Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állitsam le férjem...

Hogyan állitsam le férjem vásárlási szenvedélyét?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan volt , hogy amit kitalált azt meg kellett vennie csak ez mostmár kezd eldurvulni mert mindig nagyobb meg nagyobb dolgokat szeretne.Az idén jól kiköltekeztünk, neki lakás hitele nekem kocsi hitelem és átlagos keresetünk van , tehát nem dúskálunk a pénzben.

Most a fejébe vette , hogy laptopot kell vennie , mert most akciós , de ennyi az össz spórolt pénzünk és tiszta felesleg mivel van számitógépünk - ö sem tudja minek csak legyen mert kell.

Annyi fontosabb dolog kellene , de mindenre az a válasza , hogy lesz az is csak elöbb ez legyen meg.

Próbáltam szépen , csúnyán a lelkére beszélni de semmi ,minden nap ez a téma és mivel ma sem egyeztem bele úgy viselkedett mint egy hisztis gyerek rúgott vágott.

Van egy 4,5 hós kislányunk éppen nem hiányzik nekem , hogy rajta idegeskedjek.

A szivem szakadna meg ha ezt a pénz kidobná az ablakon , mit tegyek?


2008. nov. 11. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

a barátnöm férje ilyen pont.

azt szoktam tanácsolni, hogy ne mondjon nemet, mert azzal idegessé teszi és már csak azért is a hátamögött esetleg.

mondja azt hogy ha össze spórolta a pénzt rá (nem a meglévöt hanem pont erre) pl plussz meló, túlóra , akkor vegyék meg. álltalában elfelejti, de ha nem is akkor meddigre össze jön a pénz meggondolja hogy pont erre akarja-e költeni.

2008. nov. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam ezt is , de rögtön és azonnal kell.És addig mondogatja még oda nem adom neki a pénzt azzal , hogy majd vissza adja 2 hét múlva de akkor már nem lesz akciós.És 2 hét múlva már mást fog akarni-
2008. nov. 11. 19:52
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem a négy és fél hónapos kislányotok a gyerek, hanem a férjed.

Gondolom gyerekkorában mindent megkapott a szüleitől, és most is hisztériázik, ha nincs egy új plüssmaci, vagy laptop, vagy tudomisén mi.

Vállaljon a nagyfiú plusz munkát, úgy, hogy ne menjen a családja rovására, akkor majd lesz plusz pénze!!

(ne haragudj, de öklendezem az ilyen pasiktól)

2008. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igy ahogy irtad megkapott mindent és most én iszom a levét ,hogy el volt kényeztetve.Az meg , hogy született egy gyönyörü kislányunk 2 hónapig volt érdekes.És most veszekedjek vele a gyerek elött hát több eszem van és még szopizik is nem akarom hogy a tej rovására menjen a hülyeség
2008. nov. 11. 20:17
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mutass neki egy játékkatalógust, hogy lássa, a kislányotoknak mennyi mindent vehetne abból a pénzből!
2008. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnállak,nekem is van ilyen ismerősöm.

Nekem az a véleményem,hogy nem szabad ráhagyni.Lehet,hogy Ő ezt szokta meg a szüleitől,biztos ők jól éltek.Ha ennyire nem enged a szenvedélyéből,akkor teremtsen ő is átlagon felüli életet nektek,és akkor megteheti,hogy kedvére vásárolgasson.Amíg ez nem megy,addig meg érje be a szűkebb pénztárcával,és ne akarja elszórni amit a gyerekére a családjára is költhetne.Nem tudja,hogy addig nyújtózkodunk,ameddig a takarónk ér?Én nagyon megvetem az ilyen pasikat,akik először saját magukra,a saját hülyeségeikre gondolnak,aztán a családjukra.Talán fordítva kellene nem gondolja?Tényleg olyan mint egy hisztis gyerek.Az a baj,ha ez olyan méreteket ölt,amit már nem lehet tolerálni,a család rovására megy,akkor ezzel nehéz együtt élni,talán nem is lehet hosszútávon.

Ülj le vele beszélgetni erről a dologról,habár gondolom már megtetted.Nem tudom,hogy az ilyen embert meg lehet-e változtatni,de szerintem ez jellemhiba,egyszerűen egoista.


Sok erőt kívánok neked,és szerintem ne tűrd el ezt semmiképpen.

2008. nov. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Gyanítom,hogy nem csak a férjed szenved ebben a "betegségben",bocsáss meg,hogy ezt írom,de én meg magamra ismertem,legalábbis a régi énemre férjed példáján keresztül.Én ugyan nem ilyen dolgokra utaztam,hogy laptop,de ugyanolyan vásárlásfüggő voltam,mint a férjed.És tudod,hogy minek köszönhettem?Utólag rájöttem:túl sokat néztem a tévét,benne a hülye reklámokat,ha jött egy szórólap,áruházak katalógusa,én ezeket órákig nézegettem.Mikor elindultam vásárolni,mindent vettem,csak azt nem,amit kellett (volna).A sors csalóka fintora az volt,hogy egyszer tényleg hó végén kopogtatott a szükség az ablakon,akkor kaptam észbe,hogy garmadával állnak a hűtőben a cuccok (egymás után romlanak meg),a literszámra megvásárolt mosogatót,tusfürdőt pedig ugye,mégse lehet megenni :)

Én a nagy - hirtelen jött nélkülözés óta - 10x meggondolom,mit rakok a kosaramba.Csak annyit veszek / nap,ami aznap éppen felmerül,ritkán veszek meg előre valamit is,de akkor sem bevásárolok (hatalmas különbség van a kettő között)

Kérdésedre válaszolva:próbáld a férjedet is "elterelni" a tévé elől,mert a reklámok a leginkább "ludasak" a dologban,a reklámújságokat meg szintén dugd el előle,(ahogy én is teszem a mostani párommal),Te titokban nézd meg őket,hogy képben legyél az árakról.A laptopról is próbáld lebeszélni,ha továbbra is makacskodik,akkor "sunyiban" kérdezd körbe az összes szolgáltatót,kereskedelmi céget,hol a legolcsóbb,ne ő válasszon,hanem Te,és valahogy rendezd úgy a dolgokat,mintha a Te fejedből pattant volna ki az ötlet,hogy "Ma,Drágám,elmegyünk az XY boltba.Remélem,még van abból az olcsó laptopból."Sok szerencsét!

2008. nov. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket!Rettegek a holnaptól mert bizos tovább fogja forszirozni a dolgot- mivel most éjszakás - de valahogy meg kell győznöm , hogy ha igy folytatja nem lesz jó vége.
2008. nov. 11. 22:23
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó válaszoló jót írt, térítsd el a reklámoktól.

Amúgy ha annyira akarja a laptopot, még jól is jöhet idővel, akár munkához is, akár neked is, de te nézz szét a piacon, hátha van olcsóbb, ami ugyanolyan jó vagy jobb, esetleg szakembert, és ha nem tágít, akkor lepd meg karácsonyra, de ne előbb. A reklámújságokat meg használjátok fel a kuka aljára, hasznos, vagy adjátok nekem, ezt teszem a madaraim alá a kalitkákba :-)

2008. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként melyik akciót nézte ki magának? Fogadni mernék, hogy jobbat találok... Én mikor számítógépben gondolkodok, megnézem az akciókat, de általában jobbat találok más úton... és olcsóbbat is...
2008. nov. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!