 100%-osan.

Kitartást erre a néhány hónapra, utána meg nem engeded be és visszakapja azt sok jót amit te kaptál tőle.

2008. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
atyaég... A párom meg azt akarta, hogy költözzek anyukához.. Na szó sem lehet róla! Huh, most nagyon megijedtem, menyasszony vagyok, nem szeretnék ilyen sorsra jutni. és lehet, hogy gonoszság, de én tuti szólnék a páromnak, elvégre ha terhes vagyok az ő dolga, hogy megvédjen minden bajtól (ha ezt sem teszi, mire jók :)? ). Az is az ő dolga lenne, hogy anyuka fejére olvasson, hiszen én biztonságban szeretném érezni magam mellette, bárhol bármilyen körülmények közt vagyunk, azért mentem hozzá. Én ilyen körülmények közt lehet annyira félnék, hogy arra a pár hónapra lehet a saját anyukámhoz költöznék, aztán jöjjön a férjem oda is, ha szeret...
2008. nov. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem eleve nem ellenségként kéne kezelni anyósékat...

Azt, meg, hogy a férj az anyja ellen forduljon ép eszű ember nem kívánja...

Nem azért mondom, mert én is tudom milyen rohadtak tudnak lenni, mert igaz én még csak mennyasszony vagyok, de az én anyósjelöltem is tud nagyon szemét lenni, bár ő kissé labilis pszichésen, így nagyon nehéz a Páromnak vele élni.Hála égenk már csak másfél év!!:D

Nagyon sok bántó dolgott tett anyuka, míg az én családom "fényesre nyalja" a Párom fenekét puszta szeretetből..

De mégis próbálom megérteni anyósokámat és reménykedem, hogy jóba lehetünk majd egyszer...

2008. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
93%

Nem tudom miért ilyenek az anyósok... Nem lehetne hogy írjon ide egy anyós is hogy elmondja ez miért van???

Úgy vettem észre sok kérdeés van az anyósokkal kapcsolatban: mindenkit zaklatnak meg furkálnak, túrkálnak, beleszólnak, mindenért a lányt okolják és féltékenyek.


Az a lényeg kedves kérdező, hogy mint már írták, nem szabad vele semmit em megosztanod, nem kell mindenről tudnia és ezt mondd a párodnak is. Ezt csak "csapatmunkába" lehet megoldani, egyedül semmire sem mész csak arra hogy anyósod jobban megutál és mondja a fiadnak hogy te miylen ellenséges vagy vele. Vágj jópofát, tűrd el és mosolyod mögött az legyen h " nemsokára itthagyunk öreglány :D"

2008. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!