Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a rossz és a...

Miért én vagyok a rossz és a gonosz, amiért leromboltatnak egy régi házat?

Figyelt kérdés

Apukám örökölt egy telket, rajta egy igen régi vályogházzal. A telek maga nagyon jó helyen van, csendes az utca, de a belvárosi rész közel van, minden elérhető. Nem Budapestről van szó, vidéki nagyváros, de az ingatlanok problémásak. Sok a másfél/2 szobás panel, de a normális társasházból kevés van. Ami meg van, azt aranyáron adják és 3-4 éven belül rengeteg probléma jelentkezik náluk Az egyetem elvégzése után én a szülővárosomban szeretnék élni, letelepedni, és a szüleim úgy döntöttek, hogy arra a telekre építkeznénk, nekem (kérlek emiatt ne támadjatok, nem ez a lényeg most).


Viszont a ház nagyon régi, rengeteg a probléma vele (a tetőtől kezdve a falakon át minden problémás), ezért lebontatják, és egy új lesz a helyére felhúzva. Még csak tervek vannak, hogy mi hogy kéne, de a család másik fele már most halálosan haragszik RÁM, hogy hogy tehetem ezt, mikor az a ház egy örök emlék (az ük, aztán pedig a dédszüleimé volt). De ha tényleg akkora kincs nekik, akkor nem értem, miért nem foglalkoztak vele soha. Az utca szégyene konkrétan a ház, a bedőlt/leomlott kerítéssel, a leszakadt redőnyökkel, a félig beszakadt tetővel. Körülötte szép, rendezett házak, kertek, ez meg ott van, mint egy romhalmaz. Ráadásul én nem értek az építkezéshez, nem is én fizetem, ezt a szüleim intézik igazából... Mégis engem támadnak, én kapom a megjegyzéseket. Úgy, hogy amúgy ezelőtt semmi családi konfliktus nem volt, most meg hirtelen én vagyok az ellenség. Úgy, hogy 2-3 hetente vagyok otthon pár napot.



2019. máj. 12. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

2 füled van, egyiken be, másikon ki


Amúgy meg irígyek, merz nem ők örököltek és meked lesz ott új házad

2019. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem is korombeliekről beszélünk, hanem 40-65 év közötti emberekről... Ráadásul meg sem tudom védeni magam, mert olyanokba kötnek bele, hogy pl. vannak szőlőtőkék az udvaron, és hogy azokkal mi lesz. Mondom hát valószínűleg ki lesznek szedve onnan, mert én fiatal lányként nem nagyon fogok gyümölcstermesztéssel, permetezéssel és egyebekkel foglalkozni. Erre is halálosan kiakadtak, hogy azok már mióta ott vannak, és hogy ennyit jelent nekem egy élet munkája. Én viszont nem vagyok ez a kertben szöszmötölős típus, hogy magam termesszem meg a dolgokat, stb. De ha ezt is közölném, akkor az lenne a bajuk.
2019. máj. 12. 13:14
 3/9 anonim válasza:
94%

Kíváncsi lennék hogy a család másik fele beköltözne-e egy több száz éves vályogházba és előtte költenének-e rá milliókat hogy azért hozza a XXI.századi elvárásokat,fürdőszoba stb.

Vagy felújítás után csak skanzenként tartanák mutogatni?

2019. máj. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
A telek apádé, nem a rokonoké. Apádé, minden előnyével, és terhével együtt. Mert ha jól sejtem, felajánlás nem érkezett a felújításra, ugye? Legközelebb ezzel szúrj vissza, ha annyira fontos nekik az ősök háza, anyagilag is áldozzanak rá... vagy fogják be a bagólesőjüket.
2019. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A rokonságnak ajánld fel, hogy kiáshatják és elvihetik a szőlőtőkéket, sőt 1-1 vályogtéglát is biztosítasz nekik emlékbe. A házat fényképezd le és küldd át, hogy tudjanak emlékezni, ha akarnak.

Ennél többet te nem tehetsz. Ha a rokonoknak ez nem elég, akkor keressék meg apukádat (ő örökölte a telket!). Hátha eladja nekik az ősi vályogházat szőlőtőkéstől, telkestől - reméljük aranyáron!

2019. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyes egyedül apukád dönt a telek és a ház sorsáról.A rokonságnak fel lehet kínálni (akár borsos áron, hiszen "sokat" ér a szemükben), az árából pedig vesz neked egy házat vagy lakást.
2019. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:
61%

"vannak szőlőtőkék az udvaron, és hogy azokkal mi lesz"


Az lesz, amit a tulajdonos kezd velük. Tudjátok a számát, kérdezzétek meg tőle.

2019. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem az emlékek, meg a tőkék a problémájuk, hanem az irigység, hogy nem ők örököltek.
2019. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Egy régi lepukkant 100 éves vályogházat nem érdemes felújítani.

Már csak azért sem mert olyan technológiákat kellene alkalmazni ami a vályogépületekkel kompatibilis.

Modern építőanyagok nem alkalmasak erre a célra.

Illetve alkalmazható, de hosszútávon több kárt okoz mint hasznot, és 10 éven belül ismét lehet rákölteni ugyanezt.


Fiatal családalapítás előtt álló modern körülményeket kedvelő embernek eleve nem lenne kényelmes a vályogház, amiben meszelt falak vannak, és a rágcsálók is szeretettel fúrják be magukat a vályogfalon, vagy a deszka padlón keresztül. És ez csak egy negatívum a sok közül.


Sokkal okosabb megoldás és anyagilag is kifizetődőbb hosszútávon az új ház építése.

Ne add fel ezt a tervedet a rokonok miatt. Had károgjanak.


A szőlővel kapcsolatban, az öreg tőkéket X évente érdemes felújítani, fiatalítani.

Ez már csak kötözködés a részükről.


Nyilván köti őket az emlék, de ezt el kell engedni, fényképezzék le és nézegessék a továbbiakban azt.


Elvégre nem egy műemlék épület csak egy ház aminek lejárt az ideje.


Kb olyat akarnak, mintha egy régi 30 éves autót ami sima sorozat gyártott (nem veterán) akarnák felújítani ami annyiba kerülne mintha újat vennének.

2019. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!