Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
71%

Hát akkor a párod pontosan tudhatná, mennyire igaz, hogy nemcsak a pénz számít.

Kérdezd meg tőle, visszavágyik-e az előző munkahelyére? Visszamenne-e most ugyanannyiért ugyanabba a légkörbe?


A másik, írtad, házra gyűjtötök. Nos, én nagyon keményen megmondanám neki, hogy házra gyűjteni csak akkor érdemes, ha az egymás iránti elköteleződés egyértelmű. Ha képes lenne elhagyni azért, mert nem keresel mondjuk 50-80-100e Ft-tal többet és nem érsz haza egy-két órával hamarabb, akkor fölösleges spórolni a házra, inkább arra kell stratégiát csinálnod, hogy mit teszel, ha ilyen vagy hasonló szintű ok miatt pár év múlva elhagy.

Ezért mondom, hogy ne engedj!

Inkább most dőljön el, valóban elkötelezett-e párod irántad, ne akkor, amikor az ő kedvéért benne leszel egy utált állásban, ahonnan nem szaladhatsz a gyerekekért, amikor kéne, és egyszer csak kiderül, hogy fölösleges volt mindezt vállalni, mert valami más ok (ürügy!) miatt mégis elhagyott.

2019. máj. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem hacsak nem létszükséglet a megélhetésetekhez, ne válts!

Szakítással fenyegetőzni undorító - mert vagy olyat teszel, ami számára nem elfogadható, és akkor hagyjon ott, vagy pedig álljon melléd! De ne vágjon pofákat, van neked is elég bajod.

Ahhoz képest, hogy semmi képzettséged nincs, viszont 4 gyerek miatt sok kötöttséged van, lehetne sokkal rosszabb munkád is.

2019. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
71%
Nem akarlak elkeseríteni kérdező, de a kereseted a juttatásokkal együtt jó. A párodnak nem a fizetéseddel van baja, csak több időre kéne otthonra a gyerekcsősz meg cseléd....... Gondolom szívesen kiszolgáltatná magát, ezért ba.ssza a csőrét a munkaidőd.
2019. máj. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy mi az hogy munkahelyet akar váltatni veled? Nem vagy a kutyája hogy parancsolgathasson....
2019. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
76%
Én hat órában keresek ennél többet ugyanennyi gyerek mellett. De nálunk is sokszor áll a bál, mert még így is kevés az az idő, amit a családdal töltök. A férjednek azt kell megérteni, hogy tegye össze a két kezét azért, hogy van munkád négy gyerek mellett is. Nagyon igazságtalan, amit gondol.
2019. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
36%
Se egy érettségi,se egy szakma? Kérdező,te mit csináltál miután kikerültél az általános iskolából?
2019. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
61%

Soha semmit ne csinálj más kedvéért!

Neked nem a munkahelyedet kéne lecserélni, hanem az élettársadat. Ugyanis nem szeret. Ha néhánytízezer forintért veszekszik, fenyegetőzik és képes szakítani, ott igen komoly baj van. Nem lesz, hanem már van. Mind a 4 gyerek közös?

2019. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
85%

Keressen neked egy jobban fizető állást a közelben. Aztán akkor tudsz váltani. Amúgy 120.000 plusz 4x16000 az elég jó bevétel sztem. Plusz ha van havi 60.000 adókedvezmény is részedről. Nem értem mit ugrál.


N

2019. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem itt nem igazán a pénz a probléma. Ha elmegy reggel és este 7-re ér haza mennyi időt tölt a családjával? Mennyi ideje jut a gyerekekre és mellettük a párjára? Valaki itt azt mondta, keressen a férfi másodállást, ha kevesli a pénzt. Ha munka után még elmenne másodállásba is, mi lenne a gyerekekkel? Mert most nagyon úgy néz ki, hogy ő foglalkozik velük, nincs óvoda vagy iskola, ahol este 7-ig ott maradhatnának a gyerekek, amíg anyuka értük megy.
2019. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
47%

Arra nem gondoltál, hogy a párod jót akarhat?

Ha több időt töltenél a gyerekekkel és vele is, mindegyikkőtöknek jobb lenne. Szerintem próbálj meg keresni a munkád mellett egy jobb állást, hátha szerencséd lesz és így a párod is látja majd, hogy nem csak dacolsz vele. Ha meg esetleg nem akad semmi akkor még így is meg lenne a régi melód

2019. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!