Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
78%

Párod egy állat!

Tehát van 4 gyereked (ha jól értem, mind közös a jelenlegi pároddal), és párod szakítana veled, ha nem mész jobban fizető és korábban befejezhető állásba.

Amire 4 gyerekes anyukaként, végzettség nélkül pontosan 0 azaz nulla esélyed van.

Örülhetsz, hogy kereskedelmi végzettség nélkül egyáltalán alkalmaznak egy boltban, ez is csak az óriási munkaerőhiánnyal magyarázható.

Ha innen kilépnél, tudod mi maradna? 3 műszakos betanított munka egy gyárban! Azt meg tudnátok oldani? A váltott műszak nem tenné tönkre az egészségedet? (Szerintem hosszabb távon mindenkiét tönkre teszi.)

És ha az új munkahelyről nem tudnál elkéredzkedni a gyerekek miatt, párod tudna menni?

Érdemes annak is utánaszámolni, mennyit spóroltok heti vagy havi szinten, hogy olcsóbban kapsz meg termékeket.


Ez mind benne van ebben az állásban!


Semmiképp se lépj ki innen, mert ennél csak rosszabb helyet találhatsz, sőt szerintem semmit se fogsz!


1-es írta, hogy "ha a férjed el tud tartani, amíg nem találsz jobbat, akkor lépj ki". Nos, olyan embernek ne legyél kiszolgáltatva, aki jelen helyzetedben (amikor tisztességes állásod van) szakítással fenyegetődzik. Minden csak még rosszabb lenne!


Szerintem állj a sarkadra: Közöld, hogy ha szakítani akar, menjen! Valamiből most is éltek, férjednek nyilván van normális jövedelme. Majd ha ennek felét kifizeti gyerektartásként, és a maradékból kell újraépítenie az egzisztenciáját, akkor rájön, hogy piszok rosszul döntött.

Amúgy rengeteg családi adókedvezményt kell, hogy kapjatok. Ez jelenleg melyikőtök nevére megy? Ha a férjedére, akkor megsúgom, ha egyedül nevelnéd a gyerekeket, onnantól ezt te vennéd ezt igénybe és máris jócskán megemelkedne ez a 120e nettó. Gyakorlatilag a bruttódat tennéd zsebre.

2019. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
70%

A párod a férjed vagy élettársad lenne?

Szabad megkérdezni,hogy neki mi a szakmája és mennyit keres?

Gondolom ő kapja a családi pótlékot!

Azt látni kell,hogy a jól fizető álláshelyekre protekcióval lehet bejutni és hiába van diplomád az sem jelent sokat.

Mondjuk,te a minimálbért kapod munkabérként.Csak azt látom,te jól érzed magad az adott melóhelyen! Gondolkozzunk abban is,a 4 gyerek közül bármelyik megbetegedhet,ami végighúzódik az egész családon.Napjainkban kirúgják azokat az anyukákat,akik egy ponton túl vannak a betegállományban!

Kapsz két pihenőnapot,melyet biztosan az otthoni dolgok lemaradását pótolod be.Ez megszűnhet!

Ha utaznod kell,akkor is gond a gyerekek eljuttatása a közösségekbe,lehet,hogy a hazaérkezésed is később történik meg a mostaninál.

Számoljunk úgy,hogy a mostani állapotoknál,rendben tartod a családod,tanulsz v kikérdezed őket,háztartást vezetsz,ha van kerted akkor gondozod.

Minimum négyszer szülői értekezlet és ezzel kapcsolatosan ami csak a gyerekeseket érinti az mind halmozódik.A munkahelyet kereső nőktől gyakran kérdezik:van nagymama?

Emberileg szólalok meg!

A gyerekeknek szükségük van,arra a türelmes anyukára,akire mindig számítani lehet!

Kell a több pénz,ha azt a később orvosra költöd?

2019. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy 4 gyereknél szerintem már simán van létjogosultsága annak, ha az egyik szülő otthon marad velük.

Bár még mindig nem tudjuk, hogy mennyire vagytok rászorulva a fizudra.

2019. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, ha elkezdesz nézelődni a neten, hátha találsz jobbat, az biztos nem árt. Gondolom azt a férjed is belátja, hogy négy gyerekkel úgy, hogy ő dolgozik, vannak bizonyos praktikus szempontok: ha nem tudnál elkéretőzni, szabadnapot kérni stb., akkor fizetett segítséget kéne fogadnotok a gyerekekhez, azzal meg valószínűleg nem lennétek beljebb pénzügyileg.


Ha van annyi tartalékotok, hogy kilépj, pár évig továbbtanulj, és utána jobb munkát kapj, akkor ezt érdemes lehet meglépni, főleg, ha a gyerekek még kicsik, mert nekik is jó, ha most vagy otthon többet. Ha ennyi pénz azért nincs, akkor munka mellett ügyesen beosztva az időded tanulj olyasmit, ami mindenhol hasznos - persze ingyen, a neten (gyakorizás helyett :-P -> ezt magamnak is tanácsolhatnám). Ha még nem tudsz angolul, akkor kezdd azzal (első körben pörgesd végig a Duolingót, aztán nézz körül, találni fogsz még mást). Harmadik lehetőség ha olyasmit próbálsz tanulni, amivel a jelenlegi helyeden kapsz jobb pozíciót, lehetőleg munka mellett.


Szóval két dolgot javasolok:

- nézz utána a neten álláslehetőségeknek, és a konkrét lehetőségek fényében beszéld meg a férjeddel, hogy tudnál-e váltani (Próbáld minél konstruktívabban: "Nézd, itt 40 ezerrel többet keresnék, csak meg kéne oldanunk a gyerekek felügyeletét, mikor egész napos vagy... Van valami ötleted, hogy hogyan?" Lehet, hogy lesz jó ötlete, de ha ő maga mondja ki, hogy tulajdonképpen jobb a mostani helyed, az a legjobb.)

- szedd össze a szabadidőd, és tanulj valamit, ha mást nem, nyelvet. Ez azért is fontos, mert idővel egyre jobban fogyni fognak a képesítés nélkül végezhető szakmák.

2019. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
66%

Ha a párod ennyire kevesli, akkor keressen ő magának jobb fizető állást. vagy vállaljon plusz melót..


aha, a pasié jó eséllyel melő után a négy gyerek, amíg anyu haza nem ér. HA még pluszt vállalna, hova tenné a gyerekeket?

2019. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Sorra vennék néhány dolgot :)

1: nem 12 óra, reggel együtt visszük a gyerekeket, utána megyünk melóba. Maga a munkaidő 9 óra (1óra ebéd), csak sajnos viszonylag messze van, kb 40 perc oda, majd ugye 40 haza.


2: nem vagyunk kisebbségiek... :)


3: az adókedvezményt megosztva vesszük igénybe, de nem havonta, tudtunk visszaigényelni mindketten. Én 60E körül.


Becsülöm azt, hogy párom többre tart és többet szeretne (házra gyűjtünk), de szerintem sem gondolkodik. Arról nem beszélve, hogy új üzlet, és ha "bejáródik", akkor a fizum is emelkedik. Nyilván nem vagyonokkal, de akkor is.

Azért tartom még igazságtalannak ezt a hozzáállást, mert az elöző melóhelyén volt, hogy megkereste a 360at, de idegroncs lett tőle. Én meg találtam egy álláshirdetést, ami a végzettsegéhez is jobban passzol, tudtam, hogy szereti is és még közelebb is van (előtte ő is 50percet ingázott). Most ott van, netto 230ért.

Úgyhogy meg is értem, részben egyet is értek, de ugyanakkor borzasztó igazságtalannak is érzem. Főleg hogy nem képes megérteni, hogy nagyon nem mindegy, hogy hova megyek.

2019. máj. 16. 11:11
 17/55 A kérdező kommentje:
A családi az én számlámra jön, az a 120on felül van.
2019. máj. 16. 11:15
 18/55 anonim ***** válasza:
54%
A párodnak semmi köze hozzá, hogy hol dolgozol. Még akkor sem, ha van négy gyereketek. Te töltöd az időt a munkahelyeden, ezért olyat csinálj, amit te szeretsz, ne olyat, amit a párod akar neked! Hülyeség, hogy csak a kifogásokat keresed. Nem az a kifogás, hogy te nem szeretnél egy jó munkahelyet ott hagyni egy esetleges rosszabbért csak a pénz miatt, hanem az, hogy ő erre fogja, hogy szakítani akar. Aki szereti a párját, az ilyesmiért nem hagyná ott. Ha komolyan gondolja a szakítást, annak más oka van, és elég taplóság, hogy téged akar beállítani hibásnak.
2019. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
29%
18, négy gyerek mellett azért elég nagy önzőség csak azt figyelembe venni, hogy anyuka jól érezze magát. Nincs otthon, nem keres normálisan, de élvezi... majd élvezze, ha egyedül marad. Ez nem család.
2019. máj. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem neked van igazad, amit a férjed mond az egyszerűen nem reális. Nincsen végzettséged, van 4 gyereked és nyilván a környéken szeretnél munkát találni, na most ezek a tényezők eléggé behatárolják a lehetőségeket. Lehetséges, hogy most nem keresel sokat és nyilván mindenkinek az a jó, ha több pénzt tud hazavinni, de a körülményeket is figyelembe kellene venni... Azért annyira nem sok olyan munkahely van, ami nem igényel plusz otthoni munkát, el tudsz kéretőzni, vannak fix szabadnapjaid és mindezt megkapod szakirányú képzettség nélkül. Az pedig különösen jó, ha még szereted is csinálni. Ezt feladni az ismeretlenért, ami akár semmi is lehet, nagy hülyeség lenne. Persze, lehet és kell is keresgélni, hátha találsz egy jobb lehetőséget, de nem szabad ezt felrúgni és otthagyni. Addig is dolgozol, te is keresel pénzt és azért ez szerintem nem mindegy.
2019. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!