Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítségre van szükségem!...

Segítségre van szükségem! Borzalmas kapcsolatom van a családommal. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16 éves lány vagyok, akinek két 3 évvel fiatalabb testvére van. Szörnyű kapcsolatunk van, és azt hiszem ezért részben én vagyok a felelős.

1 éve már, hogy komoly depresszióban szemvedtem, melynek számos oka volt. Rengeteg rossz dolog történt velem, ami miatt teljesen befordultam, és bezárkóztam. Miután suliból hazaértem, bevonultam a szobámba, majdnem minden kapcsolatot megszakítva a családommal. Most is vannak nehéz napjaim, de azt hiszem megtanultam ismét lábra állni, és legyőzni a depressziót. Azonban az utóbbi időben, mintha a sors a testvéreimen keresztül szeretne bosszút állni. Reggeltől- estig a telefonjukat nyomkodják, külön helységekben, teljesen ignorálva mindenkit, még a szüleinket is. Ha kérdezünk valamit egyszerűen nem is válaszolnak. Egy szobában alszanak, mivel kis lakásban élünk, de amint összekerülnek, állandó visítás, csapkodás, káromkodás hatalmasodik el, egyszerűen nem viselkednek testvérek módjára. A szüleinkkel sem a legjobb a kapcsolatunk. Három műszakban dolgoznak, emiatt sokszor kimerültek. Anyumnak alapból sem türelmes a személyisége. Apámat különösen semmibe veszi a fiú tesóm, az ő kapcsolatuk talán a legrosszabb. Nem fogad szót, úgy beszél vele, mint a rossz haverjával-már ha egyáltalán szól hozzá. Egyszerűen siralmas! Annyiszor próbáltam beszélni erről velük, annyiszor próbáltam segíteni, programokat kitalálni, de egyszerűen semmi haszna. Nem akarják, és mivel még nem elég idősek és értelmesek nem is fogják fel a súlyát a dolognak. Nem szeretném elveszíteni őket. Félek, hogy a jövőben idegenek módjára fogunk élni, és egyáltalán nem tartjuk majd a kapcsolatot.

Emellett valóra vált az álmunk, miszerint sikerül új házba költöznünk. Mindig is erre vágytunk. Most azonban, már a szüleim is érzik annak a súlyát, hogy még inkább el fogunk idegenedni, és szinte sosem fogjuk látni őket, ha lesz saját szobájuk.

Tudom, hogy a szüleim is hibásak, nem tudnak hatni rájuk. Nem veszik el a telefonjukat, -ha netán mégis, akkor lekéredzkednek a haverokkal. De ezt úgy képzeljétek el, hogy jön, megkérdezi egyszer, anya nemet mond, és addig képes kiabálni, hogy ,,Kérlek!", ,,De miért nem?", ,,Kösz szépen", és sokkal csúnyábbakat is amíg anya meg nem elégeli és le nem engedi őket. Egyszerűen képtelenek bármit is tenni.

Kérlek, valaki segítsen, mert fogalmam sincs mi tévő legyek. :(


2019. máj. 22. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Töröltetted a válaszomat?

Pedig az nem trollkodás volt! Csak azok a lehetőségeid vannak.

2019. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy ilyen időszak, ebben az életkorban a legtöbb kissrác elviselhetetlen lesz. Ki fogják nőni, ne félj! Nem véletlen mondják, hogy a természet kegyes, ad a szülőknek 13 évet, hogy legyen idejük megszeretni a gyereküket, mielőtt kamaszodni kezd.
2019. máj. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 3 évvel fiatalabb fiú testvéreiddel nem jó a kapcsolatod és - szerinted - ezért magadat is felelősnek tartod. Miért?

Egy éve te is be-bezárkóztál a szobádba. Ugyanezt a testvéreidnek szemükre veted. Miért?

A fiúk csúnyán illetlen szavakat mondanak. Valószínűleg a barátoktól, vagy otthon hallották. Ha a barátoktól, akkor az első ilyen szavak után a szülőknek (de akár neked is) figyelmeztetni kellett volna őket. Ha a szülőktől hallották akkor ...

Mitevő légy? Beszélj erről a szüleiddel.

2019. máj. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Riki miller ***** válasza:
51%
valami közös csak van bennetek tróbálj ,eg abból kiindulni
2019. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!