Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után elvehette - e ezt...

Válás után elvehette - e ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

Évekkel a megismerkedésünk előtt Németországban dolgoztam.Miután hazajöttem megismertem a későbbi feleségemet akivel 10 év házasság után elváltunk. A házasságunk alatt kaptam a német nyugdíjbiztosítótól a kinti munkaviszonyom után x ezer euro nyugdíjat.ezt a feleségem bankszámlájára utalták- banki alkalmazott volt- de az én nevemmel adataimmal.

évekig nem nyúltam ehhez a pénzhez majd a válásunk után gondoltam felveszem ezt a pénzt.közölték velem hogy a volt feleségem felvette az egész összeget a számlát pedig megszűntette.

joggal kérhetem- e vissza ezt az én munkám után járó pénzt az exemtől.



2019. máj. 5. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Miért az exed számlájára kérted a pénzt?
2019. máj. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
A házasságotok alatt érkezett a pénz, az nagy esellyel közös vagyon.
2019. máj. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
A házasság alatt szerzett vagyon közös, a felét mindenképpen követelheted rajta, de ha jól sejtem, ezt már csak bírósági úton tudod majd behajtani, de igazából azért sántít a dolog, mert már a váláskor rendezni kellett volna a vagyonmegosztást és a számlapénz is vagyon. Erre miért nem tértetek ki a bíróságon?
2019. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

A neked jövö pénz - mindegy, hogy milyen címen - a házasság alatt közös vagyon, válás esetén felezödik, függetlenül attól, hogy milyen számlára és kinek a nevére jött.

A befolyt összeg felét követelheted, tegýel feljelentést ellene a bíróságon.

2019. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem egyértelmü a helyzet.

Elvileg a NO-ból jövö pénz közös szerzemény, a fele téged, a fele a feleségedet illeti válás esetén.

De arról nem írsz, hogy miböl éltetek meg ez a 10 év alatt, ugyanis ha a feleséged fizetéséböl, akkor nem egészen jogos a követelésed, mert e megélhetési költségeket is felezni kell.

A hivatalos jogi állaspont az, hogy ami összeg a válókereset beadásakor a számlákon - minekét fél összes számkáján, függetlenül attól, kinek a envére szól -, az a vagyonmegosztásba belekerül és felezödik.

Ha gyanu van arra, hogy valamelyik fél elötte "kimentette" a pénz egy részét, az büntetöjogi kategória, emiatt feljelentést lehet tenni az illetö ellen.

De ha az együttélés során a pénz - vagy egy része - "elfogyott", feléltétek, akkor nem követelheted a folyósított összeget magadnak.

2019. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.ami nekem érthetetlen hogy csak azért közös a pénz mert a házasságom alatt utalta a biztosító.az, hogy évekkel a megismerkedésünk előtt dolgoztam meg ezért a pénzért és a későbbi felesegémem egyáltalán soha nem tett érte semmit ez nem számít? fordított helyzetben én biztos nem nyúltam vokna ehhez az öszzeghez.én 23 éves voltam a

késöbbi feleségem pedig 18 éves gimnazista kislány mikor én kint dolgoztam.nem tudtunk egymás létezéséről sem.tehát csak az utalás dátuma a döntő semmi más?

2019. máj. 6. 06:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden ember az alapján kap nyugdíjat, hogy előtte dolgozott valahol X évet, mielőtt nyugdíjas lett, de a nyugdíj a Te havi bevételed, ami olyan, minta fizetést kapnál, az szintén közös vagyon a házasságban. Csak az számít külön vagyonnak a jog szerint, ami pl örökség, vagy előzőleg szerzett ingó és ingatlanvagyon. A jog szerint még egy házasság előtt megszerzett lakás bérleti díja is közössé válik a házasság alatt, de maga az ingatlan nem.

Arról nem írtál, miből éltetek a házasság alatt? Nyilván nem volt etikus, amit az exed tett, de jogi szempontból nagy valószínűséggel a felét megtarthatja a házasság alatt kapott nyugdíjadnak.


[link]

2019. máj. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!