Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hátulütői lehetnek...

Milyen hátulütői lehetnek annak, ha az ember rokonnal él "közös" telken?

Figyelt kérdés

A telekviszonyok: 2 db keskeny telek egymás mellett, hivatalosan különállóak, gyakorlatilag egybe vannak nyitva évtizedek óta. 2 teljesen különálló ház áll rajta. Kapubejáró közös, de ha kell, idővel megoldható nyitni egy újat.

Milyen hátrányai, csapdái lehetnek egy ilyen "együttélésnek" egy alapvetően normális rokonnal?


2019. máj. 6. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha hivatalosan (papírpon) külön van, akkor felhúzol egy kerítést, csináltatsz kaput és kész
2019. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első körben nem szeretnénk erre költeni, hosszú távon persze ez lenne a cél, de vannak sokkal sürgősebb kiadások is, egy darabig biztos, hogy nem lenne kerítés. Direkt ezért írtam fent, hogy "idővel megoldható", most viszont jelen állapot érdekelne, ami a kérdésben szerepel.
2019. máj. 6. 11:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a rokon és Ti is akkor semmi!
2019. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtatok mulik,hogyan toleráljátok egymást.Azt irod a rokon "egy alapvetõen normális",akkor mi a gond?!
2019. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Olyan gondok lehetnek pl. hogy rátok fogja,, hogy miattatok nem nő a fű adott helyen, mert letiporjátok, hogy széthordjátok a telekrészén a faleveleket ősszel, mikor ki-be jártok, kinek kellene havat lapátolni adott részen, ilyesmi gondok lehetnek, de ha normális a rokon is, meg Ti is, akkor talán nem lesz addig, amíg megoldjátok a kerítést és a kaput.
2019. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Anyosomék kb 20 éve vettek egy telket. Ugyan akkor kezdett a szomszédjuk is építkezni, így egyszerre kezdték a kertet kialakítani.

Akkor megegyeztek, hogy egyenlöre nem húznak kerítést. Egyiknek sincsen kisgyereke vagy kutyája ami átmenne a másikhoz. Azt is megbeszélték, hogy a telekhatár mentén 2-3m részt virágosítanak mindketten. Most már 20 éves kert és nagyon gyönyörü. Mindkét oldalon tele virágokkal, néhány atlog ide-ode. De csak kb tudod, hol a határ. Mindketten a saját részüket gyomlálják. Néha beruháznak egy nagyobb , drágább virágban, pl különleges rózsa... Amit totál középre ültetnek...


A két család nagyon jóba van de nem barátok, nem járnak át direkt egymáshoz.

2019. máj. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Attól függ, mennyire passzol a személyiségetek, a szokásaitok.

Mi átmenetileg laktunk anyóséknál egy kis házikóban, éppen a garázsuk mellett állt, így minden nap kétszer is elhaladtak mellette. Én akkor - szégyen, nem szégyen -, egy idegösszeroppanásból lábadoztam, csak nyugalomra és némi egyedüllétre lett volna szükségem, nem kértem sokat szerintem.

Na, ezt anyós nem igazán értette sajnos :)

Kezdetben folyton átjött trécselni - amúgy sem vagyok olyan fajta, aki készen áll egy egész napos small talkra -, amikor először szépen, majd amikor kezdtem szarabbul lenni, párom részéről egy kicsit erőteljesebben a tudtára lett adva, hogy a szomszédja vagyok és nem a társalkodónője, akkor visszavett, nem jött át csak felhívott. Napjában vagy hússzor. Egyszerűen nem hagyott élni. Egy idő után nem vettem fel, akkor arra szokott rá, hogy akárhányszor elment a kva ház előtt, bezörgetett az ablakon "üdvözölni", majd bekiabált, hogy bejöhet-e. Édes istenem, nem viccelek, tönkretett. Csak pár hetet voltunk ott, de úgy költöztünk tovább, hogy totál üldözési mániám lett. Hetek helyett hónapokig tartott, míg újra munkaképes lettem, mert akárhányszor meghallottam valami zörejt, pánikrohamom lett. Volt, hogy a paplan alatt vártam ki, míg feladja végre a kopogást a postás, nagyon durva volt. Így utólag persze vicces meg ciki, de akkor vér komolyan halálfélelmem volt :D Csak azért, mert anyós pont jó pillanataimban kapott el a hülyeségével... durva.

Na jó hosszú lére eresztettem, csak jól esett kiírni magamból :)

Lényeg a lényeg, anyósom is alapvetően normális egyébként, de hozzám és az akkori helyzethez képest túlságosan "barátkozós" és kommunikatív volt. Vannak ilyen apróságok, amiket az ember nem lát előre, de jó nagy galibát okozhatnak, jobb vigyázni.

Egy ismerősöm akkor fürdött be a "közös lóval", amikor kutyát szeretett volna a házhoz vinni, a testvére a szomszédban meg egyenesen megtiltotta volna neki. Jó nagy vita volt belőle, végül lett kutya, azóta is veszekednek állandóan.

Ha nagyon nincs más megoldás, érdemes mindent előre letisztázni.

2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Szüleim ilyen nyaralót vettek, jobbra az öccse, balra a húga. Ők nagyon szeretik, minket, a gyerekeket már jobban zavar az örökös átjáróház. Ajtó mindig nyitva, ki-be jön a család, nincs nagyon nyugi. Ha mennek vendégek valamelyikükhöz, minket is mindig áthívnak, de nincs se szülinap, se névnap csak a szűk család, jön mindenki, ami néha sok.
2019. máj. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pont ilyesmik érdekeltek.

Ezek eddig megoldható dolgoknak tűnnek.

Párom nagypapája lenne a szóban forgó rokon.

- kerti munkákra már évek óta beváltan hív egy fiatal srácot aki nyírja a füvet meg x időnként megcsinálja a nagyobb munkákat potom pénzért, ezt a pénzt gondoltuk akkor megfelezni és kész... (ezt már neki is említettük, egyetértett) egyébként jó mert a kertben van 2 hely ami nagyon jó kiülőnek, teljesen más irányba, másfelől megközelíthető, szóval nem igazán kereszteznénk kint egymás útját, max a kapubejáróban. Hólapátolást én úgy gondolom, hogy nyilván mi fiatalok fogjuk csinálni, nem egy idős ember, ezt eddig is párom intézte nála, ahányszor csak volt kapacitása.

- kutya nem gond, neki van, csípem, bár ő tart tőlem :) mi meg nem szeretnénk sajátot, mi inkább benti cicában gondolkozunk

- nem túl beszédes a papi, mármint nagyon szívesen vált pár szót az emberrel, de aztán hamar megunja, mikor látogatóba megyünk, akkor is maximum 1 óra után "kidob" minket, hogy tudja hogy dolgunk van, menjünk ám, ne egy vénemberre pazaroljuk az időnket (ezt nevetve, nem sértődötten) :D

Nagyon aranyos és jó fej, egyébként olyan túlzottan sokat szerintem amúgy se lennénk otthon egyszerre, hétköznap mi dolgozunk és nem vagyunk otthon, hétvégén meg ő megy mindig valahova.


Csak jelenleg vagyunk a tervezgetős fázisban, még gondolkozunk, hogy beköltözzünk ebbe a házba, vagy pedig valamit vegyünk. Utóbbi jobban tetszene, hogy őszinte legyek, de ahhoz még alsó hangon 5 év kellene. Viszont az anyagiak mellett minden mást is figyelembe szeretnénk venni, ami pro-kontra lehet.

2019. máj. 6. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos ez felvet egy újabb kérdést és problémát.

A kedves és aranyos nagypapával ha valami történik nem biztos, hogy az örökösökkel vagy az új vevővel is ilyen harmonikus lesz a viszonyotok.

Ha meg ne adj Isten odaköltözik egy "sokgyerekes família", akkor a ti részetek is eladhatatlan lesz.

2019. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!