Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem támad, mert az apja...

Nekem támad, mert az apja belesegít az esküvőmbe? Ezt hogy rendeznétek?

Figyelt kérdés

Anyukám jó 20 éve újraházasodott, tehát a férjére teljesen úgy tekintek, mint egy pótapukára, neki sem vagyok idegen.

Hamarosan lesz az esküvőnk, és mondta a nevelőapám, hogy a ruhákat ő állja. Ezt már kb három hete mondta, tegnap náluk voltunk mi a párommal, és a mostohatestvérem (3 évvel idősebb nálam). Valahogy szóba jött az esküvő-téma, és szóesett a ruhákról is, mondtam hogy az egyikben bizonytalan vagyok, és a nevelőapám viccesen megjegyezte, hogy neki ez csak jó, így kevesebbet kell fizetnie. Tényleg vicc volt, ő is nevetett, mi is, és tudom, hogy állnak úgy anyagilag, hogy ez ne jelentsen gondot nekik/neki. De a lánya kiakadt, hogy mi az, hogy ő ad erre pénzt, és hogy akkor látni akarja majd a számlákat, és ugyanakkora összeget kér ő is... De így egyik pillanatról a másikra előjött belőle egy sárkány szinte, hogy neki kell ugyanaz az összeg. Aztán még este is rám írt külön, hogy én ellene hangolom az apját, és mit képzelek, hogy vele fizettetem (!) ki az én ruhámat. Nyilván ha neki is lesz esküvője, nem fogja neki azt mondani az apja, hogy esküdjön farmerban... Sosem voltak nagy kivételezések, de mikor pl. ő megkapta az első autóját, hozzám sem vágtak anyáék milliókat azért, mert rá költöttek annyit. Hanem amikor nekem is időszerű volt, akkor én is választhattam.


Mondtam neki, hogy nem tudom mi a problémája, de találkozzunk, egy kávé mellett megbeszéljük. Annyit válaszolt, hogy itt nincs semmi, amit meg kéne beszélni, ha én nem látom a bajt... Mindig jó volt a kapcsolatunk, igazából a barátnőmnek mondanám.



2019. ápr. 29. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Tipikus irigy, aki fél, hogy neki kevesebb jut
2019. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom, hogy itt most vége is van a "barátságnak".

Most már tudod, hogy egy kis pénzéhes dög!

2019. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Csak tényleg nem értem miért, mert nem szenved hiányt semmiben. És tényleg ha olyan lenne, hogy megszorulna, kapna pénzt, segítenének neki.
2019. ápr. 29. 14:56
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Itt nem a pénz a léányeg.

Hanem hogy te férjhez mész, ő meg nem. Pedig ő az idősebb.

Gondolom előjött belőle, hoyg ennek fordítva "kellene" lennie, legalábbis ő biztos úgy képzelte, hogy idősebbként neki lesz előbb lagzija.


"mert nem szenved hiányt semmiben."

Látod, hiába a pénz, ha nincs aki elvegye... Mégiscsak hiányt szenved egy olyan dologban, amit nem tud megvenni.

Ilyen az élet, és ezt nehéz megemészteni egy olyan embernek, aki ahhoz van hozzászokva, hogy amit szeretne, az úgy is lesz...

2019. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

nem akar osztozni az apján, ez van. nem tetszik neki, hogy téged is a lányának tekint. Gyerekes gondolkodású, lehet lelkileg sérült is mikor az apja elköltözött. Irigy, hogy te éltél az apjával, és nem ő. Vagy valami hasonló dolog van a háttérben.

Abban igaza van, hogy baj van, de nem nálad, hanem nála.


Még annyit lehet tenni, hogy szembesíted olyan dolgokkal, amit részben a te anyukád is finanszírozott neki, és hogy akkor te nem szóltál ellene.

Vagy küldd el pszichológushoz, lehet egyszerűbbm és dolgozza fel a sérelmeit.

2019. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%

4-esnek van igaza!!!!!


"Itt nem a pénz a lényeg.

Hanem hogy te férjhez mész, ő meg nem. Pedig ő az idősebb."


Ezer zöld kezecske jár neked! Mindent leírtál, semmit nem lehet hozzátenni!

2019. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem látod a problémát nincs miről beszélni? Nincs is! Mivel problémája NEKI van nem pedig neked. Mehet sírni apucinak. Bár nem is értem hogy apuci MIÉRT NEM RAKOTT RENDET?
2019. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A mostohatesódnak egy kis önismereti fejlesztésre lenne szüksége. Igazából szerintem is az a baja, amit a 4-es írt, de ezt maga sem ismeri fel, csak azt érzi, hogy neki most rossz. Ha lát valamit, amire ráfoghatja, hogy attól rossz, akkor persze rá is fogja. Ez nem tudatos dolog, az én édestestvérem is mesélt róla utólag, hogy ő is érzett ilyesmit - csak neki elég jó az önismerete, dolgozik ezen, ezért nem lett ilyen konfliktus belőle. Szerintem nem igaz, hogy pénzéhes liba a mostohatesód, csak kivan lelkileg - bár nincs jogos alapja haragudni rád, mégis emberileg érthető, hogy így érez.


Tenni nem nagyon tudsz semmit, max. a szüleiddel (nevelőapukádat is beleértve) beszéld meg, hogy próbáljanak meg segíteni a mostohatesódnak feldolgozni a helyzetet.

2019. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

"Látod, hiába a pénz, ha nincs aki elvegye..."


...és most már tudjuk is, hogy miért nem kell a kutyának sem!

2019. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha ő is ugyanigy barátnőként tekintene rád, akkor nem lenne ennyire féltékeny és önző! Neki kellene bocsánatot kérnie, nehogy még majd te futkoss utána! Szépen ird meg neki, hogy majd ha lesz esküvője, akkor biztosan ő is megkapja álmai ruhájat, de a te esküvőd NEM RÓLA szól!

Te nem tettél semmi rosszat, szóval nem érezd magad kellemetlenül. Viselkedj lazán, ő pedig durcizzon kedvére..

2019. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!