Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te miért keresnéd fel hirtelen...

Te miért keresnéd fel hirtelen a körülbelül 25 éve nem látott távoli rokonaidat ha eddig nem érdekelt?

Figyelt kérdés

Te mi okból kifolyólag keresnéd fel a körülbelül 25-30 éve nem látott távoli rokonaidat internetes közösségi oldalon keresztül, ha eddig évekig sőt évtizedekig nem foglalkoztál velük , és nem érdekeltek?!


Mi oka lehet annak hogy valaki le se S*ar valakit évtizedekig, majd hirtelen egyszer csak jön egy ötlet, húú mi családtagok vagyunk legyünk hát jóban?

Üzenetek sokasága, like dömping, nyalizás, jópofázás stb... Hirtelen legyünk Nagyon jóban!!


Valami érdek áll mögötte? Miért?


A legyünk jóban mert családtagok vagyunk, hát, eddig is eszébe juthatott volna az illetőnek. Volt rá több mint 20 éve...


2019. máj. 23. 01:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Internet korábban is volt. Mi ez a hirtelen nagy barátkozás? Gyanús. Egy távoli rokonom nem érdekel évtizedekig akkor most mi ez a hirtelen nagy barátság?!
2019. máj. 23. 01:05
 2/20 Maltodextrin ***** válasza:
100%

1. Jót tesz az egónak

2. Hátsó szándékkal

3. Kevés a rokon

4. Nincs senkije

5. Szemléletet váltott

2019. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akivel életetekben egyszer vagy kétszer találkoztatok, vagy esetleg soha?*


Ez kimaradt.

2019. máj. 23. 01:17
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem személy szerint csak annyi indokom lenne, ha egy közös rokon meghalna, és mindketten örökölnénk.
2019. máj. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Ennek bizony nagyon önös érdek szaga van. Valamilyen hasznot akar húzni. Gondolom anyagi javakat.
2019. máj. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

En nem vennem fel olyan rokonnal a kapcsolatot akivel 20 eve nem beszeltem.


Mamaval felvette az unokahuga a kapcsolatot akivel kb 10 eve nem tartotta.

Neki apai reszrol o az egyetlen rokona az alkoholista, hajlektalan feltestveret leszamitvan akit en amugy abszolut nem is ismerek.

2019. máj. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kell neki valami, vagy max egyedül maradt és nem bírja.


Nekünk vannak rokonaink Pesten. Soha nem beszéltünk, tudunk egymásról, de nem kerestük egymás társaságát - távoli uncsitesók vagyunk két külön ágról. Egyszer csak bőszen levelezni kezdenek velünk fészen, családi fényképeket küldenek. Nem volt ellenünkre, kedvesen fogadtuk. Két nap elteltével előhozakodnak azzal, hogy jönnének felénk kirándulni, állatkertezni, és kellene szállás.


Ahhha! Na szépen elköszöntünk és annyi volt.


Szóval néha egészen pitiáner oka is lehet egy ilyennek.

2019. máj. 23. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én rokonságomban volt egy nő, aki miután másodszor elvált, nagyon egyedül érezte magát, és megkereste a rokonait (nagyszüleimet többek között). Semmi önző szándék nem volt benne, és utána évtizedeken keresztül megmaradt az évi néhány találkozó/telefonálás. Azóta ő is, és a nagyszüleim is meghaltak.
2019. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is 40 évesen kezdtem érdeklődni a rokonaim után. Nem feltétlenül a kapcsolattartás, csak tudjam, hogy van. Ha meghalnak a közeli rokonok, senki nem fogja tudni már ezeket elmondani
2019. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sajnos konkrétan magára a kérdésre azért nem tudok választ adni, mert nem rólam szól. Sokéves leszarás után sosem szoktam elkezdeni dörgölőzni vagy nyalifalizni.

Nekem olyan fordult elő az életemben, hogy gyerekként találkozgattunk az unokatesóimmal, majd hosszú évekre megszakadt a kapcsolat. Kölcsönösen nem kerestük egymást. Nem rosszbanlevés miatt, csak valahogy valamiért talán érdektelenek voltunk egymásnak.

Majd megjelentek a közösségi portálok, mint myvip, iwiw, később a facebook és ha rátaláltam valamelyik távoli rokonra, bejelöltem. Örültünk is egymásnak, pár tali is lett, majd újra feledésbe merült a kapcsolattartás. Maximum a facebook természeténél fogva kölcsönös lájkolgatások mennek velük is, mint a távolabbi ismerősökkel. De valahogy érdektelenek maradtunk egymásnak, hiába a vérszerinti rokonság. De! Hozzáteszem, mivel olyan szinten nincs is dolgunk egymással, így rosszban sem vagyunk, nincs harag és orrolás, hiszen oka sem lenne. Egyszerűen így alakult.

2019. máj. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!