Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Pár dolgot tisztáznék: nem azért került szóba a szakítás, mert nem akarok váltani, hanem mert ettől a párom úgy érzi, hogy nincsenek közös céljaim vele. Pedig de, csak nem látok sok esélyt arrq, hogy egy jobban fizető-kevesebb időt igénylő-családbarát munkahelyet találok.

A másik, írtam, hogy suli után rögtön dolgoznom kellett, ezt érettségi után értettem.

Természetesen nyitva tartom a szemem, frissítem az önéletrajzom, be is küldöm pár helyre, de sok reményt nem fűzök hozzá.

2019. máj. 16. 13:09
 32/55 anonim ***** válasza:
66%

De kérdező, akkor azt kérdezd már meg tőle, hogy ezt gyerekvállalás előtt nem tudta? Akkor nem volt baj, hogy "nincsenek közös célok", akkor jó volt a kevés fizu, akkor kellett a 4 gyerek úgy, hogy nem építettél karriert?

Most akkor miért háborog? Nem tudom, de normális ember ha választ egy párt akkor nem sok év múlva hánytorgatja fel az iskolai végzettségét. Meg úgy semmit.

Keresett volna iskolázott nőt, mondom ezt amúgy úgy hogy én tovább tanultam, de akkor sem elfogadható a férjed viselkedése.

2019. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
33%

Én azért a férjeddel is egyetértek egy picit. A netto 120 nagyon kevés. Mondjuk nekem az is fura, hogy netto 350ből, 4 gyerek mellett házra gyüjtötök. Hogy éltek meg egyaltalán? Vagy most nem albérletben vagytok?

Na mindegy amúgy ez lényegtelen.

Én a helyedben elkezdenék hosszútávon gondolkodni. Keresni kéne egy olyan szakmát, ami tetszik, ki tudod fizetni a tanfolyamot és jól lehet keresni vele a jövőben. Még ha most nincs is rá lehetőség, később is megcsinálhatod. Egyik ismerősöm multinál dolgozott hosszú évekig. Megunta, 48 évesen elvégzett egy kozmetikus sulit és már 2 éve a szakmában dolgozik. Ezerszer jobban keres, magának osztja be az idejét és imádja a munkáját.

2019. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
28%

Nekem a leírásból az jön át, hogy ülsz egy kád langyos vízben, elvagy, mint a befőtt, de a pénz karcsú, és alig vagy ptthpn, de minden kifogást megtaláltál, hogy ne kelljen kimozdulni a komfortzónádból.

Szóval el kéne gondolkodni a férjed (pasid) álláspontján, hátha igaza van.

Mert a sárga csekket nem tudod befizetni ingyen száraztésztával.

2019. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
34-től kérdezném, hogy oda is figyelt arra amot írtam, vagy csak átsuhant rajta nagyjából...? Mert úgy hiszem megérteni nem nagyon sikerült... Nem az AKARATTAL van baj, hanem a lehetőségekkel...
2019. máj. 16. 13:50
 36/55 A kérdező kommentje:
Ingyen tésztával valóban nem lehet számlát fizetni, de az ingyen tésztán megspórolt pénzzel azért már esélyes, igaz...? Hogy csak a tésztát említsem.
2019. máj. 16. 13:52
 37/55 anonim ***** válasza:
61%
Mivel párod is elég gyérül keres ennyi főre, így nem nagyon tudsz ugrálni.
2019. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
65%
Azert ez kemeny h erre a fizura bevallaltatok 4 gyereket. Nem oltalak kerdezo, csak csodalkozom. Marmint nem a te fizudon hanem a paroden is. Sztem meg a netto 360 is keves ennyi gyerekre. Mondjuk nyilvan szuper neked az ingyen cucc, ha osszeszamoljuk biztos tobbet hoz a konyhara, mint az erteke. Ezt arra ertem hogy nem kell elmenned kulon vásárolni, nincs impulzusvasarlas, igy lehet odafigyelni erre. Mondjuk sanszos h tenyleg nem lesz jobb lehetoseged, es ertem a te problemad is, meg a parodet is. Sztem csak egyszerűen rosszul kommunikáltatok le az egészet. Add be par helyre az önéletrajzod, hatha...meg üljetek le megbeszelni.
2019. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
37%
A párodnak mikor jó volt a fizetése, az idegei felmondták a szolgálatot.Arra nem gondol,ha uj munkahelyet fogsz találni "talán" te is beleroppansz,annyira más lesz a helyzet.Este õ foglalkozik a gyerekekkel?Nem lehet,hogy unja és azért taszit abba bele,hogy uj munkahelyet keressél?
2019. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
60%

A sok válasz között sehol sem láttam,de én megemliteném,hogy ha a párodè mind a 4gyerek akkor ha lelép mi marad a fizetéséből a gyerektartás után?

Ezt szerintem ő sem gondolja hogy csak úgy odébb állna

2019. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!