Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elveheti a gyámügy így a...

Elveheti a gyámügy így a gyerekünket? Anyósom hiteltartozását tőlünk vonják le. Ő nem fizetet semmit sem, annyira makacs nem érdekli velünk mi lesz

Figyelt kérdés
Volt férjem anyjahatalmas hitelt vett fel, de nem tudja törleszteni a kezesektől vonnak le, ami a férjem és a testvére. Válás még folyamatban van de az én fizetésemből is vonnak le már. 420 ezerből 110 ezret kaptam ebben a hónapban. Ami kb a lakásra rezsi felére elég. Ami megtakarításom volt azt is elvitte a bank. Nem is értem ez hogy lehetséges. A lányunk megszokta azt, hogy mindent megtudunk venni, most egy kiló kenyér is nagy kiadás. A férjemet ez nem érdekli. Válás után is ugyan úgy vonnak majd le a fizetésemből?
2019. máj. 20. 15:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
49%
Beszéld meg a munkahelyen, hogy kézbe szeretnéd kérni a fizetésed. Egyébként elvenni nem fogják a gyerekeket, ráadásul ez egy ideiglenes helyzet. De én egy forintot nem fizetnék, mindent megtennék, hogy a kártyámra ne érkezzen utalás.
2019. máj. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%
full kamu az egész, törölték is a "hol laksz hogy 110 ezer a rezsi felére se elég" kommentet
2019. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
49%

"Külön számla MOST! Miért tőled vonnak? Nem tőled, hanem arról a számláról ami a kezes nevén van. Hogy a te pénzed is oda megy az a hiba!"


EZ nem így van. A házasság vagyonközösség, és ebbe a felvett hitelek és kezesség is beletartozik.

2019. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

22!


Értő olvasás az manapság ismeretlen fogalom.

"110 ezret kaptam ebben a hónapban. Ami kb a lakásra rezsi felére elég."

2019. máj. 21. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
43%
Íme hogy miért jó ha mindenkinek külön számlája van,tanulság soha ne közösködj számlán mert te is pórul jársz .nyugdíjból is vonnak ha számlára megy ez biztos anyukámtol is vonják hitel törlesztő részletet.
2019. máj. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
25%

25!


Még mindig nem sikerült felfogni hogy marhára mindegy, hogy közös e a számla? Házasok, ergo vagyonközösség van.

2019. máj. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

110 ezer a lakás bérleti díja ehhez jön rezsi, autó törlesztő, iskolai pénzek, telefonok és még ételt nem is vettünk.

Nem nyithatok új számlát, mert ha nyitok akkor vagyon mentésnek számítana. A fizetésem úgy érkezik már meg, hogy levonnak belőle.

2019. máj. 21. 08:23
 28/33 anonim ***** válasza:
87%
A válóper során mindenképpen vigye végig az ügyvéded, hogy ez csak a (volt) férjed tartozása, nem kettőtöké! A gyereket ezért nem veszi el a gyámhivatal.
2019. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
100%
Miyen jó, hogy olvasom ezt a posztot! Pedig már úgy gondoltam, egyszer talán mégis férjhez megyek, de most rájöttem, hogy biztos nem!
2019. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 lizzi77 ***** válasza:
100%
Vagyonközösség megszüntetésének kérése bírósági úton.Nagyon gyorsan jó ügyvéd.A válás beadásától nem számít vagyonközösségnek, megkérdezed a munkaadódtól, hogy ki a végrehajtó,aki hozzájuk beadta a letiltást, elmész hozzá a válási papírokkal, meg a beadott vagyonközösség megszüntetővel.Ha jelzálog hitel mellé ment el a férjed meg a tesója kezesnek, akkor ők vállaltak jogilag kötelezettséget,és ez sztem beleszámít bele a vagyonközösségbe, de ehhez kell az ügyvéd,ha házasság előtt vették fel a hitelt,akkor nincs közöd hozzá.És max a fizetésed 50 %-át tilthatják el, bármennyi tartozásod is van, vagyis legrosszabb esetben is 210.000-et, de ezt is csak akkor, ha egynél több végrehajtás van folyamatban, egyébként csak 33%-ot. ÉS anyósod rosszul tudja, mert ez a nyugdíjra is igaz.Csak a segélyből, meg a családiból nem tilthatnak.ÜGYVÉD, DE VILLÁMGYORSAN,és vidd a hitelszerződést is be neki, elsőre megmondja, hogy van_e bármilyen kötelezettséged.De ingyenes jogi netes fórumon is utánanézhetsz a hitelfelelősség-kérdésének.
2019. máj. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!