Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ő a "főnök"? A párom...

Tényleg ő a "főnök"? A párom lányáról van szó és egyszerűen kiráz a hideg, amikor azt mondja a 14 éves kislányra, hogy "Ő a főnök"!

Figyelt kérdés

A párom nem él együtt a kislány édesanyjával (és a gyerekkel) már vagy 10 éve. Rendesen fizeti a gyerektartást és azon felül még jócskán költ a gyerekre pedig min. bérnél keres picivel többet, DE új laptop, évente új telefon, a kislány jön h rucit venne kap egy öt ezrest, most rájött h melíroztatni szeretne...gondol egyet és jön az apjához (kb. 30 km-re laknak egymástól, tehát el kell menni érte) de másnap már menne is haza. Ha közös programot szerveztünk, de a kislány kitalálja h az apja menjen érte megy...nem várunk mondjuk egy órát, hanem megyünk... :S Persze apuka is könnyen van, mert a szüleivel él :S Én még csak 24 éves vagyok, de teljesen már elképzeléseim vannak a gyereknevelésről, mint neki. Szerintem egy gyereknek kellenek szabályok. Pl. én zsebpénzt adnék neki az anyjával közösen, azt ossza be, kül. olyan lesz mint az apja, nem tud bánni a pénzzel (nincs spórolt pénze, nekem van pedig még tanulok). Szerintetek tényleg azért gondolkozom így, mert még nincs gyerekem? Vagy van abbban ráció amit gondolok?

Nagyon köszi a válaszokat!


2010. júl. 6. 06:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 A kérdező kommentje:
Egyébként mi is távkapcsolatban élünk, talán ezért is esik rosszul, h ennyire szórja a pénzt. Nem gondol a közös jövőnkre (legalábbis én így fogom fel), hozzám alig jön el, mert ugye drága a benzin (tény én 200 km-re lakom tőle). Azt tudom, hogy nagyon szeret engem, de ezek a dolgok mégis rosszul esnek. Hű most olyan jó volt ezt kiírni magamból, remélem kapok majd hasznos válaszokat, ha valami meg még eszembe jut, akkor írok kommentet.
2010. júl. 6. 06:27
 2/70 A kérdező kommentje:
Jah igen, ált. én megyek hozzá busszal, mert a diákjegy olcsó(bb).
2010. júl. 6. 06:27
 3/70 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezzel jár, ha a pasidnak már van gyereke (ő a fontos, ugrik, ha füttyent).

Sajnos ezzel jár, ha a pasid az anyjával él... (nincs felelősségérzet, pénzzel nem tud/nem is akar bánni, általában jellemző)

Sajnos teljesen más elképzeléseitek vannak az életről.

Ezek tények.

A többit neked kell mérlegelned.

2010. júl. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rettenetesen szeretem :) Azért remélem ez változni fog, szeretnék erről majd elbeszélgetni vele (de nem az a beszélgetős fajta...sőt tulajdonképpen teljesen mások vagyunk, nem tudom mégis miért szeretem ennyire), csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. Mert nyilván anyukám és a barátnőim elfogultak velem szemben :) Hátha ti felnyitjátok a szemem, h hülyeség amit gondolok, VAGY ti "függetlenek" is megerősítetek abban, hogy nem látom hülyén a dolgokat.
2010. júl. 6. 06:39
 5/70 A kérdező kommentje:
Jav: "Azért remélem ez változni fog" természetesen nem arra gondoltam, hogy kevésbé fogom majd szeretni. Hanem magára a helyzetre. Most néztem, hogy félreérthető.
2010. júl. 6. 06:40
 6/70 anonim ***** válasza:
10%

Minden normális családban, amit tudnak megadnak a gyereknek, ha az belefér a nevelési elveikbe.


Szerintem egy laptop meg egy telefon és a hajmelír nem olyan dolog amitől tiltani kéne a gyereket, elvégre nem marihuána cserjét kért, sem nem pénzt abortuszra.


Aki meg sajnálja a pénzét a saját gyerekére az jobb ha örökbeadja egy gazdagabb családnak!

2010. júl. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
15%

Én meg hallottam egy ismerősről, hogy a 10 éve elvált feleségét és a lányát havi 200 ezerrel "támogatja" gyakorlatilag a fél család abból él, az új pasi is.


De az embernek nem gond mert felsővezető és millión felül keres, és minden héten boldog amikor a lányával lehet!

2010. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

Hűha, te aztán rendesen kiforgattad a szavaimat. Szerintem túlzás, ha egy gyerek évente új telefont kap (elmondanád minek egy 14 évesnek érintőképernyő meg nem tudom még mi?). Egyébként HA megengedhetné magának még azt mondom oké. De az, hogy hitelt vesz fel ezért...:S

Egyébként a gyerektartás nem pont azért van, hogy az a szülő akivel a gyermek él finanszírozza a gyermek ápoltságát (bár a melír túlmegy ezen) és öltöztetését?? Nem azt mondom, hogy soha ne vegyen neki semmit, csak kicsit gondolkozzon.

2010. júl. 6. 06:49
 9/70 A kérdező kommentje:
Kedves haramdik! Nálad megint "beköszön" az, hogy megteheti. Ha havi többszázezret keresne a párom akkor talán én se aggódnék. Bár lehet, hogy azt is el tudná verni úgy, h esély se legyen egy közös életre. Mert én pl. nem szeretnék spórolt pénz nélkül gyereket szülni.
2010. júl. 6. 06:51
 10/70 anonim ***** válasza:
16%

Mellesleg szerintem azért goodolkozol így, mert még nem jöttél rá arra, hogy amilyen elveket fújsz azokat a szüleidtől szedted magadra amivel nincs is gond, csak annyi, hogy azok megállták a helyüket abban a világban amiben ők felnőttek, vagy amikor még te születtél.


Azóta persze sokminden gyökeresen változott, és neked is a saját szabályaidat kell megalkotnod ami a legjobb a mostani világra, ellenkező esetben egy torz kertitörpét csinálsz a gyerekedből, aki az életben nem fog tudni beilleszkedni sehova sem mert ugyanazokat fogja fújni amiket a szülőétől hallott.


Persze csak az tudja megtanítani a gyereket is arra a helyzetre, jobban mondva arra az életvezetési módszerre aki eligazodik a mai világban, tudja mi, hogy van és miért, és nyitott szemmel jár.


Ilyen persze nem sok van, hála az agymosómédiáknak, az ok nélküli agressziónak amit már csak magyar virtusként emlegetnek külföldön stb.


Beteg ez a társadalom.


Beteg fa meg nem szórhat egészséges magvat.

2010. júl. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!