Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is volt úgy hogy közeli...

Más is volt úgy hogy közeli hozzátartozó halála után nem találta a helyét? Mit tettek olyankor?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 27. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
4 éve nem találom a helyem. Szerintem már nem is fogom, pedig nem vagyok még 100 éves. Az ital maradt, ami rövid időre enyhíti majd mélyíti ezt az érzést. Várom, hogy eljöjjön az én napom is, mivel már minden szart láttam, ezért nem tartok a dologtól 1 percig sem. A kérdésre válaszolva nekem semmi sem segített, remélem te ügyesebb leszel.
2019. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Tavaly nyáron halt meg apukám, ráadásul végstádiumú daganatos beteg volt és gyógyszer túladagolást végzett, mert nem bírta már a sok szenvedést. Hiába értem meg a döntését, azóta is fáj, hogy önként "itt hagyott" és borzasztó rosszul érzem magam amiatt, hogy akkoriban nagyon sokat dolgoztam és kevés időt szántam rá.

Ovis gyerekem van, aki leköt munka után.

2019. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
Én 2 éve nem találom a helyem, és semmi nem segít.
2019. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es válaszoló. Én az első vagyok. Próbáld meg elfogadni a döntését az öregednek. Én is végigcsináltam a diagnózis pillanatától a sírig. 15 hónap alatt végignéztem, milyen a földi pokol. A végén már azért szorítottam össze a 2 kezem, hogy menni tudjon. Eszeveszett fájdalom, morfiumgőz, egy idő után semmi se használ. Teljesen megértem a döntését az apudnak. Kiszolgáltatottság és fájdalom. Minek így maradni... Ha a végstádiumig kihúzta, akkor nagyot harcolt. Valószínűleg miattatok. Az utolsó döntését meg el kell fogadnod. Bár nincs sok közöm hozzá...
2019. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Mint írtam, megértem a döntését (írt is nekem egy hosszú búcsúlevelet) és tudom, hogy jobb így neki, de attól még nem egyszerű feldolgozni...

2019. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Feldolgozni... hát az hosszú idő. Nálam apu ment el először, váratlan volt, stroke, aztán még egy stroke, kóma 10 napig, aztán elment. Anyu nem tudta feldolgozni. Neki gyógyíthatatlan betegsége volt, és nagyon kötődtek egymáshoz apuval. Másfél év után rosszabbodott az állapota, kórház... és egyszerűen nem akart meggyógyulni. Láttam rajta, aztán ki is mondta, hogy apu után akar menni. 2 hónap alatt sikerült neki, őt is elveszítettem.

Azóta eltelt 4 év. Most kezdem csak érezni, hogy kezdem összeszedni magamat, mert nincs más választásom. Nincs rá jó válasz, hogy mit lehet csinálni, amikor közeli hozzátartozót veszítesz el.

2019. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ősszel lesz 8 éve, hogy meghalt a Nagymamám. Ő volt Anyum után a hozzám legközelebb álló családtagom. (Apám nincs.) Annyira nem találtam a helyemet, hogy majdnem 6 évig utána nem is volt rendes munkahelyem. Olyan volt az egész számomra, mintha kívülről szemlélném a világot és nem a szereplője lennék én is. Sajnos, foglalkozást is olyat tanultam elsőnek, hogy úgy éreztem, nem biztos, hogy meg tudnám állni a helyemet. Tanultam utána is, de azok olyanok voltak, hogy most már átlátom: ha nincs protekciód, nem érvényesülsz vele. Most abban a foglalkozásban dolgozok, amit először tanultam. Igaz, a munkaidőmben voltak megszakítások, de most már úgy érzem, rendbe fognak jönni a dolgok.
2019. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Szerintem csak az idő segít, hogy fel tudd dolgozni. 8 éve halt meg Apukám. Az első év nagyon nehéz volt, de pár éve már el tudom fogadni, hogy ez van. A gyászt se siettetni, se elfojtani nem lehet.
2019. ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
74%

Megnyugvást és megoldást jelenthet, ha elgondolkozol rajta, hogy mi az oka, hogy nem találod a helyedet.

Ennek egyik oka lehet, hogy egyre nagyobb a társadalmi elidegendedés. A hozzátartozók ezt kompenzálni tudják, és ha valali eltávozik közülük, akkor az emberek egyással szembeni távolságtartása, érdektelensége kevésbé érezhető. Így belátható, hogy nem te vagy az oka, ha nem találod a helyedet.

Ez az érzés abból is adódik, hogy a közeli hozzátartozókra nagyon kevés időnk jut, mert Magyarországon egyre inkább rabszolgaként kihasználják az embereket, és a megélhetés miatt az idő nagy (és egyr nagyobb) részét a munkával kell töltenünk. Sok családtak már külföldre volt kénytelen menekülni a megélhetés miatt, ez is szétszakítja a családokat. Ezért sokaknak bűntudatuk van, hogy a közeli hozzátartozó élete során nem töltöttek vele elég időt, nem fordítottak rá elég figyelmet. Ha belegondolsz, ez sem a te hibád, hiszen lehet, hogy a magyar rendszer téged is kihasznált, olcsó munkaerőként kezelt, és ekként nem jutott elég időd a közeli hozzátartozóidra. És ha esetleg ők is a vártnál korábban mentek el vagy méltatlanul szenvedtek, az sem a te hibád, hanem a magyar államé, ami nem költ elegendő pénzt az egészésgügyre, hanem egy részét ellopják.

Szintén nehezen találhatod a helyedet Magyarországon, ha becsületes vagy, hiszen a csalók, talpnyalók jobban tudnak érvényesülni.

És még azt teheted, hogy a lehető legtöbb időt fordítod ezentúl a jelenlegi szeretteidre, barátaidra, és segítesz nekik abban, hogy a sorsuk a lehtő legjobb legyen.

2019. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már a halál eset előtt se tálaltam a helyem,munkanélküliség...most még ez a veszteség is padlóra tett.

Igen azon vagyok,hogy a többi szerettemmre jobban figyeljek, meg próbálok segíteni másoknak, karitatív munkába is bekapcsolódni

2019. máj. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!