Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos ez?

Szerintetek igazságos ez?

Figyelt kérdés

Szerintetek igazságos ez?


A problémám a következő. Van egy ikertestvérem, az anyukám egyedül nevelt minket. Én évekkel ezelőtt férjhez mentem, 1 gyerek van, nagyon jól keresünk. Van két lakásunk egy megyeszékhelyen a kisebbiket kiadjuk. A nővérem is férjhez ment évekkel ezelőtt, 1 gyerek van, az anyukám velük ment lakni falura, tehát egy háztartásban élnek. A házuk tulajdonjogilag úgy néz ki, hogy 1/3-a a anyukámé, 1/3-a a nővéremé, és 1/3- a a nővérem férjéé. De az egész házat az anyukám fizette ki. Továbbá anyukám felvett 1 millió hitelt még felújításra. A nővérem rá akar beszélni, hogy mondjak le az örökségemről, ami ugye a ház értékének 1/6-a. Én anyukámtól azt kaptam, hogy fizette 10 évig a diákhitel törlesztőm, ami akkor havi 6000 volt. Anyukám már nyugdíjas, néha bevásárol és beszáll nagyobb kiadásokba (a nővéreméknél, tehát ahol lakik.) Jogos, hogy a nővérem kérését nem tartom jogosnak. Felnőtt életünkben anyukám gyakorlatilag az összes pénzét a nővéremre költötte, és akkor én még ne is örököljek. A nővéremék is jól élnek a férjnek jól menő vállalkozása van. Mi nem tartozunk se az anyukámnak se a nővéreméknek pénzzel, ha kértünk mindig visszaadtuk.Tényleg véleményeket kérnék, nem akarnék vitatkozni, se mocskolódni. Tanácstalan vagyok, mert belülről nem biztos, hogy jól meg tudom ítélni a helyzetet. Ha azt mondjátok, hogy minden így van jól, akkor elfogadom.


2019. máj. 18. 12:40
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
72%
Nem igazsagos. Amit most olvastam ha ez velem tortenne en biztos nem mondanek le rola. Nekem is van ikertesom es o tenyleg tobbet ker anyatol de ugye mi meg csak tinik vagyunk. Es nincs tul sok penz se itthon szoval nem nagyon adhat anya neki se. Szoval ha felnott korunkban esetleg ilyenre kerne a tesom akkor megkerdeznem hogy miert kell neki az en oroksegem? De en biztos nem mondanek le rola
2019. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem, ha ők fogják gondozni élete végéig, amikor már rászorul, akkor jogos. Jól kerestek, tehát a pénzre nincs szükségetek. Falun egyébként sem lenne sok az az 1/6. Mondjuk én nem most egyeznék bele, hanem majd a hagyatéki tárgyaláson, ha tényleg megfelelően gondozták édesanyátokat.
2019. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Beszéljétek meg, és ők papírozzák le, hogy élete végéig gondoskodnak anyukátokról. (Köthetnek akár eltartásit is anyukátok 1/3 házára, és akkor minden szereplő védve van. Tesód is, mert így Te nem örökölnél, viszont anyukátok is, mert élete végéig gondoskodnak róla, és Te is, mert Téged viszont nem terhel az anyuddal kapcsolatos feladat.

Ez lenne a legtisztább sor, én ezt tenném.

2019. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igazad van 2-es, köszönöm. Nem is a pénzről van szó, hanem arról a mentalitásról, hogy a tesóm azt hiszi, hogy neki minden jár csak mert anyánk vele lakik.
2019. máj. 18. 13:16
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem rettentő gusztustalan, hogy a tesód már ezt tervezi és ilyesmit kér.

Ne mondj le semmiről, a tesódék már így is kaptak 2/3 részt.

Amúgy előre lemondani sem tudsz, mert amíg anyukád él, addig nincs miről lemondanod, hiszen nincs még örökség sem.

2019. máj. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem pedig 2-es nem annyira oké. Kérdező, Téged nem ismerünk, de akkor mi van, ha a tesód a legnagyobb gondossággal ápolja/ápoltatja anyukátokat élete végéig (már ha rá lesz szorulva persze), és a végén Te mégsem mondasz le az örökségedről? Tehát így neki semmi nem garantálja, hogy "cserébe" az ápolásért csak ő örököl.

Mondjuk falun egy akármilyen jó ház is lehet, de mondjuk érjen 20 millát, akkor is az 1/6 rész 3M körül van. Én azzal nem szaroznék, nekem annyit megérne, hogy ne legyen az én gondom az anyám öregkora, esetleges betegségei, róla való gondoskodás (de csak eltartási szerződéssel.)

2019. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
60%
Van két ingatlanotok. Mit kezdenél az 1/6 részeddel? Nekem nem kéne. Legyen az övüké. Az is segítség, hogy anyukád nem veled él.
2019. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, ment a zöld kéz.
2019. máj. 18. 13:34
 9/23 anonim ***** válasza:
86%
Az szerintem is korrekt, hogy írjátok szerződést, hogy ők fogják cserébe gondozni anyukád. Lehet nem kerül rá sor, de lehet az utolsó éveiben 24 órás felügyeletet fog igényelni.
2019. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Jó, elég fura ez a kérés tesód részéről, de ha jól értelmezem, már most ők látják el anyukátokat, ugyanis azt írtad, hogy "néha bevásárol, és a nagyobb kiadásokba beszáll", ami számomra azt jelenti, hogy a mindennapi költségeket tesódék állják.

Anyukádnak -meg szerintem neked is- nagy megnyugvás, hogy nem él egyedül, akár egy influenzánál is van, aki kiváltja a gyógyszereit, teát, ebédet főz neki, családban van, nincs egyedül, ami az idősödő embert nagyon is nyomasztja.

Nézhetjük úgy is, hogy tesód meg annak a férje egy pénzsóvár alak (Bár egy falusi ház Magyarországnak csak nagyon kevés térségében ér sokat /vagy akár csak a reális árát). De nézhetjük a dolgot úgy is, hogy nagyon kevés ember "vállalja be" együttlakásra a saját anyját, anyósát, még akkor is, ha hoz egy komplett házat. Ráadásul tesódékat nem az ínség vezette, hiszen azt írod, jól menő vállalkozók.

Meg mondom öszintén, én hálás lennék testvéremek, hogy ilyen módon befogadta az életébe az anyámat, nyugodt lehetek, hogy nem éri baj, nem unatkozik, nincs magára hagyva, nem magányos.

Kizámoltam, anno a diákhitel visszafizetésével anyukád 720 ezer Ftot fizetett helyetted-ez sem kevés.

Persze, az lenne a legjobb, ha tesóddal átbeszélnétek ezt, hogy egyikőtökben se maradjon tüske.

2019. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!