Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy régi szerelmed meghal,...

Ha egy régi szerelmed meghal, és a lánya hiv fel hogy meghalt, milyen gyásztáviratot küldenél, mi legyen benne?

Figyelt kérdés
Ö már 20 éve volt elsö szerelem , és azóta sok minden történt, vele is meg velem is és kb 350 km-re elkerültünk, de a lányát megkérte hogy értesitsen, elmenni nem tudok messze van, meg amugy norm. családom van 2 gyerek, férjem, nem is illene de azért szeretnék a lányának a temetés napján irni egy gyásztáviratot, mert akkor sokat jelentett nekem, ö / a lánya / tudja hogy mi joban voltunk, de azota sok idö eltelt mit irnátok ilyen helyzetben ? Ennyivel tartozom neki szerintem.
2008. nov. 11. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs igazad abban, hogy nem illene elmenned, mert férjed van meg családod. Nincs benne semmi rossz, szerintem teljesen normális, ha megtiszteled valaki emlékét, aki valaha neked fontos volt.

Persze, ha nem tudsz, vagy nem szeretnél elmenni, akkor küldj táviratot, de nem hiszem, hogy abban bármi különlegesnek kéne lennie.

2008. nov. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát igazad lehet elmehetnék, de nem akarok magyarázkodni, férjemmel jol elvagyunk, van 2 gyerek, sokat jelentett nekem , de már 20 éve volt , és van közöttünk nagyon sok kilométer, és nem biztos, hogy mindenki szivesen látna, bár ugyse tudnák hogy én ki vagyok, de férjemnek nem szeretném elmondani, értelme nem lenne, de szeretnék küldeni egy " nem mindennapos " táviratot " szivemböl, mert mikor fiatal voltam / most 40 vagyok / ö nekem sokat adott mind szerelembe, mind az életbe " csak a távolság választott el minket, de ennek igy kellett lenni. Mit irjak ? Vagy elég egy általános gyásztávirat.!?
2008. nov. 11. 21:05
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Értelek.

Akkor küldj valami kedves idézetet.

Esetleg valami kedves közös sztorit, azzal a befejezéssel, hogy mindig így őrzöd meg emlékezetedben...

Vagy esetleg írj egy-két mondatot, amit neki mondanál búcsúzásképpen.

Bocs, ha bénák az ötleteim, de sose küldtem még gyásztáviratot...

2008. nov. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem bénák, én pont erre gondoltam, volt egy együttes abban az idöben , még most is van, együtt szerettük meg idéznék belöle neki / Szobathelyi együttes Lord / elsö két sor a Vándor cimü számbol, de illik ez egy gyásztáviratba ?
2008. nov. 11. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem muszaj taviratot kuldeni, lehet kapni "szep" gyasz lapokat is, az modernebb mint a gyasztavirat. Arra irhatod:

Edesapad emleke orokke szivemben el!

Es ezt is:

Sirtal minden ejjel,

konnyeid tengerevel,

visszahozni nem tudod ki messze jar.

Ujbol atolelned,

lennel, aki megvedened,

mindentol, mindenkitol.

Neman elkisered felhokon at,

de az eg kapujat nem lepheted at.

Engedd el, mennie kell,

hiszen O a Foldnel jobbat erdemel.

Igy jo, nem ered el

de atolel majd ha jo leszel.

Mester Tamas: Ne sirj hat...

Kesobb "titokban" menj el es gyujts gyertyat neki!

2008. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok hülye, de nekünk akkor ez szép emlék volt és mást nem tudja mit jelent ez a dolog, lehet nem is illene a gyásztáviratba :(
2008. nov. 11. 21:18
 7/16 A kérdező kommentje:
Ás ilyen gyászlapot hogy lehet küldeni ?
2008. nov. 11. 21:20
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden illik egy gyásztáviratba, ami szívből jön!

Nagyon szép gondolat. Nyugodtan küldd el.

És fogadd részvétem, még akkor is, ha rég volt, és messze volt...

2008. nov. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi , ÉS
2008. nov. 11. 21:20
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi, a részvétet, higgyétek el nagyon fáj, csak az élet elsodort minket egymástol, bár nem panaszkodom, nagyon jo családom van, férjem is , szeretem, de ö volt az aki mindent megtanitott nekem anno.....és most meghalt:(
2008. nov. 11. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!